Шавлія в Стародавній Греції вважалася рослиною життя. У Стародавньому Єгипті їй приписували чарівні властивості повернення здоров’я і сили. Цей маленький чагарник має приголомшливий аромат. Протягом багатьох років його застосовували для поліпшення стану волосся, прискорення його росту і надання блиску. Крім того рослину використовують для фарбування.
КОРИСТЬ ТРАВИ ШАВЛІЇ ДЛЯ ВОЛОССЯ
Користь шавлії, або сальвії, – як її ще називають, пояснюється її багатим складом. Трава містить ефірну олію, алкалоїди, флавоноїди, дубильні компоненти, гліцериди, органічні та лінолеву кислоти.
Усі ці компоненти забезпечують таку користь для волосся:
- Прискорення росту і зміцнення волосяних цибулин.
- Спаювання кутикули, боротьба з розшаруванням кінчиків.
- Відновлення структури волосся.
- Усунення лупи, себореї, подразнень.
- Надання сяйва і гладкості.
Рослина має антибактеріальні, антисептичні, протигрибкові, а також протиалергійні властивості. Таким чином, вона може впоратися практично з будь-яким захворюванням шкіри голови. Використовувати її можна для розв’язання вже наявних проблем, профілактики або поліпшення загального стану волосся.
ЗАСТОСУВАННЯ ШАВЛІЇ
Трава застосовується як для збагачення готових косметичних засобів, так і для приготування корисних домашніх масок.
ДЛЯ ФАРБУВАННЯ
Як барвник шавлію рекомендується використовувати брюнеткам. Вона дарує локонам глибокий і насичений темний тон.
Для фарбування потрібно 50 грам трави шавлії і 0,6 л води.
Траву потрібно залити водою, залишити її кип’ятити на повільному вогні протягом 50 хвилин, потім процідити, розподілити по всій довжині волосся, обгорнути його плівкою, потім залишити на кілька годин.
З метою посилення відтінку або підфарбовування коренів цей засіб можна використовувати раз на 3 тижні.
ВІДВАР ШАВЛІЇ
Застосування цього засобу надає волоссю шовковистості та блиску, а також прискорює його ріст. Щоб приготувати відвар, потрібно взяти такі інгредієнти:
- 10 грам трави шавлії;
- 5 грам ромашки;
- 0,7 л води.
Трави треба змішати, залити водою, поставити на вогонь і дати закипіти, потім ще 10 хвилин потримати під закритою кришкою. Зняти з вогню і процідити. Відвар може застосовуватися для ополіскування, а також як спрей для зміцнення волосся. Ополіскування допомагає регулювати роботу сальних залоз і якісно очистити пасма, захищаючи їх від негативного впливу ззовні.
Якщо з’єднати відвар з невеликою кількістю меду, можна отримати корисний фіксатор для укладки.
Можна додати у відвар кілька крапель домашнього оцту на основі яблук. Ця суміш застосовується для видалення стайлінгових засобів після укладання.
НАСТІЙ ШАВЛІЇ
Настоянка відмінно бореться з лупою і підвищеною жирністю шкіри голови, додає об’єму і густоти. Для приготування потрібно:
- 15 грам листа шавлії;
- 80 мл якісного коньяку або спирту.
Траву необхідно помістити в банку, залити спиртовою основою і залишити настоюватися на тиждень, періодично збовтуючи. Рідину потрібно процідити. Настій використовується курсами з метою відновлення і лікування волосся. Настоянку можна змішувати з оліями, застосовуючи її для масажу голови або втирати в корені, залишаючи на ніч.
ЕФІРНА ОЛІЯ
В ефірній олії міститься багато таких корисних компонентів, як феноли, кумарини, оксиди. Багатий склад сприяє нормалізації роботи сальних залоз і приводить у норму водний баланс шкіри голови. Також він допомагає в усуненні себореї та лупи й активізує процеси росту волосся.
Ефір не використовується в чистому вигляді. Його можна додавати в шампуні, маски, засоби проти посічення волосся. Досить додавати по 4-5 крапель олії на 15 мл основи. Також після миття голови можна обполіскувати волосся водою, збагаченою 6-7 краплями ефіру.
Найпростіший спосіб використання ефіру – додавання в шампунь. Тут важливо не перестаратися. Досить видавити на руку невелику кількість мийного засобу і додати в нього кілька крапель олії.
Корисно додавати олію шавлії в домашні маски. Найкраща основа для них – це базові рослинні олії. Наприклад, можна взяти 3 столові ложки олії жожоба, додати до неї по 2-3 краплі ефірів розмарину і шавлії. Суміш втирається в коріння і наноситься по всій довжині.
ОПОЛІСКУВАННЯ ШАВЛІЄЮ
Ополіскувач на основі шавлії склеює кутикулу, спрощує розчісування волосся, покращує його еластичність і робить слухняним. Для приготування необхідно взяти:
- 10 грам шавлії;
- 7 крапель олії бергамоту;
- 0,8 л води.
Траву необхідно заварити окропом, дати настоятися протягом півгодини, потім процідити і додати олію. Готовий засіб наноситься після миття голови. Використовувати його краще курсами. Оптимальна періодичність – раз на 8 днів. Особливо корисне ополіскування для ураженого, пофарбованого, неслухняного й кучерявого волосся.
ДОМАШНІ РЕЦЕПТИ МАСОК ІЗ ШАВЛІЄЮ
На основі шавлії можна готувати корисні домашні маски. Залежно від стану волосся та наявних проблем, підбирається оптимальний склад.
МАСКА ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ТА РОСТУ ВОЛОССЯ
Застосовувати рекомендується 5-7 разів на місяць. Для приготування знадобляться такі інгредієнти:
- 10 крапель ефіру шавлії;
- 15 мл реп’яхової олії;
- 10 грам кропиви.
Кропиву треба подрібнити до стану порошку, додати ефір і попередньо підігріту реп’яхову олію. Нанести на прикореневу ділянку, залишити на годину, потім вимити з шампунем.
Існує інша маска, яка робить пасма сильними та міцними. Вона готується з таких компонентів:
- 40 мл шавлієвого настою;
- 15 мл олії фундука;
- 5 крапель ефіру гіркого апельсина.
У приготований настій потрібно додати олії. Розподілити склад по всій довжині волосся і залишити на півгодини.
МАСКА ВІД ВИПАДІННЯ
Рецепт підходить тим, хто страждає від рясної втрати волосся. Він допомагає зупинити цей процес і забезпечує живлення слабких цибулин. Щоб його приготувати, необхідно взяти:
- 4 сирих яйця;
- 30 мл відвару шавлії;
- 35 мл коньяку;
- 15 мл обліпихової олії.
Інгредієнти змішуються і збиваються в блендері. Потім склад рівномірно наноситься на вологі пасма. Голову треба утеплити й залишити маску на ніч. Вранці обполоснути волосся теплою водою.
МАСКА ВІД ЛУПИ
Склад має бактерицидні властивості. Він допомагає усунути лупу, а також впоратися з подразненням і лущенням. Для приготування маски потрібно:
- 5 мл шавлієвого настою;
- 25 мл персикової олії;
- 30 г кухонної солі.
Охолоджений настій треба перемішати з сіллю, додати олію. Засіб розподіляється біля коріння, залишається на 20 хвилин, потім змивається за допомогою шампуню.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ
Шавлія не є отруйною і має багато корисних властивостей. Проте існують випадки, коли її використанням краще не захоплюватися. Це стосується людей, які страждають на запалення нирок, мають проблеми зі щитоподібною залозою або низький тиск.
Обережність потрібна вагітним жінкам – перед застосуванням попередньо рекомендується проконсультуватися з лікарем. Це також стосується жінок-годувальниць, оскільки рослина може скоротити кількість грудного молока.
Трапляються випадки індивідуальної непереносимості рослини. Щоб переконатися у відсутності алергії, треба заздалегідь приготувати засіб, щоб протестувати його. Досить нанести невелику кількість складу на згин ліктя або зап’ястя і подивитися, чи не проявилася негативна реакція.
Чарівну шавлію давно використовують для лікування і зміцнення волосся, а також прискорення його росту. Її можна використовувати для приготування домашніх засобів або збагачення вже готових. За правильного застосування шавлія здатна буквально перетворити локони.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.