На жаль чи на щастя, скидати шкіру, щоб її оновити, люди не можуть. Зате можуть купити скраб і за один сеанс повернути обличчю і тілу гладкість, м’якість, красивий рівний відтінок.
Для чого потрібні скраби
Скраб – головний засіб для глибокого очищення шкіри. Оскільки процес її оновлення йде невпинно, омертвілі клітини кератиноцити, склеюючись між собою, формують зовнішній роговий шар. Це наш захист.
Скраби від чорних цяток: 7 засобів
Але коли шкіра стає занадто товстою, захист перетворюється на перешкоду не тільки для шкідливих речовин і мікроорганізмів, а й для корисних інгредієнтів сироваток і кремів. Це із зовнішнього боку.
А з внутрішнього – для повноцінного функціонування шкіри:
- заважає відтоку себума з пор;
- гальмує внутрішні процеси оновлення.
- Під щільним “прикриттям” шкіра стає тьмяною і нерівною.
Головний елемент скрабу – відлущувальні частинки.
Скраби – найпростіше рішення цієї проблеми. За допомогою абразивних частинок різного розміру, ступеня щільності та твердості вони забезпечують шкірі відлущування (ексфоліацію) і просто механічним шляхом видаляють надлишок відмерлих клітин.
Ось що відбувається в результаті.
- Шкіра глибоко очищається від залишків косметики, забруднень з повітря, надлишків шкірного сала.
- Розкриваються пори, що запобігає появі комедонів.
- Покращується відтік себума.
- Шкіра починає дихати й ефективніше позбуватися токсинів.
- Змінюється на краще колір обличчя.
- Відлущувальні частинки масажують шкіру, покращують мікроциркуляцію і загальний тонус.
- Енергійний вплив посилює лімфодренаж, знижує набряклість.
- Після скрабування підвищується ефективність доглядових засобів і косметичних процедур, тому що активним інгредієнтам простіше проникнути вглиб епідермісу.
- Головний елемент скрабу – відлущувальні частинки. Вони розрізняються за кількома параметрами.
Розмір
Більші призначені для щільної шкіри тіла, дрібніші – для обличчя.
М’якість
Натуральні кристали цукру, мелена шкаралупа горіхів і фруктових кісточок, сіль, подрібнені черепашки (діатомова земля) – досить грубі абразивні частинки, які використовуються для відлущування шкіри тіла.
Перераховані вище натуральні ексфоліанти, але змелені в пудру, входять до складу скрабів для обличчя.
Полімерні частинки – дуже м’які, без гострих країв – повністю унеможливлюють травмування шкіри, маючи масажний, тонізувальний ефект.
Воскові частинки ще м’якші, їх використовують у засобах для подразненої шкіри, де необхідне щадне відлущування.
На тлі загальної тенденції до універсальності сучасні скраби пропонують додатковий догляд – містять олії, зволожувальні компоненти. До того ж під час відлущування шкіра стає більш сприйнятливою до корисних речовин.
Механізм роботи та ефективність
Механізм такого відлущування побудований на усуненні верхніх шарів рогового шару.
Абразивні засоби дають ефект значно швидше: мертві рогові клітини механічно відриваються від шкіри, одразу звільняючи молоді шари епідермісу.
Під час використання хімічних пілінгів відбувається поступове руйнування кореневих десмосом (зв’язків між клітинами рогового шару), після чого вони відлущуються самі по собі. Зрозуміло, це повільніший процес.
Гоммажі ніби приклеюють до себе мертві лусочки і знімають дуже тонкий шар: це менш травматично, але й менш ефективно.
При цьому будь-яке відлущування сприймається шкірою як травма, а будь-яка травма дає поштовх до прискорення процесів відновлення шкіри.
Види скрабів для тіла
Скраби для тіла мають чудовий тонізувальний і масажний ефект. А в антицелюлітній програмі вони просто необхідні. Одні різновиди скрабів цілком підходять для щоденного догляду, інші – для застосування раз на тиждень.
