Розповідаємо, що таке ретиноєвий пілінг, у чому його унікальність, чому його називають жовтим і за що його люблять ті, кому давно не вісімнадцять.
Що таке ретиноевий пілінг
Як будь-який пілінг, ретиноєвий спрямований на оновлення шкірних покривів і поліпшення зовнішнього вигляду шкіри. Але він має низку особливостей, які кардинально відрізняють його від “колег”, чи то кислотний, чи то механічний, чи то апаратний версії пілінгу. У чому ж полягає його незвичайність і чому його називають “пілінг зсередини”?
Як часто можна робити пілінг обличчя
Склад і механізм дії
Основний компонент – ретиноєва кислота. Вона стимулює ріст і проліферацію кератиноцитів, прискорює клітинне оновлення. Вона ж забарвлює засіб у жовтий колір. Щоб було легше зрозуміти, як працюють ретиноїди з клітинами шкіри, порівняємо їх з головними конкурентами – фруктовими кислотами, наприклад, з гліколевою кислотою. Її мета – ушкодження рогового шару шкіри, за рахунок чого відбувається відлущування старих клітин і їх заміщення новими. Ретиноїди діють інакше: нічого не руйнують, ба більше, взагалі не працюють безпосередньо ні з клітинами рогового шару, ні з міжклітинними структурами.
Ретиноєвий пілінг являє собою жовту маску.
Мішень ретиноїдів – не поверхня епідермісу, а глибший базальний шар, у якому зароджуються клітини. Будучи маленькими ліпофільними молекулами, ретиноїди досить легко добираються до місця призначення і в рази прискорюють ділення кератиноцитів, кажучи простіше – утворення нових клітин. Молоді кератиноцити в масовому порядку починають рух вгору, на поверхню шкіри, і буквально виштовхують вищерозміщені пласти. Звідси – ефект відлущування та оновлення.
Ретиноєвий пілінг не руйнує мертві структури, а стимулює живі, зв’язуючись з ядрами клітин через особливі рецептори. Причому ретиноєва кислота взаємодіє не тільки з кератиноцитами, а й з фібробластами і меланоцитами, покращуючи стан шкіри за кількома показниками, включно зі щільністю, пружністю і рівномірністю пігментації.
Крім власне ретиноєвої кислоти, до складу препарату для пілінгу включають допоміжні компоненти, здебільшого кислоти, здатні посилити той чи інший косметичний ефект. Наприклад:
- відбілювання: фетинова, койєва, азелоїнова кислоти;
- відлущування: саліцилова кислота;
- боротьба з вільними радикалами: вітамін С;
- заспокійливий і антистрес-ефект: алантоїн, екстракти алое і ромашки.
Показання до застосування: кому і коли стане в пригоді
Здібності ретиноєвого пілінгу багатогранні. Крім стандартних показань для пілінгів, серед яких тьмяність, підвищена сальність, нерівна поверхня, ретиноєва кислота працює з віковими змінами шкіри, такими як:
- зморшки;
- пігментні плями;
- фотостаріння;
- знижений тургор;
- потовщення рогового шару.
Тому основну масу фанатів ретиноєвого пілінгу складають жінки, які переступили сорокарічний рубіж.
На вплив ретиноїдів також добре відгукується шкіра з вугровим висипом (не в стадії запалення!) і явищами постакне.
Далі буде: постакне
Ефективність
Як і будь-який пілінг, ретиноєвий робиться курсом. Хоча результат у вигляді свіжої, оновленої, сяючої, гладкої шкіри можна помітити вже після першого сеансу. Фінальний ефект залежить від кількості процедур, концентрації хімічного агента, схеми застосування пілінгу. У підсумку можна домогтися:
- розгладження поверхневих зморшок і зменшення глибоких;
- освітлення або повного зникнення пігментних плям;
- вирівнювання текстури й тону шкіри;
- ущільнення шкіри та легкого ліфтингу.
Як часто можна робити
Для стійкого і максимально вираженого ефекту знадобиться курс щонайменше з трьох процедур з інтервалом 10-14 днів. Для підтримуючого ефекту ретиноєвий пілінг проводять раз на три місяці.
Види ретиноєвого пілінгу для обличчя
Серед косметологів і пацієнтів ретиноєвий пілінг відомий як “жовтий пілінг” (Yellow Peel). Річ у тім, що ретиноєва кислота, як і всі синтетичні аналоги вітаміну А, має яскравий жовтий або помаранчевий колір – звідси і назва.
Склад пілінгу і концентрація основної речовини варіюються залежно від конкретного препарату і виробника. Зазвичай професійний Yellow Peel містить 5-10% ретиноєвої кислоти.
Жовтий колір пілінгу надає ретиноєва кислота.
Що стосується звичної класифікації пілінгів (поверхневий, серединний, глибокий), то у випадку з ретиноїдами вона досить умовна. Строго кажучи, ретиноєвий пілінг не може бути поверхневим, оскільки працює тільки в глибокому базальному шарі епідермісу. Проте за допомогою Yellow Peel можна домогтися:
- легкої ексфоліації;
- серединного і серединно-глибокого пілінгу, оновивши всі шари епідермісу.
Існує різновид ретиноєвого пілінгу, який працює тільки на ущільнення тургору шкіри і зовсім не викликає лущення.
Радимо почитати:
- Омолоджувальний пілінг
- Серединний пілінг
- Омолоджувальні процедури для обличчя
Як роблять пілінг
Підготовка
За два тижні до проведення “жовтого пілінгу” почніть застосовувати в домашньому догляді засоби з кислотами. Так ви допоможете шкірі розчистити шлях для проникнення ретиноїдів у глибокі шари. Зазвичай спеціальну косметику рекомендує косметолог. Ми наводимо приклади засобів, які відповідають вимогам передпілінгової підготовки.
Проведення процедури
Перед нанесенням жовтого пілінгу шкіру очищають і обробляють лосьйоном на основі кислот, щоб розпушити роговий шар і полегшити проникнення ретиноєвої кислоти.
Сам пілінг являє собою жовту крем-маску, яку наносять тонким шаром на все обличчя (включно зі шкірою навколо очей) або на окремі ділянки втираючими рухами. На цьому обов’язкові етапи протоколу закінчуються – далі можливі варіанти.
Пілінг можуть витримати на обличчі 15-20 хвилин, а потім змити розчином з нейтральним рН.
Можливе повторне (і неодноразове) нанесення і змивання ретиноєвого пілінгу протягом одного сеансу.
Ще одна опція: маску залишають на шість годин, і тоді “жовтолиций” пацієнт вирушає додому і змиває склад самостійно.
Процедура безболісна, максимум неприємних відчуттів – легке поколювання і відчуття тепла.
Ретиноєвий пілінг вирішує проблеми вікової та молодої шкіри.
Як доглядати за шкірою після ретиноєвого пілінгу
Реабілітаційний період після процедури із серединним ефектом (тобто таким, що спричиняє активне лущення й оновлення шкірних покривів) займає в середньому тиждень.
Відчуття стягнутості виникає на 2-й день.
Лущення починається на 4-й день після пілінгу.
Зверніть увагу: поверхневий пілінг не викликає дискомфорту і бурхливого лущення, але й ефект від такого пілінгу менш виразний.
У постпілінговий період вам стане в пригоді косметика, що відповідає особливим вимогам. Головна з них – повна відсутність кислот у складі.
Правила догляду за шкірою після пілінгу
- Умивання за допомогою гелеподібних засобів, що не містять агресивних ПАР і олій. Наша рекомендація – очищувальний міцелярний гель для шкіри обличчя та повік Rosaliac Gel, La Roche-Posay, що містить гіалуронову кислоту в складі, забезпечує комфорт і свіжість під час умивання.
- Догляд, що включає засоби з функцією захисту і відновлення шкірного бар’єру. Їх потрібно наносити кілька разів на день протягом 3-5 діб після пілінгу.
- Обов’язковий захист від сонця з максимальним SPF.
Запобіжні заходи
Жовтий пілінг знижує імунітет шкіри, тому вона стає сприйнятливою до інфекцій. Нерідко як побічний ефект виникає загострення герпесу. Зазвичай косметологи призначають прийом спеціальних препаратів перед пілінгом, щоб попередити цю реакцію.
Ретиноїди у високій концентрації спричиняють крупнопластинчасте лущення. Плюс нормальним явищем вважається прояв ретиноєвого дерматиту на окремих ділянках шкіри, який проявляється:
- почервонінням;
- печінням;
- підвищеною чутливістю;
- слабкою набряклістю.
Зазвичай ці неприємності минають самостійно після закінчення реабілітаційного періоду.
Поради та відгуки косметологів
Ретиноєвий пілінг – процедура безпечна та ефективна. Нижче перерахуємо її основні переваги.
- Ретиноєвий пілінг оптимальний не тільки для загального оновлення та омолодження шкіри, а й для прицільної корекції гіперпігментації.
- Вважається менш травматичним.
- Проводиться коротшим курсом, в середньому достатньо 4-5 процедур.
Ретиноловий пілінг обличчя – процедура протипоказана в періоди вагітності та лактації; за захворювань печінки;
у сезон активного ультрафіолетового випромінювання (і в разі засмаги, що вже проявилася).
До протипоказань також відносяться пошкодження епідермісу (внаслідок дерматологічних захворювань або в результаті банального видавлювання прищів).
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.