Шишки хмелю широко використовуються не тільки в пивоварінні. Ця рослина застосовується в косметології, медицині та кулінарії. Корисні властивості хмелю давно відомі в народній медицині, на їхній основі готують відвари, які роблять волосся сильним і здоровим.
ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ХМЕЛЮ ДЛЯ ВОЛОССЯ
Для приготування масок і відварів використовують листя, стебла та шишки рослини. У ній міститься багато корисних речовин, які необхідні для здоров’я волосся:
Вітаміни РР, В, В1, B3, Е, К, С. Покращують обмінні процеси, що допомагає волоссю набути сили і краси за короткий час.
Органічні кислоти – аскорбінова, нікотинова, валеріанова, олійна, хмеледубільна, гумуленова і мурашина дають гарантію, що відвар хмелю піде на користь під час догляду за жирним волоссям. Ці речовини нормалізують діяльність сальних залоз голови.
Ефірні олії. Сприяють зміцненню і посиленню росту. Часто відвар прописують людям, які страждають від лупи або облисіння.
Віск покриває захисною плівкою кожну волосину.
Лупулін лікує голову від лупи та посічених кінчиків.
Холін усуває пошкодження в тканинах. Завдяки йому відвар ефективний при лікуванні ламких, тонких, втомлених пасом.
Фітонциди відомі омолоджувальними властивостями. Завдяки їм активується вироблення еластину і колагену – елементів, що відповідають за пружність і блиск локонів.
Для зміцнення волосся необхідні дубильні речовини, що входять до складу хмелю.
Завдяки великому вітамінному складу, рослина чинить таку дію:
- зміцнює волосяні цибулини;
- очищає шкіру голови;
- посилює кровообіг і ріст;
- живить зсередини;
- покращує структуру волосся;
- позбавляє посічених кінчиків.
Цілющі властивості рослини також використовують у косметології. У магазинах можна придбати кондиціонери, шампуні та бальзами для волосся, до складу яких входить витяжка або екстракт хмелю. Але приготувати відвари, настої або цілющі маски можна самостійно.
ЯК ЗАВАРЮВАТИ ШИШКИ ХМЕЛЮ
Купити готовий відвар можна в аптеці. А можна приготувати самостійно. У лікарських цілях використовують переважно жіночі суцвіття.
Щоб користь від хмелю була максимальною, потрібно його правильно заварювати.
Для зміцнення та загального оздоровлення волосся бажано обполіскувати голову після кожного миття шампунем.
Заварюють лікарську рослину таким чином:
- п’ять столових ложок шишок заливають 500 мл води;
- кип’ятять 15 хвилин на невеликому вогні;
- протягом 30 хвилин відвар має настоятися.
Щоб результат був помітним, засіб слід використовувати тричі на тиждень.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ
При самостійному приготуванні хмелю потрібно знати, що збирати шишки слід, коли вони мають зеленувато-жовтий відтінок. Зелені брати небажано. Збирати їх потрібно з плодоніжками, інакше вони швидко розваляться. Для відвару можна брати як засушені, так і свіжі шишки. Сушити їх треба в сухому провітрюваному приміщенні, а зберігати в паперових пакетах або скляних банках у темному місці.
Відвар бажано використовувати для нормального і жирного волосся темного відтінку. Після ополіскування голови не потрібно використовувати фен або витирати пасма рушником насухо. Краще дати їм висохнути природним шляхом.
Відвар підходить як для миття, так і ополіскування. Але він робить волосся темнішим на один тон і швидко вимиває хімічні пігменти. Тому потрібно спочатку випробувати засіб на окремому пасмі.
ВІДВАР ВІД ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ
Проблема виникає нерідко після фарбування або інших хімічних процедур. Можна зробити відвар проти випадіння волосся:
- залити 1 столову ложку шишок хмелю однією склянкою гарячої перевареної води;
- дати настоятися протягом 40 хвилин;
- остудити й щодня втирати в корені волосся.
Змивати його не потрібно. Після миття голови волосся просто просушити рушником.
НАСТІЙ ХМЕЛЮ ДЛЯ ВОЛОССЯ
Можна скористатися спиртовою настоянкою.
Готують її таким чином:
- висушити шишки;
- подрібнити в кавомолці;
- залити горілкою;
- дати настоятися протягом двох днів.
Потім процідити засіб і втирати в шкіру голови після миття. Його систематичне використання допомагає позбутися випадіння волосся і підвищеної жирності.
