Поговоримо про одночасно комфортний та ефективний пілінг обличчя. Він освітлює шкіру, надає сяйва, вирівнює колір і мікрорельєф – за все це спасибі саліциловій кислоті.
Що таке саліциловий пілінг обличчя
Саліциловий пілінг – різновид хімічного пілінгу (відлущування шкіри за допомогою хімічних агентів), який здійснюється за допомогою саліцилової кислоти. На відміну від фруктових кислот, які часто виступають основними компонентами складів для хімічного пілінгу, саліцилова кислота не належить до AHA-кислот.
Що таке пілінг для обличчя?
Цю речовину класифікують як BHA (бета-гідроксикислоту). У неї є похідна – LHA-кислота, яка діє схожим чином, але м’якше. Обидва ці інгредієнти досить часто виступають у парі – як у професійних формулах, так і в готових засобах для домашнього застосування.
Застосування саліцилової кислоти в косметології
Саліцилова кислота відома як прекрасний кератолітик, тобто речовина, що спричиняє активне злущування клітин і поділ нових. Цією здатністю відрізняються всі кислоти, але у саліцилової є свої особливості:
- вона зменшує сальність;
- має бактерицидний ефект;
- чинить освітлювальну дію.
Висновок напрошується сам собою: саліцилову кислоту використовують для впливу на жирну, проблемну шкіру, а також шкіру з пігментацією.
Механізм дії
Саліцилова кислота розриває білкові містки, які пов’язують клітини рогового шару епідермісу, спричиняючи їхнє злущування. Вона легко проникає в сальні пробки, зменшуючи жирність шкіри і попутно надаючи бактерицидну дію. І, нарешті, завдяки активній ексфоліації саліцилова кислота чинить освітлювальний ефект, що важливо в разі постзапальної пігментації.
Саліциловий пілінг зменшує сальність шкіри.
Показання
Якщо ви вирішили за допомогою саліцилової кислоти боротися з віковими змінами, то це, скоріше, помилковий шлях. Почитайте статті про гліколевий або ретиноловий пілінг, які мають виражені омолоджувальні властивості. А ось якщо у вас проблемна, жирна шкіра, то пілінг саліциловою кислотою вас не розчарує. Ось із чим він здатний впоратися:
- прищі;
- чорні цятки;
- вугрі на різних стадіях;
- гіперсальність шкіри;
- постакне.
Корисні властивості та переваги процедури
Переваги цієї процедури очевидні, адже ця кислота незамінна, коли йдеться про проблемну шкіру. Крім того, цей пілінг добре переноситься. Саліцилова кислота прекрасно комбінується з AHA-кислотами, і нею часто збагачують склад для мультикислотного пілінгу.
Для цієї кислоти характерні потужний протизапальний ефект, пряма антибактеріальна дія на Cutibacteria Acne і ще кілька видів мікроорганізмів, а також себорегулювальна дія. Крім того, як і будь-який пілінг, саліциловий здатний усунути гіперкератоз, зменшити гіперпігментацію.
Якого результату очікувати
Ви цілком можете розраховувати на те, що після курсу саліцилового пілінгу шкіра стане чистішою, кількість запальних елементів і вугрів зменшиться, а за комплексного лікування вони, можливо, зникнуть зовсім. Безсумнівно, шкіра стане більш матовою, рівною, гладкою, однорідною – про що ще можна мріяти?
Радимо почитати:
- Пілінг для жирної шкіри
- Пілінг саліциловою кислотою
Види саліцилового пілінгу
Саліциловий пілінг залежно від концентрації та рН буває:
- поверхневим (до 20% саліцилової кислоти) – ця неагресивна процедура добре переноситься, почервоніння зазвичай невелике, а лущення непомітне оку;
- серединно-поверхневим (30% саліцилової кислоти).
Шкіра червоніє і навіть на око виглядає стягнутою. Через кілька днів почервоніння сходить, обличчя вкривається тонкою жовто-коричневою плівкою-кіркою, яка поступово сходить, оголюючи новий, молодий шар епідермісу. З боку процес відлущування має лякаючий вигляд, тому після серединного пілінгу краще кілька днів провести вдома
Підготовка до саліцилового пілінгу
Косметолог зазвичай призначає догляд, що передує процедурі, за допомогою продуктів, які містять невеликий відсоток саліцилової кислоти (максимум 2%), щоб шкіра краще сприйняла більш високі дози – 15-30%. Але загалом саліциловий пілінг безпечний і не потребує складної підготовки.
Техніка виконання саліцилового пілінгу
На чисте і знежирене обличчя наноситься кислотний склад. Він діє моментально, не виключено пощипування. Саліцилова кислота не потребує нейтралізації – в цьому полягає ще одна її особливість. Склад просто змивається водою, а потім на шкіру наноситься заспокійливий крем.
Поради щодо догляду після процедури
Після професійного поверхнево-серединного пілінгу шкіра починає лущитися в середньому через два дні. Майже напевно будуть почервоніння, відчуття стягнутості – звичайні постпілінгові явища. У нас є на цю тему роз’яснювальна стаття.
Догляд за шкірою обличчя після пілінгу
У будь-якому разі, після процедури (навіть поверхневої) обличчя потрібно ретельно захищати від сонця і наносити засоби зволожувального догляду. Видаляти лусочки в жодному разі не можна, інакше є ризик сильно нашкодити шкірі.
Чи можна проводити саліциловий пілінг у домашніх умовах
Професійний пілінг робити вдома не можна. Однак це не означає, що ви не зможете оцінити всі переваги саліцилової кислоти без призначення косметолога. Вона, як правило, входить до складу лосьйонів, кремів, тоніків, пінок для жирної шкіри, а також у кислотний мікс пілінгів для домашнього застосування. Але про це нижче.
Саліциловий пілінг повинен проводити косметолог.
Запобіжні заходи
Пілінг не проводять:
- при герпесі в активній стадії;
- якщо на обличчі є рани та порізи;
- у період вагітності та лактації;
- під час загострення шкірних захворювань.
Всі ці винятки стосуються тільки салонних пілінгів, а ось домашніми засобами із саліциловою кислотою ви можете користуватися з єдиним застереженням: не застосовуйте засоби для проблемної та жирної шкіри, якщо у вас нормальна, комбінована або суха шкіра. Ця косметика не для вас.
Поради та відгуки косметолога
Зазвичай саліциловий піліг призначають у разі акне і постакне, а також за жирної пористої шкіри і гіперсебореї. За акне I ступеня, схильності до комедоногенезу або просто жирності зазвичай обходяться курсами поверхневого пілінгу (використовують суміш із вмістом 15-20% саліцилової кислоти).
У разі щільної шкіри, виражених рубців або застійних плям після акне, наявності кіст або глибоких комедонів використовують серединно-поверхневий пілінг (до 30% саліцилової кислоти). Це агресивніша процедура, що провокує почервоніння, лущення і потребує подальшого реабілітаційного періоду.
У разі важкого акне і сильного запалення пілінг проводять тільки після консультації з дерматологом, лікування за показаннями, переходу захворювання в стадію ремісії.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.