Унікальність яблучного оцту незаперечна. Застосування цього продукту дуже широке: дієтологія, народна медицина, кулінарія. Він незамінний інгредієнт у косметології, наприклад, як тонік від прищів і зморшок, приготування масок від пігментних плям. Такої популярності оцет завдячує своєму складу і властивостям.
Склад
Натуральний оцет – це джерело корисних вітамінів, мікроелементів, органічних кислот. Вітамін А допомагає під час загоєння ран, робить шкіру пружною, гладенькою, позбавляє дерматологічних захворювань. Бета-каротин допомагає підтримувати здоров’я нігтів, волосся і шкіри, бере участь у функціонуванні потових залоз. Вітаміни групи В сприяють загоєнню ран, регенерації тканин, беруть участь у синтезі жирних кислот.
Вітамін С захищає клітини від впливу вільних радикалів, бере участь у біосинтезі колагену, нормалізує проникність стінок дрібних кровоносних судин, знижує запальні процеси. Вітамін Е захищає клітини від дії вільних радикалів, тим самим оберігає клітини від зневоднення. Вітамін Р запобігає ламкості судин.
Численні мікроелементи (Fe, K, Ca, Si, Mg, Cu, Na, S, P) беруть участь у найважливіших функціях організму, роботі системи кровообігу, імунної, нервової системи, роботі залоз.
Кислоти: карболова, лимонна, молочна, пропіонова, щавлева, оцтова, яблучна пригнічують ріст патогенної мікрофлори, стимулюють регенерацію, беруть участь у захисних функціях організму, також відіграють велику роль у запуску низки важливих механізмів вироблення колагену.
Користь
Усі складові яблучного оцту благотворно діють на організм, зокрема на шкірні покриви. Завдяки своїм властивостям він дуже популярний при виготовленні косметичних засобів.
При нанесенні зовнішньо:
- нормалізує РН баланс шкіри, тим самим розмноження патогенної мікрофлори припиняється, тому використовується як антисептик;
- бере участь у регенерації тканин, завдяки цьому застосовується як загоювальний засіб;
- покращує тонус стінок кровоносних судин, тому застосовується як профілактика судинних зірочок;
- стимулює синтез колагену в шкірних покривах, необхідний для підтримки тургору шкіри, її еластичності та пружності;
- зменшує виділення секрету сальними залозами, використовується як підсушувальний засіб;
- має протисвербіжний ефект, що дає змогу застосовувати речовину після укусів комарів, гедзів, мошок;
- зменшує проникність кровоносних судин, їхню ламкість, тому його додають у примочки від синців.
Протирання оцтом виробляє відбілювання шкіри, допомагає від пігментації, проти зморщок, від слідів прищів, від шрамів, у разі куперозу та себорейного дерматиту.
Протипоказання
Незважаючи на свої корисні якості, є протипоказання, знати про які необхідно кожному.
Дуже суха, зневоднена, подразнена шкіра.
Наявність алергії на складові косметичного засобу. У разі схильності до подібних проявів обов’язкове проведення попередньої проби. Засіб наносять на зап’ястя. Якщо через п’ять хвилин немає почервоніння, свербіння, набряку, то використання цього продукту дозволяється.
- Герпес, наявність ранок, нагноєнь, загострення хронічних дерматологічних хвороб.
- Новоутворення.
- Вагітність і годування груддю. Слід звернутися за консультацією до свого лікаря.
Додаткові заходи безпеки:
- категорично забороняється використовувати концентрований нерозбавлений оцет, оскільки високий ризик розвитку опіку;
- проточною холодною водою;
- не можна приймати яблучний оцет всередину в нерозбавленому вигляді.
Тонкощі використання
При знанні властивостей цього продукту і правильному його використанні реально відмовитися від більшої частини традиційних косметичних засобів. Змішуючи оцет з різними речовинами, можна вирішити багато косметологічних проблем.
Тонізувальний лосьйон для щоденного застосування
Яблучний оцет розводять водою в пропорції 1:3 (1 частина оцту, 3 частини води). Не потрібно робити більш концентрований розчин, щоб уникнути подразнення та опіку. Для більш рівномірного змішування речовин перед використанням рідину струсити. Шкіру перед нанесенням очистити.
- Використовувати щодня вранці та/або ввечері.
