Застосування ягід обліпихи в масках для обличчя
Обліпиху, як і інші ягоди з жорсткою шкіркою, рекомендується спочатку заморозити, потім ошпарити окропом і тільки після розім’яти та використовувати для приготування масок.
Звичайно, ви можете спробувати потовкти і свіжі плоди (найкраще це робити за допомогою дерев’яного товкуна), але в цьому разі бажано перед нанесенням маски перевірити, чи немає у вас алергії на ці ягоди, і чи не забарвлять вони шкіру. Для цього розріжте плід навпіл і прикладіть одну половинку місцем розрізу на внутрішній бік руки, трохи вище зап’ястя і потримайте 10-15 хвилин. Якщо не з’явилося жодних неприємних відчуттів, подразнення, почервоніння шкіри тощо, тоді можете використовувати обліпиху і для обличчя.
Домашні рецепти живильних, освіжальних і розгладжувальних масок з обліпихи для сухої шкіри обличчя:
2 ст. л. розім’ятих плодів (кісточки з них можна видалити) розітріть приблизно в рівних пропорціях із будь-яким із перелічених далі продуктів: сметана, майонез, молочні вершки, сир (за умови використання сиру додавайте в суміш ще 1-2 ст. л. теплого молока).
Отриману масу нанесіть рясним шаром на 15 хвилин, після чого змийте теплою водою.
Також можна змішувати ягідну кашку з будь-якою нерафінованою олією (маслиновою, мигдальною, кукурудзяною або, до речі, з олією обліпихи).
Або ось ще вітамінна маска для обличчя з обліпихи, що живить і зволожує суху та нормальну шкіру:
Відіжміть, використовуючи соковижималку сік зі свіжих ягід, після чого розмішайте 2-3 ст. л. отриманого соку з 1 сирим яєчним жовтком. Отриманою сумішшю рівномірно змастіть шкірний покрив і через 15 хвилин вмийтеся трохи теплою водою.
А чистий обліпиховий сік можна використовувати як зволожувальний, тонізувальний і вітамінізувальний тонік за сухого типу епідермісу.
Вранці та ввечері обличчя без косметики гарненько протирають соком і через 15-20 хвилин вмивають просто водою.
Щоправда, ліпше, якщо шкіра буде смаглявою, інакше може бути помітним її забарвлення в жовтуватий колір.
Дуже корисна, поживна маска з обліпихи від зморшок для сухої шкіри, що в’яне:
Ретельно потовчіть 2 ст. л. плодів з 1 ст. л. пророслих зерен пшениці. У суміш додайте 1-1,5 ст. л. олії зародків пшениці або жожоба та 1 ч. л. меду. Постарайтеся розтерти ложкою всі інгредієнти в однорідну суміш, яку нанесіть на обличчя на 15-20 хвилин. Після вмийтеся трохи теплою водою.
Також за шкіри, що в’яне, чудово підійде така маска для обличчя з обліпихою та медом:
2 ст. л. ягід, заздалегідь потовчених до утворення соку, розітріть разом з 1 ч. л. меду і 2-ма ч. л. обліпихової олії (можна замінити маслиновою). Накладіть масу на 15 хвилин, після закінчення яких вмийтеся спочатку теплою, а потім прохолодною водою.
Цей засіб добре живить, тонізує і підтягує шкіру, підвищує її пружність.
Ще один рецепт омолоджувальної маски з обліпихи в домашніх умовах для старіючої шкіри:
Ретельно потовчіть 2 ст. л. помаранчевих плодів і розмішайте отриману кашку з 1 ст. л. трохи подрібнених пластівців геркулесу (добре підійдуть ніжні німецькі пластівці) і з такою самою кількістю лляної олії або ж з 2-ма ст. л. відвару з насіння льону.
Щоб приготувати лляний відвар, залийте 1 ст. л. насіння 1 склянкою окропу, проваріть на невеликому вогні близько 10 хвилин, після залиште, накривши кришкою, до повного охолодження і потім процідіть.
Приготований склад нанесіть на обличчя на 20 хвилин, легко масажуючи під час нанесення шкірний покрив. Після вмийтеся контрастною водою (спершу гарячою, а потім холодною).
Процедура помітно розгладжує епідерміс, покращує його тонус.
Із листя та плодів обліпихи можна приготувати косметичний лід для будь-якого типу шкіри, який чудово тонізує та освіжає.
Для цього залийте 1 ст. л. свіжого подрібненого листя і стільки ж потовчених ягід 1 склянкою окропу, щільно накрийте кришкою і залиште до повного охолодження. Після процідіть, розлийте отриманий настій у формочки для льоду і заморозьте.
Таким льодом добре протирати обличчя щоранку, замість умивання.
Дуже добре очищає шкіру обличчя парова обліпихова ванночка:
Ознайомтеся спочатку з інформацією – як розпарювати обличчя в домашніх умовах.
У невелику каструльку покладіть жменю подрібнених гілочок і листя обліпихи, залийте їх 2-ма склянками окропу, накрийте кришкою і проваріть на слабкому вогні протягом 10-ти хвилин. Потім зніміть з вогню, поставте каструльку, куди вам буде зручно, і нахиліть обличчя над парою, накрившись зверху рушником. Бажано посидіти так до того моменту, поки пара не зникне. Після цього вмийтеся прохолодною водою і змастіть шкіру зволожувальним кремом.
Після такої процедури помітно очищаються пори на обличчі, підвищується пружність і еластичність шкірного покриву.
Домашня пілінг-маска для обличчя з ягід обліпихи за сухої, нормальної та комбінованої шкіри:
Потовчіть на кашку кілька ст. л. помаранчевих плодів разом із кісточками та розмішайте отриману масу в рівних пропорціях зі сметаною (якщо шкірний покрив вирізняється сухістю) або ж із натуральним йогуртом (у разі нормальної та змішаної шкіри).
Нанесіть склад на вологе, заздалегідь умите обличчя й акуратно помасажуйте його пальцями близько 2-3 хвилин. Потім не змивайте склад ще хвилин 10.
Процедура робить епідерміс гладким і зволоженим, посвіжілим і сяючим.
Цей скраб можна також використовувати і для шкіри з підвищеною чутливістю.
Із соку, вичавленого зі свіжих обліпихових ягід у складі з іншими продуктами, можна приготувати чудовий домашній тонік для протирання шкіри обличчя, що старіє та в’яне.
У чверть склянки теплого молока додайте 1 ч. л. меду і 2 ст. л. соку обліпихи. Розмішайте, і коли розчиниться мед, рясно змастіть цією сумішшю обличчя за допомогою ватного тампона. Через 20-25 хвилин вмийтеся спочатку теплою, а потім прохолодною водою.
Засіб сприяє розгладженню й омолодженню шкірного покриву, підвищенню його пружності, освіженню.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.