Зміст
- Ефективність
- Протипоказання
- Особливості застосування
- Популярні рецепти
- Відгуки
Існує достатня кількість причин, що пояснюють зростаючу популярність спіруліни в косметології – як вітчизняній, так і зарубіжній. Перш за все, до таких належать корисні властивості, якими володіє цей продукт, і універсальність, що дозволяє використовувати його для вирішення найрізноманітніших завдань, хоч би якими складними вони були.
Спіруліна не тільки підтримує здоров’я шкірних покривів і волосся, а й повертає їм втрачену красу, що регулярно знаходить своє практичне підтвердження.
Ефективність
Для початку необхідно зауважити, що спіруліна – це комерційний термін, а не назва рослини. Він об’єднує два види синьо-зелених водоростей: Arthrospira platensis і Arthrospira maxima, вельми корисних для людини, але таких, що рідко зустрічаються в природному середовищі існування.
З огляду на цю обставину, спіруліну вирощують у спеціальних басейнах, створюючи для неї сприятливі умови: лужну реакцію води, достатню кількість тепла і хороше освітлення.
Що стосується складу описуваного продукту, то він передбачає наявність 2 тисяч простих і складних інгредієнтів, багато з яких потрібні для підтримання краси та здоров’я. Зокрема, корисні властивості мають такі компоненти спіруліни.
- Білки. Прискорюють утворення колагенових волокон – основи сполучних тканин. Заслуговує на увагу і кількість білків, що містяться в спіруліні, яка доходить до 70% від сухої маси.
- Гамма-ліноленова кислота. Стимулює обмінні процеси в клітинах, що позитивно позначається на швидкості оновлення зовнішнього шару шкіри. Закономірний результат цього – позбавлення від акне і вікових патологічних змін.
- Ретинол. Робить шкіру гладкою та еластичною, зменшує пігментацію, прискорює вироблення колагену і стимулює оновлення покривних тканин.
- Вітаміни групи B. Нормалізують клітинне дихання, ефективно протидіють вугровій висипці та відчутно подовжують молодість шкіри.
- Вітамін C. Будучи першокласним антиоксидантом, зменшує згубний вплив вільних радикалів. Також він повертає шкірі природний відтінок.
- Вітамін E. Ефективно бореться зі старінням, позбавляє покриви від лущення і відновлює їх водно-ліпідний баланс.
- Макро- і мікроелементи. Спіруліна багата калієм, фосфором, кремнієм, бором, магнієм, цинком, залізом, кальцієм і натрієм. Також варто згадати про йод, селен, хром, кобальт, молібден і германій.
- Пігменти. Описуваний продукт містить хлорофіл, фікоціанін і каротиноїди, що сприяють прискореному синтезу ферментів.
Навіть окремо, перераховані вище компоненти вкрай корисні для шкіри, а їхнє поєднання дає змогу досягти воістину вражаючих результатів. З цієї ж причини спіруліна входить до складу косметики для волосся, що забезпечує його повноцінне живлення і зміцнення. Не останнє місце цей продукт посідає і в процедурах для тіла, що передбачають використання сумішей для обгортань.
Протипоказання
Незважаючи на те що спіруліну може використовувати переважна більшість охочих, в окремих випадках від її застосування варто відмовитися. Найчастіше це зумовлено підвищеною чутливістю організму до однієї або кількох складових цього продукту, для якої характерні такі прояви:
- сильний свербіж;
- почервоніння шкірних покривів;
- поява висипань.
Щоб виключити ймовірність розвитку алергічної реакції, необхідно попередньо протестувати приготовлену суміш на чутливій шкірі зап’ястя. Якщо після чверті години з моменту нанесення негативні симптоми не з’являться, спіруліну можна використовувати без побоювання.
Іншою обставиною, що унеможливлює застосування цього продукту, є наявність ушкоджень і чітко виражених подразнень на шкірі. Що стосується вагітності та лактації, то в такі періоди до використання спіруліни потрібно ставитися з обережністю. Це пояснюється концентрацією інгредієнтів цього засобу – нешкідливою для матері, і доволі високою для плода чи немовляти.
Особливості застосування
Однією з головних умов, дотримання яких дає змогу розраховувати на успішне використання спіруліни, є регулярність здійснюваних процедур. Також необхідно враховувати такі рекомендації.
Спіруліну бажано купувати в аптеці, щоб звести до мінімуму ймовірність купівлі неякісного продукту.
Перед нанесенням маски потрібно ретельно очистити обличчя для кращого засвоєння її компонентів.
Приготування сумішей на основі спіруліни передбачає використання чистого посуду з не металевого матеріалу.
Тривалість лікувальної процедури не має перевищувати чверті години. Це значення можна збільшити в ситуаціях з масками для вікової шкіри, але ненабагато – щоб уникнути появи легких опіків.
Склади на основі спіруліни не слід наносити на ділянки під очима і губи.