Тонік для надання сяйва
Для надання красивого тону шкірним покривам є хороший і доступний рецепт. Змішати оцет і зелений чай у співвідношенні 1:1. Протирати обличчя вранці та/або ввечері. Не забуваємо, що оцет – кислота, яка сушить, тому власницям нормальної шкіри розчин слід робити менш концентрований (1 ч. л. на 250 мл води).
Від пігментних плям
Діючі компоненти оцту здатні відлущити клітини, які містять багато пігменту. У результаті поверхня шкіри освітлюється і вирівнюється, колір обличчя стає свіжим.
Для приготування відбілювального засобу необхідно взяти такі пропорції оцту та води:
- для жирної та змішаної шкіри – 1:1;
- для нормальної – 1:5;
- для сухої – 1:10.
Наносити щодня, попередньо очистивши шкірні покриви. Після висихання накладають живильний крем. Для стійкого позитивного ефекту використовувати необхідно регулярно і тривалий період.
Існує й інший спосіб відбілювання ластовиння та потемніння: потрібно змішати оцет із лимонним соком у рівних пропорціях. Наносять ватною паличкою тільки на проблемні зони. Через чверть години необхідно сполоснути шкіру. Далі – догляд традиційною косметикою. Потрібно зазначити, що цей рецепт не можна застосовувати жінкам із чутливою шкірою.
Замість лимона можна додати сік ріпчастої цибулі. Він також чудово підходить для освітлення пігментації. Наносять його тільки на ділянки пігментації. Якщо плями великі, то до них можна прикладати на кілька хвилин змочену в розчині марлю або ватний тампон. Розчин необхідно тримати в темному прохолодному місці в посуді з кришкою терміном до тижня.
Будь-які фрукти містять кислоти, здатні відлущити старі клітини. При цьому вони діють м’яко і дбайливо. Тому у відбілювальні засоби домашнього приготування сміливо можна додавати м’якоть або сік будь-яких фруктів. Особливо популярні лимон, лайм, полуниця, ківі, смородина. А в разі поєднання оцту і фруктів ефект просто приголомшливий.
Приготувати такий засіб дуже просто. Потрібно взяти 3-4 ягоди стиглої полуниці, розім’яти, залити водним розчином оцту (розведення 1:1). Дати настоятися годину. Марлю змочити в лосьйоні, покласти на обличчя й ділянку декольте, залишити на 50-60 хвилин.
- Якщо тканина висохне, намочити її ще раз.
Від прищів
Щоденне регулярне застосування водного розчину на основі яблучного оцту дасть змогу зняти запалення, зменшити зайве виділення секрету сальними залозами та, як результат, запобігти поширенню вугрового висипу. Тим, у кого підвищене виділення секрету сальних залоз, є схильність до закупорювання пор, утворення вогнищ запалення, обов’язково наносити розчин не рідше 3-4 разів на день, а за потреби частіше. Тільки регулярне застосування допоможе підсушити шкіру і прибрати висипання.
Для більш ефективної дії можна додати олії, екстракти лікарських рослин або відвари трав. Вони підсилюють антисептичну властивість основного компонента. На склянку водного розчину оцту (розведення – 1:1) потрібно додати пару крапель олії або дві столові ложки відвару цілющих трав. Цим засобом протирати обличчя, особливу увагу приділяти проблемним зонам: лоб, ніс, підборіддя.
Важливо пам’ятати, що за поширеної вугрової висипки необхідно дотримуватися деяких гігієнічних правил. Обличчя не можна витирати тканинним рушником багаторазового використання. Необхідно користуватися тільки одноразовими паперовими серветками. У разі занесення інфекції в ранки процес може поширитися на більші ділянки шкіри. Згодом у домашніх умовах із цією проблемою буде впоратися дуже складно.
Від зморшок
У результаті дії цього засобу:
- поліпшується тургор шкіри, її еластичність і пружність за рахунок вироблення колагену, який з віком припиняє синтезуватися;
- відлущування старих клітин, вирівнювання поверхні шкіри;
- освітлення, надання шкірі сяйва.
Для приготування знадобиться 200 мл відвару цілющих трав і половина чайної ложки основного компонента. Зберігати можна в закритому місці до тижня в посуді з кришкою. Протирати очищену шкіру вранці та/або ввечері, потім продовжити звичний догляд.
Засіб можна заморозити і замінити ним ранкові вмивання. Лід відмінно тонізує шкіру і покращує її колір. Необхідно знати, що в разі судинних зірочок застосування льоду протипоказане.
Ще один популярний рецепт для боротьби з першими ознаками старіння:
- морквяний сік – 125 мл;
- яблучний оцет – 1 столова ложка.
Протирати шкіру обличчя, зону декольте вранці та/або ввечері.
Цей лосьйон допомагає боротися з ознаками старіння, а також надає шкірі гарного відтінку.
Маски відбілювальні
Необхідно взяти такі інгредієнти:
- геркулесові пластівці, дрібно мелені в кавоварці – 1 столова ложка;
- яблучний оцет – 1 чайна ложка;
- сік лимона – 1 чайна ложка;
- бджолиний мед – 2 столові ложки;
- вода (можна взяти мінеральну або відвар будь-яких цілющих трав) – 2 столові ложки.
Складники ретельно перемішати, нанести на пігментовані зони пензликом. Після повного висихання обполоснути шкіру. Потім – свій традиційний догляд. Важливо пам’ятати, що до складу маски входить продукт, який може викликати реакцію у людей, схильних до алергії.
Для приготування іншого ефективного засобу знадобиться:
- йогурт або сметана – 60 мл;
- яблучний оцет – 35 мл;
- сік лимона – 5 мл;
- сік алое – 15 мл.
Перемішати інгредієнти. Наносити на проблемні ділянки шкіри, через 20-25 хвилин після повного висихання вмитися. Потім – звичайний догляд залежно від типу шкіри. Оптимальна частота використання – кожні 2-3 дні.
Для боротьби з першими ознаками старіння
Для шкіри, що в’яне, можна спробувати косметичний засіб із курячим яйцем і свіжим огірком.
Для цього необхідно взяти:
- один невеликий огірок (натерти на дрібній тертці або подрібнити);
- один яєчний жовток;
- натуральну олію оливи – 2,5-3 столові ложки;
- яблучний оцет – 1 чайна ложка.
Усе перемішати до однорідної консистенції. Нанести пензлем на обличчя і зону декольте. Через 25-30 хвилин можна змити. Додатковий інгредієнт тут – оливкова олія. Вона живить, добре зволожує і також посилює ефект розгладження зморшок. Огірок надає свіжості, наповнює шкіру вологою. Частота застосування – 1 раз на 3 дні. У холодну і вітряну пору року цю процедуру повторюють частіше.
Можна використовувати інший рецепт: одне куряче яйце добре збити, покласти чайну ложку рідкого меду, додати половину чайної ложки яблучного оцту. Наносити на чисту шкіру на 20 хвилин, потім обполоснути водою.
Цей косметичний засіб не тільки розгладжує нерівності, але й покращує тон обличчя.
Відгуки
Відгуки про застосування яблучного оцту для обличчя переважно хороші. Багато хто відзначає, що він допомагає очистити і привести в тонус шкірні покриви, отримати гарний і сяючий вигляд. Багато відгуків про те, що за тривалого використання мімічні зморшки розгладжуються, шкіра стає більш пружною. Деякі жінки помічають, що овал обличчя стає більш підтягнутим, “відвисання” шкіри менш помітні.
Люди, які страждають на ранкові набряки на обличчі, під час використання цього засобу також відзначили позитивний результат: зникла набряклість і припухлість під очима, вигляд уранці став свіжішим. А також оцет незамінний – і про це говорять практично всі – при догляді за проблемною шкірою. Помітно зменшення запалень, кількості прищів, прискорюється загоєння ранок після вугрів порівняно з використанням промислового лосьйону.
За відгуками молодих мам, замість хімічних шкідливих речовин для своїх дітей вони використовують примочки на основі яблучного оцту після укусів комах. Знімається подразнення, почервоніння, набряк і свербіж.
Дитина забуває про занепокоєння і засинає.
Стійкий позитивний результат відзначають представниці прекрасної статі під час використання оцту з метою освітлення пігментних плям і веснянок. Результат виявився просто неймовірним. Адже за подібними процедурами жінки зазвичай звертаються до професійних косметологів у спеціалізовані установи. Але, виявляється, не варто витрачати величезні суми на дорогі препарати, потрібний засіб стоїть у всіх вдома на кухонній полиці.
Єдиним негативним моментом можна вважати те, що для отримання позитивного ефекту косметичні засоби на основі яблучного оцту слід застосовувати довго: місяць-два, а в деяких випадках і довше.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.