Гідрофільна олія

Не наважуєтеся змінити звичний засіб для вмивання на гідрофільну олію? Постараємося аргументовано розвіяти ваші сумніви і допоможемо вибрати олію для очищення, яка підійде саме вам.

Що таке гідрофільна олія для вмивання

“Гідрофільна олія” – це маркетингова назва косметичних очищувальних олій, продуктів нового покоління, що володіють однією визначальною властивістю: перетворюватися на емульсію під час додавання води і потім безслідно змиватися зі шкіри.

Олія для зняття макіяжу

Принадність такого продукту полягає в його універсальності – можна одночасно і видалити макіяж, і вмитися.

“Гідрофільна олія” була створена 50 років тому візажистом Шу Уемурою для моделей, яким доводилося по кілька разів на день видаляти складний багатошаровий макіяж, що негативно позначалося на стані шкіри. Її потрібно було довго зволожувати і заспокоювати, перш ніж нанести нову порцію макіяжу.

Масло Shu Uemura, випущене 1967 року.

Довелося винайти парадоксальний продукт: олію, яка, як і їй належить, швидко, без тертя і зусиль розчиняє всі жировмісні забруднення (макіяж, себум), а потім настільки ж легко змивається водою.

Принцип дії

Як відомо, олія – гідрофобна субстанція, тобто з водою не змішується. Однак виробники косметики знайшли спосіб подружити ці дві речовини, створивши олійну формулу, яка під час контакту з H2O перетворюється на емульсію, а потім без жодних проблем змивається водою.

Особливості складу

Гідрофільна олія завжди складається з двох основних компонентів:

  • олії – зазвичай це суміш олій, іноді з додаванням ліпідних компонентів (вітамін Е, сквалан, жирні кислоти), які розчиняють і абсорбують забруднення;
  • емульгатора, що відіграє роль сполучного компонента між молекулами олії та води, – саме тому засіб так легко змивається зі шкіри.

Склад може бути збагачений найрізноманітнішими ефірними оліями, рослинними екстрактами, ензимами, вітамінами.

Формулу очищувальних олій збагачують рослинними екстрактами.

Переваги гідрофільних олій

Будь-яка олія має здатність розчиняти жиророзчинні забруднення і себум. До речі, завдяки цій особливості рослинні олії, зокрема оливкову, використовували для очищення шкіри ще в стародавні часи.

Однак чисті рослинні олії, включно з найякіснішими, першого холодного віджиму, мають низку суттєвих недоліків:

  • важка текстура, яка далеко не ідеально розподіляється по обличчю;
  • високі показники жирності – великий вміст тригліцеридів може не сподобатися жирній шкірі та спровокувати закупорку пор;
  • жирна плівка, яку вони залишають після змивання, – це не обіцяє нічого хорошого шкірі, схильній до висипань.

Умивання жирної шкіри: який засіб вам підійде

Дівчина вмивається під напором води

Цих недоліків гідрофільні олії позбавлені. А ось переваг у них маса:

  • легка текстура, яка вільно наноситься на шкіру;
  • швидко захоплюють і розчиняють макіяж, навіть водостійкий, без тертя і ризику травмувати шкіру;
  • з його допомогою можна зробити масаж;
  • зазвичай має приємний аромат;
  • без залишку змивається водою;
  • пом’якшує шкіру і запобігає відчуттю сухості після вмивання;
  • підходить усім.

Як вибрати гідрофільну олію для обличчя

Щоб знайти “правильну” олію для очищення, не потрібно бути суперекспертом, адже в категорії сучасних очищувальних олій з’являються все нові засоби для шкіри різного типу і стану, зокрема для жирної, комбінованої, тьмяної, сухої і старіючої. Читайте інформацію на етикетці – і не помилитеся з вибором.

Для жирної та комбінованої шкіри

До складу таких олій вводяться додаткові інгредієнти, в основному екстракти рослин, що мають легку відлущувальну дію, ензими. Олії для шкіри, схильної до жирності, мають більш легку текстуру і нерідко освіжаючий ефект.

Для нормальної шкіри

Для безпроблемної шкіри підійде будь-яка очищувальна олія. Залишається лише вибрати аромат і виробника.

Для сухої шкіри

Перший претендент на очищення за допомогою косметичної олії – суха шкіра, для якої важко знайти засіб для вмивання, що не провокує сухість і стягнутість. Обирайте універсальні класичні олії, а також засоби з позначками “антивікове” та “антиоксидантне”. Про те, чому вода сушить, а не зволожує шкіру, читайте тут.

Склад очищувальних олій адаптований для різних типів шкіри.

Флакон з розпилювачем замобу

Для чутливої шкіри

Індивідуальна реакція непередбачувана. Олії вважаються м’яким засобом догляду, проте радимо уважно й усвідомлено підходити до вибору засобу – особливо за чутливої шкіри – і тестувати продукт на руці, перш ніж наносити на обличчя.

Для проблемної шкіри

Обирайте олію для жирної та комбінованої шкіри. У разі, якщо вам здасться, що після змивання олії шкіра все ще недостатньо чиста і залишається відчуття плівки на обличчі, скористайтеся тоніком для проблемної шкіри, який довершить очищення, а заразом запобігатиме сальному блиску.

Досить часто в інтернеті можна знайти пораду: після вмивання гідрофільною олією, вмитися ще раз за допомогою пінки або гелю. Особливо, якщо йдеться про жирну шкіру. Однак міжнародний візажист Shu Uemura Юджі Асано, автор деяких засобів марки, вважає, що в цьому немає потреби. Утім, найрозумніше рішення – орієнтуватися на свої відчуття і результат.

Як правильно користуватися гідрофільною олією для зняття макіяжу

Користуватися очищувальною олією дуже легко, але є кілька нюансів:

  1. наносьте олію руками і тільки на суху шкіру;
  2. ретельно розподіляйте засіб по всьому обличчю круговими рухами від центру до периферії;
  3. потім злегка змоченими водою пальцями тими ж круговими рухами знову помасажуйте обличчя, щоб перетворити олію на емульсію;
  4. змивайте великою кількістю води.

Чи може гідрофільна олія замінити інші очищувальні засоби?

На сьогоднішній день випускається таке розмаїття очищувальних олій з додатковим функціоналом, що наша відповідь буде скоріше ствердною: очищувальна олія може стати вашим єдиним та улюбленим засобом для демакіяжу та вмивання.

Розглянемо можливих “суперників”.

  • Міцелярна вода – так, олія, як і міцели, прекрасно справляється із забрудненнями, зокрема й жировмісними (себум, декоративна косметика).
  • Молочко для зняття макіяжу – так, олія може його замінити, якщо йдеться винятково про демакіяж (обличчя, губи, очі), однак, якщо ви віддаєте перевагу безводному очищенню, гідрофільна олія вам не підійде, оскільки її потрібно змити.
  • Гелі та пінки – так, якщо ви любите вмиватися пінками, ви можете переключитися на гідрофільну олію, бувають пінні формули, вони є в нашому огляді.
  • Скраби – в деякі олії включені відлущувальні компоненти, в основному ензими, що забезпечують дуже легку ексфоліацію. Але на більш інтенсивне відлущування (яке досягається за допомогою скрабувальних частинок) очищувальна олія не здатна. Тобто, гідрофільною олією скрабу не заміниш.

Чи можна зробити гідрофільну олію своїми руками?

Дівчина тримає в руках посудину з рідиною

Як то кажуть, немає нічого неможливого для людини з інтелектом і, додамо ми, з невгамовною пристрастю до саморобної косметики.

Рецепт простий: рослинна олія за вибором і емульгатор змішуються у співвідношенні 9 до 1. Склад збагачується ефірними оліями залежно від типу шкіри. У нас є статті, присвячені оліям:

  • для жирної шкіри;
  • для сухої шкіри;
  • з антивіковим ефектом.

Якщо зберетеся готувати самі, майте на увазі, що вам доведеться подбати про пошук якісних компонентів – свіжих олій першого віджиму, а також експериментувати з пропорціями.

Навряд чи в домашніх умовах вдасться повторити склад готового засобу від професіоналів зі стабільною формулою, протестованою на ефективність і безпеку.

Але чому не спробувати, якщо є гаряче бажання. Якщо вам вдасться приготувати пристойну гідрофільну олію вдома, будь ласка, поділіться враженнями і подробицями.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь