Кунжутна олія та її користь у косметології

Кунжутна олія корисна для шкіриКунжутна (сезамова) олія – це ще один натуральний і дієвий олійний засіб, який застосовують у косметології для щоденного догляду за шкірою обличчя.

Добувають продукт із чорного та білого насіння кунжуту, яке може бути як сирим, так і обсмаженим. Тому хочеться зазначити, що в косметичних цілях рекомендується використовувати речовину, отриману методом холодного віджиму саме з несмаженого насіння (сорт Virgin).

Також найкращою за якістю вважається, віджата з сирого білого насіння кунжуту, яка вирізняється світлішим кольором і легшою консистенцією.

До складу кунжутної олії входить багато корисних і активних компонентів, що чинять благородний вплив на шкіру. Насамперед це вітамін E, що виконує низку функцій, які сприяють омолодженню епідермісу і його захисту від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.

Сезамол – ще одна речовина, що міститься в цій олії і захищає шкірний покрив від ультрафіолетового випромінювання. Саме завдяки сезамолу кунжутну олію широко застосовують у виготовленні сонцезахисної продукції.

До інших корисних складових належить лецитин, що забезпечує зволоження і пом’якшення шкіри та оберігає олію від окислення, і протеїн, що запобігає втраті пружності та еластичності дерми. Також вітаміни групи B, магній, фосфор, кальцій і, звісно ж, необхідні шкірі ненасичені та насичені жирні кислоти (лінолева, олеїнова, пальмітинова та ін.).

Активні косметичні властивості олії кунжуту

Розсипане насіння з сірого мішечку поруч з прозорою ємністю з олією

Використання олії кунжуту в косметологіїЗастосування кунжутної олії для обличчя насамперед радять у разі наявності сухого, грубого, в’янучого і в’ялого епідермісу.

Вона має гарну живильну, зволожувальну та пом’якшувальну властивість, запобігає сухості шкіри, усуває її лущення, перешкоджає появі перших ознак старіння, таких як зморшки, млявість, зниження тонусу й обвисання шкірного покриву.

Як уже писалося вище, воно здатне поглинати ультрафіолет і є прекрасним сонцезахисним засобом для шкіри.

Також у косметології продукт нерідко використовують у догляді за чутливою і ніжною дитячою шкірою, коли необхідно швидко зняти подразнення і почервоніння, позбутися свербежу.

Корисно застосовувати його для зони навколо очей. Адже, як відомо, вкрай тонка шкіра в цій ділянці потребує регулярного зволоження та живлення ще з ранньої юності. Достатньо щодня наносити невелику кількість олії під очі або збагачувати нею гелі та креми для повік. Це, зокрема, посприяє зняттю набряклості та розгладженню дрібних зморшок у куточках очей.

Завдяки вмісту магнію, який є антистресовим елементом, кунжут сприяє розслабленню лицьових м’язів, і якщо, наприклад, наносити його на ніч, то вранці обличчя матиме свіжий і відпочилий вигляд.

Крім перерахованого вище, кунжутну олію в косметології можна використовувати для вирівнювання шкіри обличчя, на якій є різні плями, рубці та шрами, що залишилися після лікування прищів.

Ще речовину застосовують для зовнішнього лікування таких шкірних захворювань, як псоріаз і екзема на обличчі, або для якнайшвидшого загоєння опіків, тріщин, порізів, ран та інших ушкоджень шкірного покриву.

Описуваний олійний засіб має гарну проникаючу та очищувальну здатність і чудово підходить для щоденного очищення епідермісу. Якщо користуватися ним регулярно, поступово відновляться захисні функції шкіри, повернеться її свіжість, краса і здоров’я.

Домашні методи застосування кунжутної олії для шкіри

Флакон з олією

Варіанти використання для обличчя в домашніх умовах практично нічим не відрізняються від методів застосування інших подібних продуктів.

Так, олією кунжуту (в тому вигляді, в якому вона є) можна замінити нічний крем або просто додавати необмежену її кількість до кремів, що використовуються щодня. У тюбик із кремом олію зручно додавати за допомогою шприца з голкою. Або ще простіше – спочатку на шкіру точково наноситься крем, потім олійку, так само точково, після чого все вже змішується і розтирається прямо на обличчі.

Описаними способами маслянисту речовину можна змішувати не тільки з кремами, а й з очищувальним молочком, засобами для вмивання.

Чистим і трохи підігрітим добре очищати шкірний покрив від забруднень або від декоративної косметики, знімати туш із вій.

У догляді за шкірою навколо очей, теплою олією рекомендується змащувати очищену ділянку контуру повік щодня вранці та ввечері, акуратно вбиваючи її кінчиками пальців у шкіру.

За надмірно сухої або зморшкуватої шкіри під очима слід додатково наносити на неї олію протягом дня в міру необхідності.

Її можна в будь-яких пропорціях змішувати з іншими рослинними оліями, придатними до вашого типу епідермісу, і використовувати цю суміш, знову ж таки, практично для будь-яких косметичних цілей (як крем або маску для обличчя, для очищення шкірного покриву).

У домашній косметології може застосовуватися як жирна база під час приготування натуральних кремів. І, звісно, його можна додавати (1-2 ч. л.) до будь-яких складів народних масок, особливо до тих, що радять для сухої, чутливої та вже старіючої шкіри обличчя.

Зелені плоди рослини та її вже достигле насіння

Зверніть увагу, що в нас на сайті є доволі велика кількість різноманітних рецептів масок, де серед використовуваних інгредієнтів нерідко трапляються різноманітні рослинні олії. Не буде нічого страшного, якщо будь-яку з них ви заміните кунжутною.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь