Протизапальні та антисептичні властивості олії ялиціЯлицеву ефірну олію отримують шляхом парової дистиляції з молодих пагонів (тонкі молоді гілочки), хвої та шишок усіх видів хвойного дерева ялиці.
Особливо популярним є продукт, отриманий з ялиці сибірської (Abies sibirica), яка росте в Сибіру.
На виході готова речовина являє собою практично безбарвну маслянисту рідину з насиченим, холодним і свіжим ароматом хвої.
Серед інших “ефірів” олія ялиці особливо високо цінується за свої цілющі властивості та неперевершений тонізуючий запах хвойного лісу.
І, звісно ж, вельми ефективним є використання цього засобу в косметології, і про те, яким чином він впливає на шкіру, ви дізнаєтеся далі з цієї статті.
Олія ялиці лікує прищі й омолоджує шкіру
Лікування прищів і омолодження шкіри ялицевою олієюЗастосування ялицевої олії для обличчя насамперед рекомендується за жирного і проблемного епідермісу. Це обумовлюється тим, що речовина має потужну протизапальну властивість, та й до того ж діє ще як антисептик.
Вона непогано допомагає позбутися прищів або іншого роду гнійників (фурункули та ін.), знімає подразнення і почервоніння шкіри, запобігає надмірному виробленню шкірного сала і добре очищає забруднені пори обличчя.
Також ефірна олія ялиці має тонізуючу, омолоджувальну і розгладжувальну дію, і прекрасно підходить для догляду за в’янучим, в’ялим і зморшкуватим шкірним покривом.
Його регулярне використання допомагає зняти набряклість на обличчі, розгладити неглибокі зморшки й істотно підвищити пружність та еластичність шкіри.
Не менш ефективним є застосування ялицевої олії в косметології і за таких шкірних хвороб, як інфільтрати, дерматити, екзема і псоріаз.
Зокрема, її нерідко вживають як зовнішній засіб для лікування грибкових захворювань, герпесу на губах, у разі обморожень обличчя, а також для якнайшвидшого загоєння ран, забоїв, порізів, опіків та інших ушкоджень шкірного покриву.
Як зовнішньо використовувати олію ялиці
За наявності прищів рекомендується змащувати їх акуратно і точково чистою ялицевою олією по кілька разів на день. Найкраще це робити за допомогою ватної палички.
Ще в разі прищів гарну дію матиме суміш нашого хвойного продукту з олією розмарину (в рівних пропорціях). Наносити цей склад потрібно так само точково і тільки на самі гнійні головки.
Аналогічним чином можна застосовувати ялицеву олію і в разі інших гнійно-запальних висипів на шкірі та герпесу на губах.
Також невеликою кількістю засобу можна (і потрібно) змащувати всілякі ушкодження шкірного покриву (порізи, ранки, забиті місця, подряпини, опіки тощо).
Для того, щоб зменшити жирність епідермісу, рекомендується така олійна сполука:
Додайте до 1 ст. л. рослинної олії виноградних кісточок 1 ч. л. олії чорного кмину і 2 краплі хвойної речовини. Виноградна “база” має терпку і матуючу властивість, кмин чинить потужний протизапальний і антибактеріальний вплив.
Отриману олійну суміш можна використовувати як маску (наносячи на обличчя і змиваючи прохолодною водою через 30-40 хвилин) або як крем (не змиваючи).
Також за жирного типу шкіри ефективно буде додавати по парі крапель ефірної олії ялиці в домашні маски для обличчя:
Підсушувальні та знежирювальні маски для жирної шкіри
Підбирається відповідний для себе рецепт і до переліку його компонентів додатково додається ще 2 краплі ялиці.
При в’янучому і старіючому шкірному покриві продукт з ароматом хвої косметологи радять додавати в натуральні базові олії рослинного походження і застосовувати такі склади, наприклад, замість нічного крему для обличчя.
Відвідавши цю сторінку, ви знайдете всю інформацію про найпоширеніші види рослинних олій, що використовуються в косметології. Підібравши найбільш підходящу до свого типу шкіри “базу”, додавайте до 1 її ст. л. 2 краплі ялицевої олії.
Знову ж таки, у разі в’янучого епідермісу кілька крапель хвойного засобу можна додатково додавати в приготовані в домашніх умовах маски та креми для обличчя:
Народні маски з омолоджувальною та живильною дією
Рецепти натуральних омолоджувальних кремів
Для лікування шкірних захворювань (екзема, дерматити, псоріаз, інфільтрати) необхідно змочувати в ефірній олії невеликий шматочок марлевої тканини і прикладати його до вогнищ недуги по кілька разів на день.
Застереження: У жодному разі не наносьте олію ялиці на шкіру в чистому вигляді, тому що це може спричинити сильне подразнення шкіри (чисту речовину можна наносити тільки точково і в невеликій кількості на прищі, герпес і в разі шкірних хвороб).
Також застосування ялицевої олії для обличчя вкрай не рекомендується жінкам у період вагітності.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.