ЗМІЦНЮВАЛЬНЕ ОПОЛІСКУВАННЯ
Щоб волосся сяяло здоров’ям, можна обполіскувати його настоєм хмелю та інших трав. У глибокій каструлі змішати 10 г ромашки польової, шишок хмелю та листя м’яти. Змішані трави залити окропом, накрити щільною кришкою і настояти протягом 8 годин. Відвар процідити через марлю й обполіскувати ним волосся після миття.
Засіб також добре застосовувати як шампунь. Потрібно тільки додати в нього будь-який мильний засіб. Мед і хміль утримують вологу у волоссі, а ромашка і м’ята прибирають подразнення і сухість шкіри. Оскільки в складі ополіскувача є м’ята і ромашка, засіб можна використовувати двічі на тиждень. Результат від застосування буде незабаром помітний. Готовий відвар можна зберігати в холодильнику в темному посуді не більше п’яти днів.
Є інший рецепт. Для нього потрібно взяти по 10 г хмелю і ромашки польової, 20 мл свіжовичавленого морквяного соку. Отриману суміш залити 1 літром киплячої води і залишити на 5 годин у сухому темному місці. Процідити розчин, обполоснути ним голову після миття.
Застосовувати можна для рудого і темного волосся один раз на тиждень. Для світлого волосся застосування небажане, оскільки морквяний сік може залишити слід у вигляді легкого зеленого відтінку або жовтизни. Ефект від цього косметичного засобу буде помітний через 6 використань.
Можна обполіскувати волосся після миття відваром березового листя і хмелю. Воно стане менше випадати. Особливо це актуально навесні, коли в організмі спостерігається нестача вітамінів.
ПОПУЛЯРНІ МАСКИ ДЛЯ ВОЛОССЯ
Не можна в ополіскувачі та маски додавати гірчицю і перець, оскільки їхнє поєднання з хмелем висушує шкіру. Це може призвести до посиленої ламкості волосся та його випадіння.
Маска для живлення та зволоження.
Робиться вона таким чином. Спочатку потрібно підготувати відвар, заливши шишки хмелю ½ літра окропу на п’ять годин. Процідити відвар і змішати його з 20 г меду та 30 мл оливкової олії. Ретельно перемішати. Вимити голову і втерти маску в шкіру, ретельно розподіливши її по всій довжині. Залишити на 10 хвилин. Потім ретельно промити волосся спочатку теплою водою, потім із шампунем. Для посилення дії відвару можна нанести після ополіскування незмивний кондиціонер. Результат буде помітний після першого застосування.
Для живлення та швидкого росту.
Взяти яєчний жовток, змішати його з 2 ст. ложками настоянки арніки, придбаної в аптеці. Додати 50 мл відвару хмелю. Ретельно перемішати, долити 10 мл реп’яхової олії та змішати. Нанести на всю довжину волосся і витримати 10-15 хвилин. Результат буде помітний уже через 3 використання маски. Але не слід збільшувати час впливу, оскільки яйце стягує шкіру.
Від лупи.
Узяти шишки хмелю, листя лопуха, кропиви та хвощ польовий. Усі компоненти залити невеликою кількістю гарячої води й залишити настоюватися на кілька годин. Потім подрібнити. Нанести маску на брудне волосся, надіти утеплювальний ковпак. Витримати 40 хвилин. Потім змити чистою водою. Застосовувати маску слід до повного позбавлення від лупи.
Для зміцнення.
Якщо на гребінці залишається все більше волосся, а кінчики січуться, для зміцнення також можна використовувати шишки хмелю. Узяти трохи насіння обліпихи, хмелю і сухих квіток календули та лопуха. Залити окропом і кілька хвилин проварити, потім залишити настоятися, а після процідити. Використовувати його для полоскання волосся. Уже після кількох застосувань буде помітний результат. Волосся стане менше випадати. Таким же чином можна позбутися посічених кінчиків.
Відвар можна застосовувати два або три рази на тиждень після миття голови з шампунем. Для росту і зміцнення волосся потрібно провести не менше 10-15 процедур. Після цього зробити перерву в півтора місяця, щоб локони відпочили.
Хміль є недорогим і ефективним засобом. Він простий у приготуванні та використанні, а результат можна помітити вже після кількох застосувань.
Спробувавши рецепти домашньої косметики на основі хмелю, можна на власному досвіді переконатися в його цілющій силі.
Хміль допомагає позбутися сухості та свербіння голови, зробить волосся шовковистим і блискучим.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.