Тонік для обличчя

Багато хто вважає тонік для обличчя зайвим засобом у догляді за шкірою. Просто зараз доведемо, що це не так, а заразом пояснимо, чому він потрібен обов’язково, як його вибрати, на які компоненти звернути увагу і як користуватися за всіма правилами.

Дівчина тримає в руці підставку з пляшкою тоніка для обличчя

Що таке тонік для обличчя

Здавалося б, усі знають, що таке тонік для обличчя – прозора або напівпрозора рідина, в якій розчинені активні компоненти для зволоження, освіження й очищення шкіри. Іноді розчин має колір: рожевий відтінок вказує на заспокійливу дію, блакитний – на освіжаючі якості, зелений – на здатність вирішувати проблеми шкіри.

Тонік – це засіб проміжного етапу між очищенням і доглядом, який також може містити активні очищувальні компоненти. Його функція – завершити етап очищення після молочка або гелю для вмивання.

Для чого потрібні тоніки

Як відомо, у догляді за шкірою є три головні етапи: очищення, тонізація, зволоження. Але, згідно з зізнаннями б’юті-користувачів, другим етапом часто нехтують (лінь, брак часу, брак обізнаності – потрібне підкреслити), вважаючи тонік необов’язковим засобом. І дуже помиляються. Річ у тім, що цей засіб виконує відразу кілька важливих функцій.

Для чого ж потрібен тонік для обличчя?

  1. Завершує процес очищення шкіри. Навіть якщо ви ретельно зняли макіяж молочком або міцелярною водою, а потім вмилися пінкою, то на змоченому тоніком ватному диску, найімовірніше, все одно виявите сліди забруднень. Це означає, що саме тонік закінчує процес очищення після етапів демакіяжу та вмивання.
  2. Відновлює рН-баланс. Деякі очищувальні засоби, а також жорстка водопровідна вода можуть тимчасово порушити кислотно-лужний баланс шкіри, що, своєю чергою, послаблює її захисні функції і знижує здатність протистояти агресивним чинникам навколишнього середовища. Тонік же швидко приводить рівень рН у норму.
  3. Готує шкіру до нанесення сироватки та крему. Тонік – це своєрідний провідник, що дає змогу активним інгредієнтам у складі сироватки та крему ефективніше діяти на шкіру.
  4. Освіжає шкіру. Тьмяний колір обличчя, відсутність рум’янцю, сухі ділянки шкіри, навіть розширені пори і запалення – всі ці проблеми тонік якщо не вирішить глобально, то мінімізує. Щоб отримати докази, проведіть двотижневий експеримент із регулярного використання тоніка, а краще подовжте тестування до 28 днів – саме такий термін потрібен організму і шкірі зокрема, щоб сформувати нові “звички”.

Тонізування не просто так включили в щоденний ритуал догляду за шкірою. Щоб переконатися, чи справді тонік такий вже необхідний, проведіть експеримент: користуйтеся ним протягом хоча б двох тижнів, і після їхнього закінчення помітите, що шкіра стала свіжішою і чистішою, а колір обличчя – рівнішим.

Види тоніків

Головне правило під час вибору тоніка – орієнтуватися на свій тип шкіри, інакше цей продукт не виконає своє завдання або зробить це недостатньо ефективно. Щоб тонік працював на всі сто відсотків, треба перед покупкою уважно прочитати етикетку, а після – дотримуватися порад щодо його використання. Користуючись грамотно обраним тоніком, ви підвищите ефективність своїх кремів (денного і нічного) в рази, адже шкіра краще сприйматиме їхні активні компоненти.

Чим відрізняється тонік від міцелярної води

Зволожувальні

До формули включені потужні зволожувальні компоненти:

  • гліцерин;
  • гіалуронова кислота;
  • сік або екстракт алое;
  • олії.

Такий тонік підійде шкірі, схильній до сухості, а також тим, хто змушений більшу частину дня проводити в приміщенні з пересушеним повітрям (через кондиціонер або центральне опалення) або в екстремальних кліматичних умовах (різкий перепад температур, спекотна або, навпаки, морозна погода).

Заспокійливі

Такі тоніки адресовані примхливій, реактивній шкірі, яку легко “вивести з себе”. У цій ситуації можуть підійти засоби з делікатною дією і м’якою текстурою, іноді злегка маслянистою. У складі шукайте компоненти із заспокійливою дією, наприклад, екстракти ромашки, волошки або троянди.

Як зрозуміти, що у вас чутлива шкіра

Відлущувальні

Тоніки, що мають відлущувальну дію, стануть у пригоді проблемній шкірі, для якої характерне уповільнене оновлення клітин, що і стає однією з причин забитих пір, чорних цяток та інших недосконалостей. Тримати ситуацію під контролем допоможуть тоніки з кислотами (саліцилова, гліколева) та іншими активними компонентами.

