Домашній дезодорант – Як зробити? – Рецепти

Домашній дезодорант як зробити в домашніх умовах? Рецепти для пахв і для ніг, рідкі тверді, сухі. Зібрали для Вас добірку найкращих рецептів.

Чим замінити дезодорант у домашніх умовах

Чим замінити дезодорант у домашніх умовах? Цим питанням задається кожен, хто ознайомився зі складом пропонованих антиперспірантів у магазині або читав про вплив дезодорантів на наше тіло і здоров’я. Так чим же можна замінити покупний дезодорант?

Бутиль з домашнім дезодорантом

Є кілька простих і доступних засобів, що чинять схожу з ними дію:

  • Сода – має бактерицидні властивості. Поглинає вологу.
  • Олія кокоса, ши, какао – мають антисептичні, протизапальні, живильні та захисні властивості.
  • Ефірна олія чайного дерева – природний антибіотик, стримує розвиток патогенної мікрофлори.
  • Ефірна олія бергамоту – допомагає знизити потовиділення.
  • Крохмаль і глина – мають властивість вбирати вологу. Діють як дитяча присипка.
  • Вітамін Е – натуральний антиоксидант і консервант, зміцнює стінки клітин, перешкоджає утворенню патогенної мікрофлори. Достатньо всього пари крапель на чайну ложку складу, щоб він надав свою дію.
  • Кора дуба – містить багато дубильних речовин, діє як антисептик.

Нюанси використання домашнього дезодоранту

Домашні рецепти дезодоранту мають кілька особливостей застосування, які дадуть змогу отримати максимальний ефект:

  • наносьте засіб тільки на попередньо очищену і підсушену шкіру (не використовуйте, якщо піт уже виступив)
  • застосовуючи суху суміш, стежте, щоб вона не збивалася в грудочки (це свідчить про те, що вона вже ввібрала вологу з повітря і буде менш ефективно діяти)
  • суміші з оліями зберігайте в холодильнику, так вони довше прослужать і наносити їх зручніше
  • рідкі дезодоранти струшуйте перед використанням

Протипоказання

У більшості рецептів нижче, присутня сода. Разом із властивістю вбирати вологу і запах сода має і низку неприємних моментів.

  • При потраплянні в ранки, викликає подразнення. Тому не варто наносити засіб із нею в разі порізів та інших пошкоджень шкіри
  • Може викликати зайву сухість
  • У разі постійного використання можлива поява подразнення, свербіння і почервоніння
  • За наявності особливостей і сумнівів, проконсультуйтеся з фахівцем.

Не завжди і не у всіх проявляються негативні властивості соди, але на чутливій шкірі ймовірність дуже висока. Що робити?

Просто виключіть соду з рецепта, якщо побоюєтеся побічних ефектів або не хочете ризикувати. Навіть без неї засоби діятимуть.

Рецепти домашнього дезодоранту

Домашній дезодорант можливо приготувати самостійно. Сьогодні доступно безліч інгредієнтів для його створення, знайти і купити їх не складе труднощів. Кілька рекомендацій щодо використання і приготування домашнього дезодоранту:

  • Для визначення з рецептом спирайтеся на свої вподобання щодо консистенції та форми (рідкий, твердий, суха суміш).
  • Готуйте невеликі порції, щоб оцінити результат і підкоригувати склад за необхідності
  • Підготуйте ємність для готового дезодоранту. Баночку з кришкою – для сипучого, тубу з-під стіка (нову або помити після магазинного), пляшечку з розпилювачем або тубу з кулькою – для рідкого. (Спеціальні туби під дезодоранти зазвичай продаються в магазинах для миловарів).

Домашній дезодорант для пахв

Дезодорант своїми руками в домашніх умовах готується досить швидко і нескладно. Щоб підібрати свій рецепт, найімовірніше, потрібно спробувати кілька варіантів і оцінити результат. Рецепти нижче мають різну інтенсивність і розташовані за її збільшенням.

Як зробити дезодорант у домашніх умовах із соди?

Найпростіший рецепт – присипати пахви харчовою содою. Важливо саме присипати, не втирати. Сода нейтралізує неприємні запахи і вбирає вологу. Але в обмежених кількостях. Ось власне і весь рецепт із содою. Слідкуйте тільки за тим, щоб вона була розсипчастою. Нижче є ще рецепт рідкого дезодоранту з содою.

