Ефірна олія м’яти широко відома. Її використовують у виробництві ліків, косметики, парфумерії, ароматизаторів, саше та безлічі інших корисних речей. Про корисні властивості ефірної олії м’яти, способи її застосування та особливості використання читайте в цій статті.
Ефірна олія м’яти має свіжий і тонізуючий аромат з характерним холодком.
Тонкий різкуватий запах притаманний звичайній м’яті та її різновидам, м’яті перцевій, японській і луговій.
Вони лише злегка відрізняються різкістю. Їхні властивості практично однакові, але що виразніший аромат ментолу і камфори, то інтенсивнішою буде дія.
Ефірна олія м’яти властивості
Ефірна олія м’яти перцевої властивості має багатогранні. Наукове підтвердження поки знайшли тільки такі:
- Покращує діяльність мозку
- Антимікробні
- Знижує рівень глюкози в крові
- Нормалізує кровотворення та склад крові
- Антиоксидантні властивості
- Збільшує уважність
- Антибактеріальні та дезінфікуючі
- Протигрибкові
- Репелентні
- Допомагає проти деяких видів паразитів
Ефірна олія м’яти, як і рослина, має здатність заспокоювати нервову систему і нормалізувати травлення.
Корисні властивості м’яти використовували ще кілька тисяч років тому для дезінфекції не тільки приміщень, а й порожнини рота. За її допомогою вирішували проблеми травного тракту і вдихали при застудах.
При цьому за даними іншого дослідження ефірна олія м’яти не змінює функції в здоровому організмі. Необхідно зазначити, що олія все-таки має протипоказання, докладніше про які нижче. Також вона має низку інших властивостей.
Ефірна олія м’яти в косметиці
Користь ефірної олії м’яти в косметології та косметиці використовується завдяки її властивостям:
- позбавляти від зайвої жирності
- знижувати запалення
- прибирати прищики, що з’явилися, і запобігати появі нових
- звужувати пори
- покращує колір обличчя
- тонізує
- підвищує пружність
- допомагає проти старіння
- сприяє розгладженню зморшок
Вона сприяє дезінфекції, запобігає розвитку вугрової висипки, використовується в омолоджувальній косметиці. Її додають у косметику для проблемної шкіри та вікової, скраби, маски та домашні засоби. Детальніше про застосування нижче.
Ефірна олія м’яти властивості ароматерапії
Свіжий і приємний аромат м’яти здатний заспокоювати, але не позбавляти сил. Він підбадьорить при нестачі сил і зніме напругу після стресових ситуацій.
М’ятний аромат знімає невпевненість і тривогу, заряджає оптимізмом і енергією.
Він розкриває для спілкування і допомагає налагоджувати ділові контакти. Підсилює інтелект, сміливість, кмітливість, чарівність і допомагає вирішити найскладніші завдання.
Допомагає налаштуватися на робочий лад і підвищити свою продуктивність. Відновитися, підбадьоритися, позбавляє втоми, загальмованості та сонливості. Захищає від емоційного виснаження і нервозності.
Вважається афродизіаком для чоловіків.
Вищеописані лікувальні властивості можливо отримати, вдихаючи аромат з аромалампи або кулона.
Ефірна олія м’яти поєднання
Із чим поєднується ефірна олія м’яти?
Мандарин, неролі, іланг-іланг, бергамот, кедр, рожеве дерево, імбир, жасмин, лаванда, мускатний горіх, кипарис, герань стануть чудовими компліментами. Можливо сподобається поєднання з гвоздикою, фенхелем, розмарином тощо.
У будь-якому поєднанні м’ята буде верхньою нотою, найпомітнішою і дзвінкою.
Магічні властивості ефірної олії м’яти
Ефірну олію м’яти в езотериці використовують для відновлення і захисту. Вона здатна відновити цілісність аури, надати енергії та сил, підживити емоційно.
Вважається ароматом оновлення. Налаштовує на процвітання, любов, життя, багатство, успіх.
Допомагає почати новий виток, відсторонитися від негативу. Розкриває нові таланти.
Стихії – Вогонь, Повітря
Планети – Меркурій, Юпітер, Венера
Знаки Зодіаку – Овен. Козеріг, Близнюки, Лев, Телець (особливо чоловікам)
Ефірна олія м’яти протипоказання
Ефірна олія м’яти не найсильніший алерген, але все ж варто проявляти максимальну обережність. Перед використанням обов’язково зробіть тест на чутливість. Нанесіть невелику кількість на хустинку або серветку і періодично вдихайте аромат. Це дасть змогу зрозуміти, чи є індивідуальна непереносимість.
Якщо запаморочення, головний біль, нудота не з’явилися, ризик алергії мінімальний.
Якщо хочете використовувати олію м’яти в косметичних цілях, змішайте 2 краплі з чайною ложечкою будь-якої рослинної олії. Нанесіть невелику кількість на згин ліктя й оцініть реакцію через 40 хвилин.
Якщо почервоніння і свербіння не виникло, можна використовувати. Можливе легке поколювання, це пов’язано з ментолом. Ці відчуття мають минути протягом кількох хвилин.
Протипоказання:
- Дитячий вік до 6 років
- Не застосовувати перед сном, тому що можливе безсоння.
- У разі вазомоторного риніту
- Спазми в бронхах
- Схильність до судом та епілепсія
- Одночасний прийом гомеопатичних препаратів
М’ятна олія нейтралізує корисну дію гомеопатичних і фітоліків. Навіть якщо вона стоїть поруч. Цьому ефіру доведеться виділити окреме місце зберігання.
Ефірна олія м’яти під час вагітності
Не рекомендується під час вагітності. У жінок, які годують груддю, може викликати зниження лактації. Іноді говорять про мінімальну концентрацію під час вагітності. За можливості утримайтеся від її використання.
М’ята ефірна олія – застосування
Ефірна олія м’яти застосування знаходить у різних галузях. Її додають у краплі від нежитю, зубну пасту, тоніки для обличчя, одеколони й туалетну воду, мило. Ще кілька способів,
як використовувати ефірну олію м’яти
- використовують у лазні та сауні – 6-7 крапель додати у воду й облити стіни та лавки
- ванна з ефірною олією м’яти – 4-6 крапель, обов’язково змішують із сіллю, молоком, медом, піною. Потім додають у воду.
- масаж – 5 крапель на чайну ложку будь-якої базової олії
- аромалампа – 3-6
- аромакулон – 1-3
- інгаляції – 1-2, обов’язково закривайте очі, якщо дихаєте над парою
- від целюліту – додати в скраб до 7 крапель і розтирати проблемні зони щіткою для антицелюлітного масажу.
Ефірна олія м’яти для волосся
Ефірна олія перцевої м’яти для волосся допомагає відновити структуру, повернути блиск, позбутися посічених кінчиків. Потрапляючи на шкіру, звісно, в розведеному вигляді, вона прискорює кровообіг, посилює живлення, дає сили для росту. Як використовувати?
- У чистому вигляді
- Додавати в шампуні або кондиціонери
- Маски покупні та домашні
- Аромарозчісування
У чистому вигляді його використовують проти січеності. Досить нанести 2-3 краплі на кінчики. Змивати немає потреби. Вона здатна загоїти вже роздвоєні кінці.
Ефірна олія м’яти в шампунь
Додаємо по 2-3 краплі на порцію. Цього достатньо для відчуття позитивного впливу. Ефір швидко проникає в структуру і чинить свою дію. Він зміцнює і додає сил. Шампунь краще вибирати з максимально натуральним складом.
Маски
Олію м’яти для росту волосся найкраще використовувати в масках. Наприклад, 1-2 ст.л. реп’яхової олії, по 1/2 ч.л. вітамінів А і Е, 5-7 крапель ефіру. Розподіляємо на корені та довжину, тримаємо 45-60 хвилин, потім змиваємо звичайним шампунем.
Аромарозчісування
Проста процедура принесе море задоволення. Нанесіть 1-2 краплі на гребінь з рідкісними зубцями і почніть розчісувати волосся з кінчиків, поступово піднімаючись вище. Аромарозчісування поверне блиск, силу, зробить локони слухняними та доглянутими.
Ефірна олія м’яти для обличчя
Для обличчя ефір м’яти допоможе проти прищиків і запалень, прибере почервоніння, поліпшить колір обличчя, допоможе проти зморщок, зробить шкіру еластичнішою і більш пружною. Як застосовувати?
У масках (див. рецепти нижче)
Додавати в косметику по 1-2 краплі на порцію. Це підсилює дію будь-якого крему, тоніка, скрабу, пінки або молочка.
від прищиків
блакитна глина, ефір м’яти
Розведіть глину за інструкцією на упаковці, додайте 2-3 краплі ефіру. Нанесіть на шкіру, ставте на 5-15 хвилин. Головне не дати масці застигнути. Як тільки почне стягувати шкіру, змивайте. Склад звужує пори, має антисептичну дію. Це допомагає знизити ймовірність появи прищиків і допоможе швидше впоратися з наявними.
від зморшок
1 ст.л. вівсяного борошна, відвар ромашки, 2-3 краплі м’ятного ефіру
Залийте суху ромашку 1/4 склянки окропу, залиште настоюватися. Коли охолоне до кімнатної температури, змішайте з вівсяним борошном і влийте ефірну олію. Добре розмішайте і нанесіть на шкіру на 5-10 хвилин, після чого змийте водою.
Ефірна олія м’яти для губ
Олія м’яти застосування знаходить і для губ. За рахунок стимуляції кровообігу вона може збільшувати їхній об’єм на нетривалий час. Для цього додайте кілька крапель у блиск для губ. Будьте акуратні й не перестарайтеся. Суміш допоможе і від застуди, що вскочила.
Ефірна олія м’яти для ніг
Для ніг ефір м’яти має дві корисні властивості – прискорює кровообіг і дезінфікує. Його наносять на нігтьову пластину в суміші з базовою олією. Наприклад, виноградної кісточки або жожоба. Це допомагає пом’якшити кутикулу та зменшує розшарування нігтиків.
У разі грибкового ураження нігтів ефір наносять по краплі на кожен пошкоджений нігтик і шкіру навколо. Необхідно проробляти процедуру щодня перед сном до виростання повністю здорового нігтя.
Зверніть увагу на свої відчуття, легке поколювання має минути протягом кількох хвилин. Якщо неприємні відчуття зберігаються довше, змийте засіб проточною водою і спробуйте ефірну олію чайного дерева.
від паразитів
Ефірну олію м’яти перцевої використовують від мишей, тарганів, бліх, мух. Дослідження, про які писалося вище, підтвердили репелентну та інсектицидну дію. Але народні засоби з олією м’яти були винайдені набагато раніше.
Від комах і мишей розкладають ароматні саше, ватні диски або ганчірочки з олією. Їх доведеться оновлювати, коли аромат випарується. Олію розводять
зі спиртом – 10 мл на 50 мл води і 30 крапель ефіру. І розбризкують у місцях проживання або просто по підлозі.
Аромат м’яти їм не до смаку, так само як і іншим оліям – лаванди, розмарину, гвоздики, чайного дерева, герані. Борючись із паразитами доведеться часто оновлювати розкладки, тож можливо запастися кількома оліями, що будуть до смаку Вам і отримувати насолоду. Так і здоров’я поправити можна!
Ефірна олія м’яти всередину
Всередину ефір м’яти приймають тільки після консультації з відповідним фахівцем, який допоможе зважити всі ризики конкретно для вашого випадку і допоможе уникнути неприємностей. Ефірна олія здатна серйозно змінити багато хімічних процесів в організмі. Тому не варто тестувати на своєму здоров’ї. Досить вдихати її аромат. Можливе також додавання сушеної м’яти в чай. Але не у великій кількості. Таке вживання може мати свої протипоказання. Бережіть своє здоров’я!
Ефірна олія м’яти в разі застуди
Ефірну олію м’яти від нежитю та застуди використовують в інгаляціях. Вона чинить антисептичну та протизапальну дію. Її досить просто вдихати або робити з нею інгаляції. Можливе також використання в спиртових компресах.
Відгуки
- А чим Ви прискорюєте ріст волосся? Гірчицею? Червоним перцем? Нікотинкою? А я М’ЯТОЮ! І використовую не тільки для волосся, а також для обличчя, для губ і в гелі для душу. І чому ж я його не купила раніше?! 🙂
- Не знаю, в чому секрет, але варто додати олію м’яти до шампуню/бальзаму – і жорстке волосся не впізнати.
- Як позбутися жирності волосся раз і назавжди! Волосся росте як на дріжджах.
Зробити ефірну олію м’яти?
Ефір з м’яти в домашніх умовах можливо зробити методом парової дистиляції з наземної частини рослини. Буде потрібен самогонний апарат і спеціальна ємність для приготування ефірних олій. Сьогодні самогонні апарати легко знайти в продажу.
Склад
Основний компонент ефірної олії м’яти перцевої – ментол. Його в складі до 50%. Решта 50% – ментон, лімонен, гераніол, альфапінен, дипентен, метилацетат, дигідрокарвон, ментофуран, цинеол, фелландрен, цитраль, карвон та інші сполуки.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.