Після відведеного на процедуру часу залишається змити маску теплою водою і нанести на шкіру живильний крем.
Що стосується частоти, з якою потрібно робити маски зі спіруліни для обличчя, то вона має бути щотижневою. Перевищення цього значення може призвести до утворення плям на шкірі та інших проблем, спровокованих надлишком корисних речовин. Обгортання можна проводити раз на 3 дні – так само, як і лікувальні процедури для шкіри голови та волосся.
Популярні рецепти
Практика показує, що спіруліна відмінно поєднується з безліччю інших засобів, що позитивно впливають на шкіру і волосся. Це означає, що кожна представниця прекрасної статі може скористатися саме тим рецептом, який підходить їй якнайкраще.
Перелік найбільш популярних масок для шкіри представлений нижче.
Зволожувальна: 1 ч. л. спіруліни змішати з 15 мл води, після чого додати 2 ст. л. огіркового пюре, в якому не повинно бути шкірки й насіння, і добре все розтерти.
Для жирної шкіри: 2 ч. л. спіруліни змішати з 30 мл води. Така комбінація вважається класичною, а тому вона не передбачає наявності інших компонентів.
Від вугрової висипки та прищів: 1 ст. л. спіруліни розвести у 20-25 мл відвару ромашки й додати в суміш близько 2 г харчової соди.
Омолоджувальна: 1 ч. л. спіруліни змішати з такою самою кількістю рідкого меду, якісної маслинової олії, води та сиру з високим вмістом жиру.
Поживна: 2 ч. л. спіруліни розвести в 30 мл води, після чого додати до суміші по 2 ст. л. овочевого пюре і не надто жирної сметани.
Тонізувальна: 2 ч. л. спіруліни змішати з 30 мл води й такою ж кількістю попередньо розтопленого меду.
Для носогубних складок. Підготувати 2 ч. л. желатину, заливши його водою і залишивши набухати протягом півгодини. Далі його потрібно підігріти до остаточного розчинення, охолодити й змішати з комбінацією, до складу якої входять 2 ч. л. спіруліни, 30 мл води, кілька крапель вітаміну А та 5 мл свіжого лимонного соку.
Щоб помітно поліпшити зовнішній вигляд волосся і зробити його по-справжньому здоровим, достатньо скористатися такими рецептами.
Зміцнювальна маска: 1 ч. л. спіруліни змішати з 30 мл морквяного соку, після чого додати кілька яєць, збитих із 2-3 краплями соку лимона. Далі потрібно ретельно все перемішати, нанести склад на волосся, прикрити його плівкою, замотати рушником і залишити на півгодини.
Шампунь: 1 ч. л. спіруліни змішати з 15 мл молока та 1 яйцем (якщо волосся сухе, раціонально використовувати тільки жовток). Також можна додати в комбінацію кілька крапель будь-якої ефірної олії. Наносити шампунь потрібно на добре зволожене волосся, а змивати його слід не поспішаючи, щоб домогтися оптимального результату.
Варта згадки й суміш для тіла, обгортання якою дає змогу досягти перемоги над целюлітом. Щоб приготувати такий засіб, необхідно:
- взяти 100 г блакитної або білої глини, подрібненої на порошок;
- змішати її з водою до отримання сметаноподібної консистенції;
- 1 ст. л. спіруліни розвести в 15 мл води;
- ретельно перемішати всі інгредієнти.
Приготовану масу потрібно наносити на зачеплені целюлітом ділянки, щільно обмотуючи їх харчовою плівкою і прикриваючи теплим одягом або ковдрою на 35-40 хвилин.
Відгуки
Після ознайомлення з відгуками про спіруліну, представленими на просторах інтернету, можна стверджувати, що вони позитивні в абсолютній своїй більшості. Перш за все, користувачі відзначають такі переваги описуваного продукту:
- повернення м’якості, свіжості, природного рум’янцю і здорового сяйва шкіри;
- позбавлення від зморшок, розташованих у куточках очей, на лобі, шиї та інших ділянках;
- усунення лущення шкіри;
- відсутність проблем під час нанесення масок (будучи правильно приготованими, вони не розтікаються);
- мінімальна ймовірність появи подразнень;
- висока ефективність обгортань за порівняно невеликої витрати засобу;
- зведення до мінімуму ламкості волосся і його передчасного випадання.
Що ж стосується негативних відгуків, то в них найчастіше згадується запах спіруліни: він досить специфічний, і багато хто не може до нього звикнути.
Таким чином, описуваний продукт є не тільки простою, а й вельми ефективною зброєю, що дає змогу виграти війну за здоров’я і привабливість. Переваги спіруліни підтверджують як звичайні покупці, так і досвідчені косметологи, що повністю виправдовує її застосування.
Про те, як зробити маску зі спіруліни для омолодження і догляду в домашніх умовах, дивіться в наступному відео.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.