Відлущувальний лосьйон

Матувальні

Тонік для догляду за жирною шкірою збагачений компонентами з матуючою дією: цинком і/або абсорбентами (мінерал перліт, вугілля, глина). Їхня мета – приборкати жирний блиск, а також добре очистити шкіру від надлишку себума, сприяючи в такий спосіб зменшенню жирного блиску, а заразом і чорних цяток.

Антивікові

Основні запити вікової шкіри та шкіри, що в’яне, – підвищення її пружності, щільності та м’якості. Цьому сприяють тоніки з гіалуроновою і гліколевою кислотами плюс спеціальний масаж у процесі нанесення.

Масажні лінії обличчя

Массажні лінні на 3-х обличчях

Зверніть увагу на засоби з вмістом антиоксидантів (вітаміни С і Е, поліфеноли), особливо якщо живете в мегаполісі, часто відчуваєте стрес і мало спите. Антиоксиданти в складі тоніка допоможуть боротися з негативним впливом довкілля і відкласти розвиток зовнішніх ознак старіння шкіри. Віковій шкірі також підійдуть тоніки з оліями, скваланом, керамідами, компонентами, що пом’якшують шкіру і перешкоджають її зневодненню.

Склад тоніків для обличчя

Склад варіюється залежно від призначення і завдань, які треба вирішити. Нижче – основні компоненти, які найчастіше зустрічаються у формулах.

Тонік для обличчя – це прозора кольорова рідина, в якій розчинені активні компоненти.

  • Алое. Сік і екстракт алое практично універсальні: заспокоюють, пом’якшують, зволожують і відновлюють шкіру.
  • Алантоїн. Ефективний для загоєння і регенерації шкіри. Алантоїн знімає запалення, подразнення, звужує пори і пом’якшує шкіру.
  • Гіалуронова кислота. Потужний зволожувальний інгредієнт, який перешкоджає випаровуванню вологи, розгладжує шкіру.
  • Гліцерин. Найпоширеніший зволожувальний компонент. Гліцерин сприяє проникненню вологи в глибокі шари шкіри і допомагає її утримувати.
  • Гліколева кислота. Очищає, відлущує, пом’якшує і освітлює шкіру, допомагає зменшити глибину зморшок.
  • Саліцилова кислота. Відлущує, усуває ороговілі клітини, регулює роботу сальних залоз.
  • Спирт. Як правило, присутній у невеликій концентрації і служить для стабілізації формули. Прості спирти (alcohol denat) у складі тоніків забезпечують антибактеріальний ефект і краще проникнення активних інгредієнтів у шкіру.

Термальна вода. Вода з термальних джерел, розташованих, наприклад, у французьких містах Віші і Ля Рош-Позе, – джерело корисних для шкіри мінералів і мікроелементів. Особливий склад допомагає нормалізувати водний баланс шкіри, нейтралізує негативну дію вільних радикалів, підвищує захисні властивості шкіри, заспокоює її.

Термальна вода: 10 порад щодо застосування

  • Цинк. Незамінний для жирної та проблемної шкіри: знімає запалення, контролює жирний блиск, зменшує чорні цятки.
  • Екстракт календули. Знімає подразнення, заспокоює, має бактерицидну і протизапальну дію.
  • Екстракт троянди. Має широкий спектр дії: омолоджує, зволожує, пом’якшує, бореться з небезпечними бактеріями і навіть звужує пори.
  • Екстракт ромашки. Заспокоює чутливу і подразливу шкіру, забезпечує захист і протизапальний ефект.
  • Екстракт гамамелісу. Звужує судини, зменшує секрецію сальних залоз, є потужним антиоксидантом.

Лосьйон і тонік: у чому різниця

Як правильно користуватися тоніком для обличчя

Дівчина тримає флакон в руці та ватний диск

Користуватися тоніком бажано двічі на день, після очищення і перед застосуванням сироватки та крему. При нанесенні уникайте області навколо очей, якщо в анотації не вказано, що продукт дозволений до застосування в цій зоні. Способів нанесення тоніка як мінімум два, і вибір потрібного залежить від особистих уподобань.

При нанесенні тоніка можна користуватися ватним диском або тканинною серветкою.

Ватним диском

Це найпоширеніший спосіб, який підходить власникам будь-якого типу шкіри.

Нанесіть на диск кілька крапель і протирайте шкіру від центру обличчя до периферії, уникаючи натискання:

  • від центру чола до скронь, одним розгладжувальним рухом з кожного боку;
  • від крил носа до вух;
  • від центру підборіддя до вух;
  • від міжбрівного простору до кінчика носа.

Не забувайте про шкіру шиї та зони декольте – тут ватний диск має рухатися знизу вгору, у напрямку до підборіддя.

Тканинною серветкою

Оптимальний варіант для чутливої шкіри. Просочіть тоніком тканинну серветку (можна використовувати складену в 2-3 шари аптечну марлю) і покладіть на обличчя, як маску. Злегка притисніть долонями, залиште на кілька секунд. Такі тонізувальні маски дуже люблять в Азії.

Чи потрібно змивати тонік? Ні. Як ви пам’ятаєте, він підвищує ефективність активних компонентів у тих засобах, які ви нанесете після тонізації.

Як вибрати ефективний тонік для обличчя?

Тонік для обличчя, як і догляд, потрібно вибрати з урахуванням кількох чинників:

Тип шкіри – на нього слід орієнтуватися насамперед, як і під час вибору денного крему. Тонік готує шкіру до подальшого догляду, від якості цієї підготовки залежить, наскільки ефективним буде ваш денний або нічний крем. Якщо регулярно використовувати тонік, що не підходить вашому типу шкіри, можна домогтися прямо протилежного ефекту, замість зволоженості – сухість, замість чистоти і свіжості – сальність і відчуття плівки на обличчі. Якщо ви не впевнені, до якого типу належить ваша шкіра пройдіть наш тест.

При комбінованій шкірі використовуйте два тоніки – матуючий для Т-зони, зволожуючий або освіжаючий для U-зони.

Погода і пори року – залежно від зовнішніх обставин шкіра може поводитися по-різному. Адаптуйте догляд, відповідно до зовнішніх і внутрішніх умов, прислухайтеся до вашої шкіри: у спеку їй може принести задоволення тонік з освіжним ефектом, а взимку – зі зволожувальним і пом’якшувальним. Важливо: у гонитві за матуючим ефектом не слід користуватися тоніками для проблемної шкіри, якщо вона такою не є – вони можуть надто знежирити шкіру та спричинити зворотний ефект.

Додатковий ефект. Усі тоніки завершують процес очищення, але майже в кожного з них є індивідуальні особливості та завдання: заспокоювати, освіжати, пом’якшувати тощо. Вибирайте те, що відповідає вашим потребам на даний момент часу.

Аромат. Як вибрати тонік для обличчя? Понюхайте його, не купуйте наосліп. Задоволення від використання – важлива частина косметичного догляду, і аромат продукту може відігравати вирішальну роль при його виборі. Не варто купувати засіб, навіть якщо він вам підходить за всіма іншими параметрами, якщо вас не влаштовує запах. Швидше за все, користуватися таким тоніком ви не будете або перетворите догляд на неприємний обов’язок.

Чи можна зробити тонік своїми руками?

Дівчина тримає в руках банку і наливає рідину на ватний диск

Нехитрий тонік для обличчя можна зробити своїми руками. Звичайно, за косметичними властивостями він поступатиметься засобу від виробника. Однак можна спробувати, тим паче що рецепт украй простий.

  • Заспокійливий тонік можна приготувати із заварки квіток ромашки та календули (по 2 чайні ложки на склянку води).
  • Огірковий лосьйон готують, змішавши огірковий сік з мінеральною водою.
  • Маски з огірка: домашні рецепти чи готові засоби?
  • Лимонний лосьйон для відлущування і відбілювання шкіри роблять із нарізаного лимона і склянки холодної води (настоювати не менше 5 годин).
  • Для отримання рожевої води рожеві пелюстки заливають окропом і настоюють протягом 12 годин у теплому місці.

Чи можна замінити тонік термальною або мінеральною водою?

Якщо вибирати між нічого не зробити після вмивання або протерти обличчя термальною/мінеральною водою – звичайно, краще зробити останнє. Але це не альтернатива тоніку, наприклад, за жирної шкіри, адже розроблений спеціально для неї тонік може мати матувальний ефект або допомагати тримати під контролем акне.

Як часто можна/потрібно наносити тонік?

Це має сенс робити після кожного вмивання, кожного зіткнення з водою. Не тільки вранці та ввечері, а й, наприклад, якщо ви робите маску: після її змивання теж протріть обличчя тоніком.

У чому різниця між тоніками для різних типів шкіри?

Різні типи шкіри мають різний кислотно-лужний баланс, і ті тоніки, які рекомендовані певному типу шкіри, адаптовані саме до нього. Різниться і склад.

Наприклад, для жирної шкіри вкрай важливим є ретельне очищення й антибактеріальний догляд, тому тонік може містити підсушувальний і очищувальний спирт, саліцилову кислоту та інші компоненти для жирної шкіри, тоді як тонік для сухої шкіри дасть більшою мірою пом’якшувальний і зволожувальний ефект.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь