Заїди в куточках рота – причини появи та лікування

Таке дуже навіть неприємне явище, як заїди на губах, що з’являються у вигляді подразнень, гнійничків і тріщинок у куточках рота, завжди супроводжується великим дискомфортом. І це не дивно, адже заїди не тільки неабияк псують нам зовнішній вигляд, а й спричиняють масу інших незручностей.

Рот з заїдами з двох сторін

Стає боляче розмовляти, неможливо нафарбувати губи, в куточках рота постійно присутній свербіж і печіння, а вживання гострої, солоної та кислої їжі ще більше посилює ці болісні відчуття.

Заїди в куточках рота можуть з’являтися в будь-якому віці, як і в дорослих, так і в дітей. Також таке захворювання, як заїди, може виникнути в будь-яку пору року, але особливо часто підвищена активність цієї болячки навесні.

Причин же появи заїдів може бути кілька, і одна з найсерйозніших – це порушення життєдіяльності організму, спричинене поганою працездатністю травного тракту або іншого внутрішнього органу. Тому якщо одного чудового дня ви виявили в себе заїди на губах, задумайтеся, чи не турбує вас щось іще? Тобто в цьому разі заїди можуть виникати як симптом іншої серйозної хвороби.

Також вважається, що заїди – це бактеріальна інфекція, а інакше кажучи грибкове захворювання, яке може передаватися через поцілунки, посуд та інші речі загального користування.

Але найчастіше заїди в куточках рота з’являються у зв’язку з ослабленням імунітету через брак вітамінів, що, як уже й писалося вище, відбувається переважно навесні. І не рідко у людей, яких турбують заїди, виявляється дефіцит в організмі вітаміну В.

Є ще й багато інших причин, які сприяють появі заїдів у куточках рота, починаючи від алергії на зубну пасту і деякі продукти харчування, і закінчуючи навіть неправильним прикусом.

Правий кут рота з заїдом

Якщо ж ви досить упевнені в тому, що зі здоров’ям у вас усе гаразд, але заїди на губах продовжують періодично вас турбувати, зверніть увагу на ті продукти, якими ви харчуєтеся.

Так, наприклад, такі продукти, як сир, молоко, сир, яйця, яловичина і печінка містять у собі досить велику кількість вітаміну В2, тому часте їх вживання може запобігти появі заїдів.

Що стосується рослинної їжі, то рекомендується вживати в їжу свіжий горох, зелену стручкову квасолю, капусту броколі, шпинат, висівки, овес, жито та пшеницю. Також велику кількість вітаміну В2 містять у собі пивні дріжджі.

Ще одну ключову роль у появі заїдів на губах відіграє дефіцит заліза і цинку в організмі. Найбагатші за вмістом заліза продукти – це гриби і горіхи, персики і гранати, картопля, петрушка, спаржа, жито, гречка і вівсянка. А також червоне м’ясо (яловичина, баранина і свинина), і такі продукти як серце, печінка і нирки.

Перелік овочів та горіхів, що містять залізо

А харчовими джерелами цинку добре слугують морепродукти, яйця, зелень, м’ясо, нирки та печінка, гарбузове насіння, пророщені зерна пшениці та пивні дріжджі.

Ну і бажано додатково пропити ще комплекс аптечних вітамінів, що в будь-якому разі допоможе не тільки запобігти й усунути заїди в куточках рота, а й піде на користь усьому організму загалом.

Лікування заїдів народними засобами

Під час лікування заїдів, також як і в лікуванні герпесу, непогано може допомогти такий народний засіб, як сірка з вух. Дістати її можна за допомогою ватної палички, і відразу ж змастити нею ті місця, де є заїди.

Позбутися заїдів на губах можна спробувати за допомогою термальної води, або ж гігієнічної помади, зробленої на її основі. Досить просто збризкувати термальною водою або змащувати помадою уражені ділянки губ кілька разів на день.

Що ще може допомогти в лікуванні заїдів

  • Це змащування їх олійним розчином вітамінів А і Е, вазеліном, розтопленим бджолиним воском, гусячим жиром, обліпиховою, лляною та маслиновою олією, олією шипшини й авокадо, олією чайного дерева, а також робити примочки з настоїв трав ромашки, чистотілу, череди, шавлії та календули.
  • Для пом’якшення заїдів у куточках рота рекомендується змащувати їх медом і вершковим маслом.
  • Наступний народний засіб проти заїдів – це протирання їх соком, віджатим з листя кімнатної рослини каланхое, соком зі свіжих стебел і листя чистотілу, подорожника і жовтця, і розрізаною часточкою часнику.
  • Ще один химерний народний спосіб для усунення заїдів у куточках рота, це своїм же волоссям, якщо дозволяє довжина, регулярно протирати уражені місця. Деякі люди також стверджують, що для того, щоб позбутися заїдів, потрібно проводити по них ножем, природно тупим його боком. Важко сказати, наскільки дієві ці способи, але в будь-якому разі спробувати можна.
  • Ну і що стосується аптечних медичних препаратів, які рекомендують для лікування заїдів на губах, то це паста Теймурова, такі мазі, як Левоміколь та Іруксол, Тетрацикліновий мазь, і Д-Пантенол.

Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь