Починаючи з певного віку, пігментні плями і нерівний колір обличчя стають нав’язливим нагадуванням про те, що ми з роками не молодіємо. Наше завдання – закликати на допомогу арсенал засобів, здатних повернути шкірі сяйво і бездоганний відтінок.
Причини зміни кольору шкіри
Для початку вам доведеться змиритися з тим, що жоден крем або процедура не перетворять смуглянку на білосніжку. Фототип шкіри (а їх шість) не змінюється за жодних обставин. Адже кількість і колірні параметри меланоцитів (клітин, що відповідають за колір шкіри) – константа, дана нам від народження.
Інша річ, що через різні причини, меланоцити можуть накопичуватися на окремих невеликих ділянках шкіри, утворюючи темні плями. У косметології таке явище називається гіперпігментацією, і всі відбілювальні креми спрямовані на боротьбу з її проявами.
Часто схильність до нерівної пігментації має генетичну природу, але пусковим механізмом можуть слугувати й інші чинники.
Сонячне випромінювання
УФ-промені – головні провокатори проблем з пігментацією. Показово, що плями з’являються на відкритих ділянках шкіри, які постійно піддаються впливу сонця: на обличчі, в зоні декольте, на кистях рук.
Наслідок запальних висипань
Помічено, що на місці прища, особливо невміло і грубо видавленого, з’являється пігментна пляма.
Опіки, травми шкіри
Будь-яке механічне пошкодження глибших шарів шкіри може локально викликати посилене вироблення меланоцитів.
Гормональні зміни
Гіперпігментація нерідко виникає на тлі вагітності та прийому контрацептивів. На щастя, вона минає після нормалізації гормонального фону і скасування ліків.
Вивести пігментні плями за допомогою крему неможливо, але зробити їх світлішими і в цілому вирівняти тон шкіри цілком реально. Результат корекції залежить від глибини залягання пігментної плями (епідерміс, дерма або їхня межа).
Інгредієнти з відбілювальною дією
Речовини, які довели свою спроможність у боротьбі за білизну і рівномірну пігментацію шкіри, можна знайти в найбільш ефективних косметичних формулах.
- Кислоти. Будь-яка кислота тією чи іншою мірою викликає ушкодження шкіри, сприяючи відлущуванню старих клітин і запускаючи процес формування нових. Оновившись, шкіра має світліший вигляд, а пігментні плями якщо і не зникають зовсім, то стають менш помітними. Найуспішніше з гіперпігментацією борються: гліколева, койєва, молочна, саліцилова, аскорбінова, азелаїнова кислоти.
- Екстракти цитрусових. Лимонний сік і апельсинова цедра відомі відбілювальними властивостями у зв’язку з вмістом у них кислоти (відповідає за оновлювальну дію) і вітаміну С (знижує активність меланоцитів).
- Листя мучниці та ожина. Екстракти цих рослин часто фігурують в освітлювальних засобах завдяки вмісту в них арбутину – речовини з вираженими відбілювальними властивостями.
- Екстракт кореня солодки (лакричника) чинить відбілювальну і протизапальну дію завдяки глабридину. Цю речовину охоче використовують виробники косметики проти пігментних плям.
Основні відбілювальні інгредієнти блокують синтез тирозинази – ферменту, який прискорює утворення меланіну з його попередника тирозину. Таке пригнічення пігменту не має цитотоксичної дії, тобто не вбиває і не пошкоджує клітину, і безпечне для шкіри.
Відбілювальні засоби для шкіри
Косметичні засоби проти гіперпігментації працюють у кількох напрямках:
- відлущують старі клітини, оновлюючи шкіру;
- локально пригнічують синтез меланіну.
Пілінги
Домашні пілінги, як і будь-який догляд на основі кислот, підвищують чутливість шкіри до УФ-випромінювання. Тому їх краще проводити перед сном і протягом курсу обов’язково користуватися сонцезахисним кремом, навіть в осінньо-зимовий сезон.
Креми
Відбілювальні креми для денного догляду також мають оновлювальну дію, але працюють дуже м’яко, попутно знижуючи активність вироблення меланіну. Не чекайте миттєвих результатів. У цьому разі запорука успіху – у наполегливості та регулярності застосування.
Відбілювання за допомогою косметологічних процедур
Салонні методи, звісно, в кілька разів ефективніші за домашні відбілювальні засоби. Що, втім, не скасовує щоденного догляду, що надає шкірі рівного кольору і сяйва.
Пілінг
Проблему вирішує легкий опік кислотою, який змушує шкіру терміново позбуватися старих клітин разом зі скупченнями меланіну. Якщо пігментні плями поверхневі, то за допомогою курсу кислотних пілінгів можна домогтися відмінних результатів.
Лазерний термоліз
Лазерний промінь здатний проникнути досить глибоко і ґрунтовно оновити шкіру. Освітлення пігментних плям, рівний і сяючий колір обличчя гарантовані.
Фототерапія
Один з найефективніших способів точкової боротьби з пігментними п’ятами заснований на здатності світлових хвиль проникати в шкіру і руйнувати скупчення меланіну, не залучаючи до процесу сусідні тканини.
Чи можна швидко відбілити шкіру?
Дивлячись який термін вважати швидким. Кілька годин? Це нездійсненна мрія. Якщо йдеться про кілька днів, то можна домогтися гарного ефекту за допомогою професійної процедури, спрямованої на оновлення шкіри. Що м’якший вплив, то коротша реабілітація, але й результат менш виражений.
Хочете помітного ефекту? Поговоріть з косметологом щодо серединного кислотного пілінгу або лазерного фототермолізу (глибину впливу можна регулювати). У цьому разі шкіра буде ґрунтовно травмована і на реабілітацію (відлущування мертвих клітин) може піти 7-10 днів. Довго це чи ні – вирішувати вам.
Профілактика пігментації
Якщо шкіра має схильність до гіперпігментації, слід особливо остерігатися сонячних променів, а також прислухатися до рекомендацій експертів.
- Скоротіть перебування на сонці до мінімуму.
- Не виходьте з дому, не захистивши шкіру за допомогою крему з SPF 30-50 у будь-яку пору року.
- Включіть у щоденний догляд засоби, що регулюють вироблення і розподіл меланіну.
- Проводьте заходи, що оновлюють шкіру, виключно в період найменшої сонячної активності.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.