Класичний скраб
Тонізуючий засіб з абразивними частинками для глибокого очищення шкіри 1-2 рази на тиждень. Добре підходить для відлущування грубої шкіри стоп.
Мило-скраб
У звичайний брусок мила в помірній кількості додані абразивні частинки, як правило, разом зі зволожувальними і пом’якшувальними компонентами. Призначене для щоденного догляду. Адресовано тим, хто віддає перевагу гелям і мусам для тіла саме милу.
Крем-скраб
Зазвичай досить м’який засіб, яким можна замінити гель для душу і користуватися щодня. Відлущувальні частинки впливають не надто агресивно, а сам засіб містить, крім ексфоліанта, пінні інгредієнти, що доглядають, та інгредієнти, що доглядають за тілом (наприклад, олії).
Вони, з одного боку, пом’якшують контакт відлущувальних частинок і шкіри, а з іншого – живлять її.
Види скрабів для обличчя
Скраби для обличчя відрізняються не меншою різноманітністю.
Класичні
Їх застосовують 1-3 рази на тиждень залежно від типу шкіри: що вона жирніша, то частіше можна використовувати скраб. Щоправда, і жирна шкіра може бути чутливою, тому варто орієнтуватися на суб’єктивні відчуття і стан шкіри після процедури.
Після скрабування підвищується ефективність дії доглядових засобів і процедур.
Універсальні
Сьогодні виробники пропонують засоби від 3-в-1 до 7-в-1. Вони адресовані власникам жирної, проблемної шкіри і можуть використовуватися одночасно:
- як гель для вмивання з відлущувальними частинками;
- як скраб – під час ретельнішого масажування шкіри обличчя;
- як очищувальна маска, коли засіб наносять на шкіру, залишають на 3-5 хвилин і потім масажними рухами (для ефекту скрабування) змивають.
Крем-скраб
Як правило, це м’які й делікатні ексфоліанти, збагачені поживними, зволожувальними речовинами, які застосовуються щодня замість гелю або пінки для вмивання. За впливом вони ближчі до гоммажів, тому підходять чутливій, сухій, зневодненій шкірі.
Маска-скраб
Зручна комбінація для глибокого очищення в домашніх умовах. Нанесена на шкіру, працює саме як маска, очищаючи пори, вбираючи токсини і насичуючи шкіру корисними речовинами. А під час змивання в поєднанні з легким масажем засіб стає скрабом і стимулює кровообіг, лімфодренаж, посилює ефект активних інгредієнтів. Використовується 1-2 рази на тиждень.
Скраб-пілінг
Для максимального ефекту механічне відлущування поєднується з легким хімічним пілінгом. Тобто ексфолюючі частинки додані в засіб, що містить гліколеву чи іншу кислоту для домашнього пілінгу.
Скраб погано поєднується з холодною і навіть прохолодною водою. Для кращого відлущування та ефективнішого подальшого догляду краще наносьте його на розпарену шкіру. Теплого душу або прогрітого махрового рушника, покладеного на обличчя, достатньо.
Запобіжні заходи
Якщо ми говоримо про скраби для щотижневого застосування, їх наносять на очищену шкіру.
Перед тим як умитися зі скрабом, призначеним для щоденного використання, необхідно зняти макіяж, видалити поверхневі забруднення.
За скрабуванням завжди має слідувати пом’якшувальний догляд. Після скрабу для щоденного використання – тонік і крем. Після щотижневого інтенсивнішого скрабування – маска.
Якщо перед застосуванням скрабу недостатньо ретельно вмитися, можна спровокувати висипання. Або травмувати вже сформований прищик, що призведе до появи післязапальної плями або інших висипань.
Абразивні скраби протипоказані в таких випадках.
- Подразнена шкіра.
- Інфекції.
- Купероз і ламкість судин.
- Гематоми.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.