Зовсім не обов’язково жертвувати заради краси дорогоцінними годинами сну і спілкування з близькими. Виручать швидкі й нескладні прийоми, які можна виконати навіть під час обідньої перерви – наприклад, щипковий масаж обличчя.
Що таке щипковий масаж обличчя?
Виконуючи його, масажист захоплює шкіру великим і вказівним пальцями, здійснюючи щипкові рухи. Щипковий масаж належить до лікувальних – його винайшов лікар, французький дерматолог Леонард Жаке. Той частково використовував методики китайського масажу, але дещо переосмислив їх. Під час масажу за Жаке на шкіру чиниться сильний точковий вплив. Її не погладжують, не розтирають, не розминають, а беруть у затиск і відпускають, причому роблять це дуже швидко.
Щипковий масаж – альтернатива мезотерапії. І неспроста: він покращує кровообіг, нормалізує роботу сальних залоз, вирівнює тон шкіри, надає тонусу, омолоджує і знімає запалення.
Користь щипкового масажу для обличчя полягає в стимуляції обмінних процесів і посиленні кровообігу, завдяки чому шкіра стає більш підтягнутою, зморшки розгладжуються, усуваються застійні плями від акне, колір обличчя стає рівнішим. Періодичність процедур – не частіше двох разів на тижден.
Крім масажу за Жаке, існують й інші різновиди щипкового масажу. Він вважається досить агресивним, але його терапевтичний ефект окупає не дуже приємні відчуття в процесі.
Щипковий масаж не найприємніший, але результат очевидний!
Показання та протипоказання
У принципі, щипковий масаж обличчя корисний у будь-якому віці і чоловікам, і жінкам. Молодим людям він дасть змогу довше зберегти пружність і тонус шкіри, а за певних вікових змін – поліпшити стан шкірного покриву.
Але основними показаннями є найрізноманітніші проблеми зі шкірою:
- вугрова хвороба;
- підвищена жирність;
- акне і постакне;
- рубці;
- комедони, що постійно виникають;
- жирна себорея тощо.
- Якщо говорити про заборони, то протипоказаний щипковий масаж у разі:
- герпесу;
- зовнішніх пошкодженнях шкіри обличчя (ранах, подряпинах);
- судинних зірочок і капілярної сітки на обличчі;
- алергічних висипань;
- загостренні хронічних захворювань;
- підвищеній температурі тіла;
- запаленні лицьового нерва.
Також не рекомендується щипковий масаж жінкам з оволосінням обличчя (гірсутизмом).
Чим корисний масаж щипками обличчя і шиї
Звичайно, приємною цю методику назвати складно, людям з низьким порогом чутливості її рекомендують з обережністю. Але зате й користь складно переоцінити:
щипковий масаж покращує мікроциркуляцію, завдяки чому шкіра стає більш гладкою і пружною;
Точковий масаж обличчя
- нормалізується робота сальних залоз;
- шкіра швидше оновлюється, стають менш помітними рубці, постакне, зморшки.
Види і техніки масажу пощипуваннями
Найпоширеніших технік щипкового масажу три:
- за Жаке;
- корейський міостимулювальний;
- щипковий масаж обличчя в східній техніці.
Якщо бажання або можливості йти до салону немає, можна виконувати процедуру вдома – але спочатку тільки під керівництвом досвідченого фахівця.
Технологія виконання щипкового масажу за Жаке
І в салоні, і в домашніх умовах масаж робиться після очищення обличчя, без використання кремів і олій. Обличчя і руки можна посипати тальком. Оптимальний час сеансу – близько 10 хвилин. Масаж виконується в положенні лежачи, від низу до верху, по масажних лініях.
Шия – передня її частина прощипується від низу до верху, а бічні частини – зверху вниз.
Відеоурок: як робити точковий масаж обличчя
Нижній контур обличчя прощипується від центру підборіддя по краях нижньої щелепи і до мочок вуха.
Правильне прощипування шкіри навколо рота: спочатку від куточків рота до вуха, а потім від ділянки над верхньою губою до вуха.
Прощипуються мочки вух.
Прощипування від крил носа до вух, від бічних боків – до скронь, від перенісся – до кінчика, від спинки – до бічних боків.
Верхню повіку прощипують від внутрішнього кута ока до зовнішнього, нижню – у зворотному напрямку.
Прощипування чола проводиться від центру до скронь, паралельно бровам. Можна прощипати й брови.
Щипки мають бути інтенсивні, але при цьому легкі. Кожну лінію можна прощипувати по два рази. Після щипків по лініях слідують вібруючі рухи, розминання і погладжування. Коли всі лінії пройдено, масаж закінчено. Робити його краще раз на тиждень, зазвичай виконують 8-10 сеансів. Повторити можна через півроку.
Як роблять міостимулювальний щипковий масаж
Цей вид масажу називається не тільки щипковим, а й пульсаційним – через специфічні рухи. Шкіру м’яко защипують і роблять пульсуючі рухи пальцями. Цей масаж роблять, попередньо нанісши на шкіру крем або лосьйон, тривалість процедури – 15-20 хвилин.
Самомасаж проти носогубних складок
Великими і вказівними пальцями захоплюють початок брів. Шкіру несильно стискають і починають “пульсувати” по ній пальцями – 20-30 разів, пальці при цьому рухаються назустріч один одному.
Так само опрацьовуються центральні частини брів.
Великими і вказівними пальцями защипують шкіру на щоках і виконують близько 30 пульсувальних рухів. Пальці пересуваються до скронь, потім рухи повторюються – і так, доки руки не опрацюють усю ділянку щік від центру до периферії.
Великими і вказівними пальцями знаходять м’яз на краю підборіддя – він розташовується по діагоналі від куточків губ. М’яз попрацьовується пульсуючими рухами 20-30 разів, куточки губ при цьому нібито піднімаються.
Точно так само опрацьовується м’яз, розташований під вухами, на кордоні з щелепою.
Міостимулювальний масаж можна робити курсами по 15-25 сеансів, виконуються вони через день або 2 рази на тиждень. Основне призначення процедури – підтримувати шкіру обличчя в тонусі та перешкоджати її обвисанню (птозу).
Як роблять щипковий масаж у східній техніці
Цей вид масажу спрямований в основному на корекцію овалу обличчя. Техніка щипків така ж, як під час масажу за Жаке, теж поєднується з розгладжуваннями, але для кожної зони – свої рухи. Тривалість сеансу 10-20 хвилин.
Омолоджувальний масаж обличчя
Підборіддя – прощипується від центру до периферії і вгору, до вух. Якщо з’являється легке печіння, масаж виконується правильно.
Після прощипування підборіддя розгладжується і розминається трьома пальцями від центру до вух. Тиск має бути невеликим, а темп повільним, на відміну від щипків.
Шию прощипувати не потрібно, її опрацьовують розгладжувальними рухами. Спочатку голову повертають ліворуч, підборіддя піднімають і з невеликим натиском розгладжують м’язи правого боку. Потім аналогічно чинять із лівим боком.
Такий масаж можна робити щодня або через день.
Як підвищити ефективність масажу? Нанести після нього якісний засіб догляду за шкірою.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.