Домашній дезодорант крохмаль і сода

Щоб зробити домашній дезодорант, який трохи краще вбирає вологу, змішайте в рівних пропорціях

  • соду і
  • кукурудзяний крохмаль

Добре розмішайте і зберігайте в баночці з кришкою, що щільно закривається. Використовуйте як присипку.

Домашній дезодорант із кокосової олії

Найприємніший і такий, що нагадує магазинний дезодорант – з кокосової олії. Вона має антисептичні властивості та не дасть неприємному запаху поширитися. Його перевагою перед попередніми варіантами буде можливість додати ефірні олії для аромату. Буде потрібно:

  • олія кокоса,
  • соди і крохмалю по 2 ст.л.

Олія потрібна тверда нерафінована. Розтоплюємо її на водяній бані. Додаємо решту інгредієнтів. Добре перемішуємо. Додаємо 10 крапель ефірної олії чайного дерева і стільки ж іншої олії на ваш смак.

Якщо аромат чайного дерева не подобається, замініть його на бергамот, розмарин, лаванду або лимон. Можна зовсім виключити антибактеріальні ефіри і додати лише для аромату улюблені ефіри. У цьому один із плюсів домашньої косметики. Також можливо зробити дезодорант за участю інших твердих олій – ши, какао, манго.

  • олії ши, какао, кокоса, крохмалю, соди – по ст.л., ефіри – 7-10 крапель

Олії розтоплюємо на водяній бані. Змішуємо соду та крохмаль. Додаємо в олії. В останню чергу вливаємо ефір. Виходить густа суміш, що тане на шкірі. Для нанесення достатньо буквально горошинки. Розподіляємо цей домашній дезодорант по пахві тонким шаром. Даємо 5-10 хвилин вбратися і можна одягатися. Ще один варіант:

  • олії манго, какао – по 3 ч.л., сода -2 ч.л.

Для посилення ефекту можна додати і крохмалю в кількості, що дорівнює соді. Спробуйте без нього і з ним, щоб знайти найбільш підходяще рішення для себе. Не забувайте і про ефірні олії. Вони допомагають нейтралізувати запахи.

Олії доглядають за зоною пахв, пом’якшують її та нейтралізують підсушувальну дію соди.

Зберігаються такі домашні дезодоранти в холодильнику, це дасть їм змогу залишатися твердими й полегшить нанесення.

Рецепт домашнього дезодоранту з воском

Натуральний бджолиний віск – чудова основа для дезодоранту. Він підійде для створення стіка як у магазині. Якщо попередні рецепти можуть ставати рідкими за високої температури повітря, додавання воску допоможе цього уникнути, зробити консистенцію засобу щільнішою. Але тут необхідно пристосуватися з пропорцією. Воску не повинно бути більше третини від загального об’єму і потрібен натуральний бджолиний.

  • олії кокоса, ши і віск – по ст.л., ефірні олії на Ваш смак

Віск і олії розтоплюємо на водяній бані. Добре перемішуємо, даємо охолонути і додаємо ефіри перед самим розлиттям по ємностях. У процесі застигання, можна помішувати, щоб консистенція залишалася однорідною.

Рідкий домашній дезодорант

Дівчина використовує дезодорант

Рідкий дезодорант готується з тих самих інгредієнтів. Найпростіший варіант – змішати соду з водою. З розрахунку 2 ст.л. на склянку. Добре розмішати у воді кімнатної температури і залити в пляшечку з розпилювачем. Використовувати як звичайний дезодорант. Пара крапель ефіру чайного дерева або бергамота збільшать ефект. Не забувайте перед застосуванням добре струшувати пляшечку. Інший варіант:

  • 2 ст.л. кори дуба, дитяче мило без домішок, вода – склянка, сода – ст.л.

Кору дуба заливаємо водою і ставимо кип’ятитися (15 хв на повільному вогні). Тим часом, мило натираємо на тертці або подрібнюємо іншим способом. Додаємо до кори і чекаємо поки розплавиться. Має вийти рідке мило. Знімаємо і даємо охолонути. Додаємо соду. Розкладаємо по тубах або формуємо дезодорант вручну. Користуємося як стіком.

Представлені рецепти дезодоранту для виготовлення своїми руками в домашніх умовах можна комбінувати між собою.

Дезодорант для ніг у домашніх умовах

Домашні дезодоранти для ніг зазвичай використовують у порошку або в спреї. Для порошку змішайте в рівних частинах крохмаль і соду. Посипайте порошком ноги перед тим, як одягаєте шкарпетки.

Увага, не підійде для чутливої шкіри. Цю ж суміш можна засипати і в черевики.

Але залишатимуться білі сліди і порошок, коли будете роззуватися, таке нововведення не залишиться непоміченим. Рекомендую, наносити чисту ефірну олію чайного дерева або бергамоту. Це за тривалого застосування допоможе відновити природний захист шкіри, усунути пітливість і шкідливу мікрофлору та/або грибки. (Якщо вони є)

Використання дезодоранту для ніг

Дезодорант для взуття в домашніх умовах

Дезодорант для взуття – тонка і делікатна річ. Річ у тім, що натуральні засоби, описані вище, залишатимуть білі сліди. Наприклад, спрей із соди з водою (2 столові ложки на склянку).

Варіант, що не залишає слідів, – зробити концентрований спрей з ефірної олії бергамота або чайного дерева і попшикати ним взуття.

Флакончик ефірної олії розчинити в чверті склянки холодної кип’яченої води. Залити в пляшечку з розпилювачем, добре потрясти й одразу обробити взуття.

Плюси домашнього дезодоранту

  • Ви знаєте, що у складі
  • Складники піклуються про стан шкіри, не змінюючи її природних процесів
  • Запобігають появі запахів
  • М’який вплив без шкоди для здоров’я – не накопичуються, не впливають на гормональний фон, не спричиняють зміни тканин і появи ракових клітин
  • Діють, не закупорюючи пори і потові протоки
  • Не посилюють потовиділення
  • Ви самі створюєте віддушки. Натуральні ефірні олії дадуть змогу підібрати аромат за смаком. Їх можна замінити віддушками для мила.

Мінуси домашнього дезодоранту

Як і всі косметичні засоби, домашні дезодоранти мають свої мінуси.

  • Потрібен час на замовлення або купівлю інгредієнтів, і виготовлення засобу.
  • Можуть залишати сліди. Особливо масляні дезодоранти. Необхідний час 5-7 хвилин, щоб вони вбралися після нанесення. Або рецепти з присипкою та ін. сипучими інгредієнтами.
  • Термін дії. Звичайно, жоден дезодорант, зроблений власноруч, не зрівняється із заявленими в рекламі 24 годинами захисту. Але, будемо об’єктивні, і засоби з такою рекламою рідко відповідають заявленим властивостям. Часом навіть посилюють потовиділення і як наслідок з’являється запах.
  • Вартість нижча ніж у покупних засобів, навіть якщо використовуєте натуральні олії.
  • Рідко, але можуть викликати алергічні реакції.
  • Термін зберігання домашнього дезодоранту всього кілька місяців.

Дезодоранти й антиперспірант у чому відмінність?

Дезодоранти спрямовані на те, щоб знищити бактерії, які активізуються на шкірі під час виділення поту. І їхній запах.

Антиперспірант вважається лікарським засобом, який блокує виділення поту. Що й допомагає запобігти появі поту та запаху.

Куплені дезодоранти – користь чи шкода?

Дезодоранти з магазину

Яка користь від покупного дезодоранту-антиперспіранту? Його дія помітна. Особливо при невеликому потовиділенні. Він здатний виключити появу поту і його неприємних наслідків. Але може і збільшити потовиділення і всі неприємні симптоми.

Ні для кого не секрет, що покупні дезодоранти містять велику кількість хімічних компонентів. У тому числі алюміній. Багато з них здатні проникати крізь шкіру і осідати в жирових клітинах, зауважує головний редактор журналу Journal of Applied Toxicology Філіп Харві.

Також у ділянці пахв розташовані гормональні рецептори. І вони реагують на присутність будь-яких хімічних компонентів. Така взаємодія може стати початковою точкою виникнення раку. Проводилися дослідження у Великій Британії, в університеті Рідінга.

І було виявлено вплив парабенів, що входять до складу дезодорантів, на вироблення естрогенів. Але відзначається і той факт, що утворення ракових пухлин – складний процес, на який впливає безліч чинників.

До кінця вплив антиперспірантів на цей процес так і не досліджено. Хоча багато лікарів і наукових діячів висловлюють побоювання у зв’язку з використанням дезодорантів у величезних кількостях.

Що ж робити? Користуватися покупними дезодорантами чи зробити домашній дезодорант, вирішувати тільки Вам. Бережіть своє здоров’я і красу!


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь