Маска для губ

Стік, бальзам, гігієнічна помада – цими продуктами для догляду за губами нас не здивуєш, а як щодо маски для губ? Пропонуємо розібратися, що вона собою являє, з чого складається, які її особливості та чи можна за бажання приготувати її самостійно.

Що таке маска для губ

Маска для губ – відносно новий формат засобів для догляду за губами. Якщо порівнювати з бальзамом, досить часто (але не завжди!) вона має більш насичену текстуру і концентрований склад.

Догляд за губами

Існує кілька різновидів масок для губ.

Предмет у формі рожевих губ

Нічна, близька по суті до бальзаму, наноситься на ніч товстим шаром, але може бути використана і як SOS-засіб для зволоження протягом дня.

Відлущувальна маска на основі ензимів наноситься всього на кілька хвилин, прибираючи лущення і попутно зволожуючи шкіру. Такі маски найлегше знайти в асортименті корейських виробників.

Патчі – теж азіатський продукт, що являє собою один великий пластир, яким треба заліпити рот і чекати, поки губи стануть яскравими і пухкими. Модно, кумедно, але не дуже комфортно.

Яку маску вибрати: саморобну чи покупну

Складно однозначно відповісти на це запитання, кожен обирає свій варіант, але ми на Skin.ru все ж таки надаємо перевагу готовим засобам – з ними менше клопоту, і ефект більш передбачуваний.

Склад

Звичайно, готові маски і бальзами для губ мають багатший і вивіреніший склад. Але оскільки вони досить часто засновані на восках і оліях, їх нескладно приготувати в домашніх умовах.

Круглі відкриті банки різного розміру з кремами

Поживну маску для губ легко приготувати самостійно. 

Ефективність

Готові косметичні засоби мають підтверджену ефективність, а також тестуються на безпеку. Все-таки губи – зона ніжна. Особливо потрібно бути обережними з домашніми масками для збільшення об’єму губ, до яких, як правило, додають подразнювальні та пекучі компоненти.

Зручність

Годі й казати, що покупні засоби зручніші у використанні, мають приємну текстуру, апетитно пахнуть. У домашніх умовах відтворити всі ці якості важко.

Саморобні маски мають право на існування, якщо треба терміново допомогти шкірі, а готового засобу немає. Підручні компоненти не завжди мають оптимальну ефективність. На відміну від складних в отриманні, але дієвих інгредієнтів готових масок”.

Правила застосування масок для губ у домашніх умовах

Дівчина торкається губ на які нанесено прозорі кристали засобу

Маски для губ можна використовувати двома способами.

  1. Як нічний догляд, у цьому разі склад наносять густим шаром і залишають на ніч.
  2. Як засіб швидкого реагування, якщо губи потрібно терміново привести до ладу і підготувати до нанесення помади або блиску. Маску також наносять товстим шаром і витримують 10-15 хвилин, надлишки видаляють серветкою.

Зрозуміло, що будь-який косметичний продукт забезпечений інструкцією, з якою необхідно ознайомитися перед використанням.

Утім, якщо у вас немає маски для губ, то ніщо не заважає щедро нанести на ніч або на півгодини зволожувальний/живильний бальзам або олію для губ. Виняток становлять відлущувальні маски, які витримуються на губах буквально кілька хвилин. І тут самодіяльність проявляти ризиковано.

Як зробити маску для губ: рецепти

Зробити маску для губ самостійно досить просто. Головне – щоб інгредієнти були їстівними і не довелося полоскати рот, якщо ви ненароком злизнули суміш.

Батери (рослинні тверді олії) – ідеальна основа для масок для губ. 

  1. Батери – тверді олії: кокосова, ши, какао, манго. Їх потрібно розтопити на водяній бані, в мікрохвильовці або просто в теплі (деякі з них стають рідкими вже за температури 35 ˚С), змішати з іншими інгредієнтами, залити в баночку і користуватися в міру необхідності. Слідкуйте, щоб олія не була занадто гарячою і не обпікала губи. Якщо немає батерів, то як основу можна використовувати вазелін.
  2. Мед. Запашна, солодка субстанція, багата на нутрієнти, легко сумісна з олійними компонентами і прекрасно підходить для маски. Зрозуміло, якщо ви точно знаєте, що у вас немає алергії на мед.
  3. Бджолиний віск. Якщо поставити собі за мету, з його допомогою можна і на кухні приготувати бальзам (маску) для губ, схожу на готовий продукт.

Губи з краплинами води зверху

Зволожувальна

Маска з медом і йогуртом

1. Змішати 1 ч. л. йогурту або сметани та 1 ч. л. меду (рідкого або зацукрованого).

2. Добре вимішати до однорідної консистенції.

3. Нанести склад на губи на 5-7 хвилин.

4. Акуратно стерти рушником або серветкою.

Завдяки молочній кислоті ця маска відлущить шкіру губ, а крупинки цукру в текстурі меду допоможуть їй у цьому. Тільки пам’ятайте, що мед – алерген.

Домашні маски для губ мають бути їстівними.

Поживна

Поживний бальзам проти сухості

1.  Узяти в рівних частинах коксову олію і натуральний віск (краще попередньо натерти його на тертці).

2. Розтопити суміш на водяній бані або в мікрохвильовці (не кип’ятити).

3. Злегка остудити й залити в контейнери.

4. Поставити в холодильник.

Коли суміш застигне, ваш бальзам-маска готовий.

Лимонно-медовий бальзам

1. Розтопіть на водяній бані по одній столовій ложці воску, олії кокоса й олії каріте.

2. Вбийте 1 ст. л. меду.

3. Додайте кілька крапель ефірної олії лимона.

4. Остудіть і перелийте в баночку.

Відкрита баночка меду з ложкою і лимони

Маску для губ можна зробити зі звичних продуктів.

Відновлювальна

  1. Змішати олії какао, кокоса і ши в рівних частинах.
  2. Склад можна збагатити будь-якою рослинною олією: оливковою, авокадо, жожоба – обирайте на свій розсуд.
  3. Перемішати інгредієнти до однорідності.

Зберігати в холодильнику. Використовувати за потреби.

Для збільшення об’єму губ

Для збільшення об’єму губ використовуються інгредієнти, що сприяють активному притоку крові в зону нанесення. Для цих цілей застосовуються “гарячі”, пекучі спеції та ефірні олії. Але ми настійно не рекомендуємо випробовувати долю і вдаватися до подібних методів, тому що ефект пухкості губ досягається за рахунок набряку і подразнення. Негуманно якось.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь