Обліпихова олія в домашній косметології

Коробка та флакон з олією

Обліпихову олію рекомендують косметологи

Лікарська рослина обліпиха ще з давніх часів славиться своїми унікальними і чудодійними властивостями. Причому особливо цінними вважаються помаранчеві плоди, з м’якоті та насіння яких, як виявилося, можна віджимати олію, що має не меншу корисність і широко застосовується як у медичних, так і в косметологічних цілях.

Отримана обліпихова олія має рідку консистенцію, яскравий оранжево-червоний колір і вельми багатий склад вітамінів і багатьох інших корисних речовин.

  • Це і вітамін A, яким особливо багатий засіб і який відповідає за зволоження та еластичність епідермісу.
  • Вітамін E, що подовжує молодість шкіри.
  • Не менш важливий для шкірного покриву вітамін C, що сприяє підвищенню і збереженню його пружності, і деякі інші вітаміни (B, K, P), які відіграють також важливу роль у підтримці краси і здоров’я нашої шкіри обличчя.
  • Крім того, олія обліпихи містить каротини, каротиноїди, токофероли, стероли, жирні кислоти і… цей список речовин можна продовжувати ще довго. Простіше буде сказати, що завдяки всім елементам, які входять до складу продукту, він є чудовим засобом для догляду за шкірою з ознаками сухості та в’янення, за наявності багатьох шкірних проблем.

Лікувально-косметичні властивості обліпихової олії

Косметичні властивості олії обліпихи

Регулярно застосовувати олію обліпихи для обличчя косметологи радять за наявності в’янучого епідермісу, який вже почав в’янути, його млявості та зморшкуватості. Вона сприяє підвищенню тонусу, пружності та еластичності в’ялих ділянок шкіри і допомагає розгладити неглибокі борозни і складки.

Від зморшок обліпихову олію бажано використовувати щодня або хоча б кілька разів на тиждень. Для цього добре збагачувати нею свою доглядову косметику, наприклад, креми для обличчя та шкіри навколо очей. Детальніше про це нижче.

Ємність з оранжевою сумішшю та гілка з ягодами поруч з ягодами та листям та розлитою оранжевою рідною з банки

Зокрема олійний помаранчевий засіб рекомендується за відчутної сухості шкірного покриву, його огрубіння та лущення. Маючи чудову пом’якшувальну, зволожувальну та живильну властивість, він нормалізує рівень вологи в клітинах дерми, розм’якшує й усуває ороговілі лусочки на поверхні шкіри, у такий спосіб роблячи її м’якою та гладенькою на дотик.

Що раніше почати користуватися олією обліпихи, то на триваліший час можна відтермінувати появу вікових змін на обличчі, включно з утворенням зморшок.

Ще описуваний продукт вживають зовнішньо в разі порушеної пігментації шкірного покриву для освітлення ластовиння та різного роду пігментних плям, у разі ушкоджень шкіри (опіки, рани, порізи, тріщини), для лікування багатьох шкірних захворювань (дерматити, екзема, вовчак, піодермія, лускатий лишай, вугрові висипання).

Крім усього іншого, обліпихову олію можна використовувати в догляді за губами, шкірою повік, для зміцнення і живлення вій.

Способи зовнішнього застосування олії обліпихи

На відміну від багатьох інших рослинних олій, обліпихову вкрай небажано наносити на обличчя в чистому нерозбавленому вигляді. Це пов’язано з тим, що вона містить досить високий відсоток каротину, який може вплинути на підвищення чутливості епідермісу і ослаблення його захисного бар’єру.

Тому чистим засобом допускається лише змащувати вогнища шкірних хвороб, ранки і тріщини, ластовиння та іншу пігментацію, сухі, обвітрені і потріскані губи.

Важливий момент – для домашнього догляду за шкірою обличчя підходить тільки олія, отримана методом холодного віджиму (virgin). Продукт, видобутий шляхом холодної екстракції, використовувати для цієї мети не рекомендується.

У разі сухого, в’янучого і проблемного шкірного покриву з наявністю вугрів обліпихову олію добре додавати в крем для обличчя, яким ви щодня користуєтеся.

Найзручніший спосіб – це видавити на руку разову частину крему, додати 2-3 краплі обліпихи й одразу ж розподілити суміш по обличчю.

Також крапельку олії можна додавати до разової частини крему чи гелю для шкіри в ділянці очей або наносити її на вії на ніч.

Ягоди обліпихи в дерев'яній посуді з дерев'яною ложкою

До того ж олію обліпихи можна змішувати з іншими подібними оліями в пропорціях приблизно 1:3 і застосовувати такі олійні склади замість нічних кремів.

Для живлення та поліпшення стану сухого типу епідермісу, запобігання й усунення ознак його в’янення чудово підійде олія шипшини, авокадо, мигдалю, абрикоса, персика, оливкова холодного віджиму.

І, звісно, можна робити різноманітні домашні маски та натуральні креми з додаванням олії обліпихи для зволоження, тонізації, підтягування, пом’якшення, живлення й омолодження шкіри обличчя.

До речі, в сезон помаранчевих плодів цей засіб не так вже й складно приготувати самостійно.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь