
Ромашка – проста і невибаглива польова квітка, на перший погляд абсолютно не примітна. Але скільки корисних речовин для волосся вона в собі зібрала! За допомогою ромашки можна підлікувати локони, зробити їх сяючими і сильними, оздоровити шкіру голови.
Відваром ромашки часто обполіскують волосся, він навіть здатний помітно освітлити його за правильного використання. Тут підібрано найефективніші рецепти й описано всі нюанси застосування ромашки для волосся.
Ромашка
Ця квітка містить цілий комплекс найцінніших речовин:
- Ефірна олія. Природний антисептик, що відновлює місцевий імунітет і усуває лупу, загоює ранки і знімає запалення.
- Органічні кислоти – саліцилова, каприлова, ізовалеріанова. Сприятливо впливають на шкіру голови, борються з прищиками і подразненнями.
- Дубильні речовини. Зміцнюють коріння, живлять його, прискорюють ріст пасом і надають об’єму.
- Полісахариди. Зволожують локони, розгладжують лусочки, надають м’якості пасмам.
- Фітоестрогени. Рослинні гормони, що запобігають випаданню шевелюри і пробуджують сплячі волосяні цибулини.
- Нікотинова кислота (вітамін РР). Прискорює ріст волосся, міститься в ромашці в зручному для засвоєння волоссям вигляді.
- Кумарини. Усувають грибок, що викликає себорею. Покращують мікроциркуляцію крові, допомагають наситити коріння киснем і необхідними мікроелементами.
- Лютеолін. Антиоксидант, що захищає пасма від шкідливого впливу ззовні.
Ромашка приходить на допомогу, коли потрібно заспокоїти шкіру голови і відновити волосся. Вона м’яко і дбайливо впливає на локони, тому може застосовуватися навіть у разі сухої і дуже чутливої шкіри голови.
Але будь-який натуральний продукт здатний іноді викликати алергію. Перед тим, як використовувати відвар ромашки для волосся, перевірте себе на його переносимість. Капніть на шкіру на згині ліктя – якщо через 2 години подразнення, закладеності носа або головного болю немає, можна використовувати ромашку для шевелюри.
Як приготувати відвар ромашки для волосся
Відвар ромашки
Існує 2 способи приготування відвару. Перший займає всього півгодини, а другий – 10 годин, але вважається, що він трохи корисніший, тому що при ньому зберігаються абсолютно всі корисні речовини. Вибирайте той, який сподобається більше. Вони обидва в результаті дають відвар, що має прекрасні відновлювальні властивості.
Швидкий спосіб. Залийте 4 столові ложки сухої ромашки 500 мл фільтрованої води, доведіть до кипіння, накрийте кришкою і поваріть 5 хвилин. Вимкніть вогонь і залиште відвар під кришкою на 20-30 хвилин. Потім процідіть. Зберігайте в скляному щільно закритому посуді в холодильнику до 7 днів.
10-годинний спосіб. Зручно готувати ввечері – тоді зранку відвар буде готовий. 4 столові ложки аптечної ромашки помістіть у термос. Підігрійте півлітра чистої води до 40-50 градусів і залийте сировину, щільно закрийте термос. Через зазначений час процідіть відвар. Ромашка передала воді всю свою користь, а цінні речовини не зруйнувалися під дією температури.
Пропорції вказані для ополіскувань і масок з ромашкою. Для процедур освітлення волосся відвар потрібно робити більш концентрованим – на 500 мл води знадобиться 7 столових ложок висушених квіток. Їх можна заготовити влітку самостійно або придбати в аптеці вже готову сировину.
РОМАШКА ДЛЯ ВОЛОССЯ – РЕЦЕПТ ОПОЛІСКУВАЧА
Ополіскування волосся ромашкою
Сьогодні ми використовуємо для догляду за собою занадто багато хімії. Вона проникає через шкіру в організм, поступово отруюючи його і спричиняючи різні захворювання. Є сенс мінімізувати кількість магазинних косметичних засобів і замінити їх натуральними рецептами.
Один із них – ополіскування ромашкою. Цей варіант ідеальний для будь-якого волосся, але особливо рекомендується власницям світлих пасом. Ромашка додасть золотистого відтінку, локони стануть такими, що переливаються на світлі та сяють. За регулярного застосування воно буде набагато сильнішим, припиниться випадіння, шкіра голови стане здоровою.

Ромашка для волосся
Приготуйте заздалегідь відвар ромашки. Вимийте голову звичним способом. Розведіть в 1 літрі води 200 мл ромашкового відвару, обполосніть пасма. Можна просто поливати відваром на волосся, але краще прополоскати його в тазику з розчином кілька хвилин. Вода для ополіскування має бути прохолодною – тоді волосяні стрижні стануть гладкими, локони буде легко укладати. Змивати повторно водою не потрібно. Використовуйте цей спосіб після кожного миття волосся.
Освітлення волосся ромашкою
Під час ополіскування волосся концентрованим відваром з ромашки воно поступово ставатиме дедалі світлішим (пропорції для цього способу – 6-7 столових ложок з гіркою на 500 мл води). Але цей процес можна прискорити, приготувавши незмивний ромашковий спрей. Він і освітлить пасма на півтону за кілька днів, і буде за ними активно доглядати.
Ополіскування волосся ромашкою
Інгредієнти:
- Квітки ромашки сушені – 3 столові ложки.
- Вода фільтрована – 300 мл.
- Ефірна олія іланг-іланг – 10 крапель.
- Ефірна олія лимона – 5 крапель.
Застосування:
- Приготуйте відвар із зазначеної кількості води та ромашки.
- Процідіть через сито зі складеною в кілька шарів марлею. Важливо, щоб у спреї не було частинок квіток, інакше вони застрягнуть у пасмах.
- Додайте іланг-іланг і лимон, перелийте суміш у ємність із розпилювачем.
- Наносьте на волосся після миття, а також додатково розпилюйте на сухі локони 2-3 рази на день.
- Зберігайте в холодильнику до 10 днів.
Шампунь із ромашкою
Збагатіть свій шампунь цілющими речовинами, на які багата ромашка. Це додасть волоссю красивого теплого відтінку і пом’якшить вплив шампуню – кінчики і довжина не будуть пересушуватися під час миття. Такий спосіб особливо гарний для власниць сухого і чутливого волосся – ПАР, що містяться в шампуні, розбавляться і не подразнюватимуть шкіру.
Інгредієнти:
- Відвар ромашки – 100 мл.
- Гліцерин – 10 мл.
- Шампунь – 10 мл.
Застосування:
- Перед миттям голови змішайте в склянці ромашковий відвар, гліцерин і звичну кількість шампуню. Бажано, щоб це був нейтральний або органічний шампунь.
- Намочіть волосся, нанесіть на корені отриману суміш. Вона милитиметься слабкіше, ніж чистий шампунь, але не переживайте – вона чудово промиє голову. Важливо: мильте тільки коріння! Довжина очиститься сама, коли по ній стікатиме ромашковий шампунь.
- Ретельно змийте суміш. Для посилення результату обполосніть волосся ромашковим відваром, розведеним у воді (100 мл на 1 літр).
- Сушіть без фена.

Використання олії ромашки
Не завжди є час на приготування і використання ромашкового відвару. У цьому разі спробуйте ефірну олію ромашки – в ній у концентрованому вигляді міститься вся користь цих ніжних квіток. Вона, як і ромашковий відвар, має властивість освітлювати пасма. Головне – придбати якісну, нічим не розбавлену олію. Завжди перед покупкою уважно перевіряйте склад продукту.
Олія ромашки
Застосовувати олію можна такими способами:
- Додавати в шампунь перед миттям голови. Не слід відразу розводити нею весь шампунь – це зробить його рідким і незручним для використання. Просто видавлюйте необхідну для миття волосся кількість шампуню і змішуйте з 2-3 краплями ефірної олії.
- Збагачувати бальзами. Точно таким же способом: по 2-3 краплі на одне застосування бальзаму.
- Замінити бальзам для волосся. Розведіть 5-7 крапель олії в 500 мл води й обполосніть волосся після миття. Ефект буде не гіршим, ніж після звичного ополіскувача. Згодом локони помітно оздоровляться.
- Аромарозчісування. 3-4 краплі нанесіть на гребінець і пройдіться чистими пасмами. Помасажуйте коріння, розчешіть довжину до самих кінчиків. Блиску, який з’явиться після цієї процедури, не дасть жоден магазинний засіб.
- Збагачення масок. Підходять і промислові продукти, і домашні рецепти. Другі набагато кращі, тому що приносять більше користі волоссю. На одну процедуру потрібно 3 краплі олії ромашки.
- Маски з ромашки
- ромашки в лійці
Маска з ромашкою, жовтком і глиною для тонкого волосся
Тонке волосся потребує живлення та догляду. Ромашка і жовток візьмуть ці функції на себе, а глина додасть локонам свіжості, об’єму, зробить їх розсипчастими і сповільнить вироблення шкірного сала. Застосовуйте цей рецепт 1-2 рази на тиждень протягом кількох місяців.
Інгредієнти:
- Ромашка – 1 столова ложка.
- Вода фільтрована – 100 мл.
- Блакитна глина – 4 столові ложки.
- Жовток – 1 шт.
Застосування:
- Залийте ромашку водою, доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні 5 хвилин. Накрийте кришкою, залиште на 15-30 хвилин настоятися. Потім процідіть.
- Залийте глину ромашкою, перемішайте.
- Відокремте жовток, збийте його. Змішайте з глиною.
- Нанесіть на корені та довжину за 45 хвилин до миття. Оберніть голову плівкою, утепліть.
- Спочатку змийте маску теплою водою, потім шампунем.
Обполосніть пасма прохолодною водою з яблучним натуральним оцтом у пропорції 1 столова ложка на 1 літр води. Це видалить глиняний наліт і пом’якшить локони після глини, зробить їх м’якими.
Стаття в тему: Маски для волосся з глини в домашніх умовах ромашка і Париж
Маска для росту з ромашкою і реп’яховою олією
Завдяки вмісту нікотинової кислоти ромашка прискорить ріст, а реп’яхова олія їй у цьому допоможе. Рецепт зміцнює коріння, стимулює волосяні цибулини, усуває ламкість і запобігає появі посічених кінчиків.
Інгредієнти:
- Ромашка – 1 столова ложка.
- Реп’яхова олія – 200 мл.
Застосування:
- Ромашку змішайте з реп’яховою олією. Нагрівайте суміш на водяній бані, помішуючи.
- Грійте олію з ромашкою протягом 30 хвилин. Потім процідіть і остудіть приблизно до 40 градусів.
- У результаті вийде масляний екстракт ромашки на основі реп’яхової олії. Нанесіть його на сухе немите волосся на час від 1 години до 8 годин, можна залишити його на голові на ніч.
- Для посилення ефекту одягніть шапочку для душу й укутайте голову рушником.
- Змийте за 2-3 намилювання м’яким шампунем.
- Обполосніть водою з лимонним соком або яблучним оцтом.
- Отриманий екстракт зберігайте в темному місці.

Маска з ефірною олією ромашки від лупи
Курс таких масок позбавить себореї і зміцнить пасма будь-якого типу. Загалом потрібно зробити 20 процедур з періодичністю раз на 3 дні, потім дати голові місяць відпочити. За необхідності пройти повторно.
Інгредієнти:
- Е.м. ромашки – 3 краплі.
- Гель алое – 20 мл.
- Вітаміни А і Е – по 2 ампули.
Застосування:
- Видавити гель алое або використовувати магазинний продукт.
- Додати вітаміни (продаються в аптеках) і ромашку.
- Суміш втирати в шкіру голови на 1 годину перед миттям волосся. Голову необхідно обертати плівкою й утеплювати.
- Змивається маска шампунем за 1 раз, потім волосся потрібно додатково обполоснути відваром ромашки.
- Сушити природним способом. На час процедур за можливості відмовтеся від фену й засобів для укладки.
Висновок
Намагайтеся частіше застосовувати домашні рецепти з натуральними продуктами для краси своїх локонів. І обов’язково зверніть увагу на відвар ромашки для волосся – він дійсно має величезну силу під час лікування та відновлення волосся. Використовуйте ромашку і просто для профілактики та підтримки природної краси своєї шевелюри – результат не змусить себе чекати!
Відгуки про застосування
Іра
Ромашка для волосся – мій засіб номер 1! У мене волосся русяве від природи, але у нього сірий, “мишачий” відтінок. Ромашку використовую для ополіскування і додаю відвар у маски. Колір став набагато привабливішим, яскравішим, волосся переливається і грає на світлі красивими відтінками!
Вікторія
Мене ще в дитинстві мама навчила використовувати відвар ромашки для волосся. Просто змішую його з шампунем, готую завжди заздалегідь. Це нескладно – 30 хвилин на приготування, потім користуюся ним весь тиждень. Моєму світлому волоссю дуже підходить, воно зміцнюється і росте швидше.
Надя
Ромашку порадила подруга, вона блондинка. У мене каштанове волосся, але я ризикнула і вирішила спробувати маски з ромашкою. Колір майже не змінився, тільки з’явився гарний перелив. Зате воно стало менше випадати, з’явилася м’якість і блиск. Мені дуже подобається, буду продовжувати користуватися.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.