Еволюція BB-крему почалася із захоплення К-б’юті, і тепер він перетворився на улюблений засіб ентузіастів краси по всьому світу. Невипадково. Замаскувати розширені пори і зморшки, надати шкірі сяйва або приємної матовості – цей універсальний продукт і не на таке здатний.
Що таке BB-крем для обличчя
ВВ-крем – це багатоцільовий засіб для любителів макіяжу без макіяжу, тобто для тих, хто не в захваті від занадто щільного покриття тональних засобів. Але головна його фішка не стільки в тонувальних і маскувальних властивостях, скільки в доглядальних здібностях. Як правило, BB виконують й інші функції:
- зволожують і розгладжують шкіру;
- вирівнюють тон;
ВВ-крем був розроблений насамперед для молодої шкіри, щоб поєднати в одному продукті властивості і зволожувального, і тонального крему для надання обличчю природного свіжого тону.
- приховують пігментацію;
- захищають від ультрафіолету.
Крім того, BB-креми сприяють візуальному звуженню пор і надають шкірі сяйво. Для них характерне досить легке, напівпрозоре покриття і легкість у нанесенні та розподілі по шкірі.
Що таке BB-крем для обличчя і звідки взагалі взялася кумедна назва “бі-бі”? BB – абревіатура від англійського blemish balm, тобто “бальзам від недосконалостей” (або від англ. beauty balm – “бальзам краси”). Всупереч думці, яка гуляє мережею, що цей продукт родом з Азії, зауважимо, що прообраз тонального крему BB з’явився в Німеччині ще наприкінці 60-х. Ввела його в ужиток німецький косметолог Христина Шраммек.
Вона пропонувала пацієнтам використовувати засіб з особливим складом після косметологічних процедур. Крем злегка тонував і приховував сліди втручання і при цьому заспокоював, зволожував, відновлював шкіру. І тільки 30 років потому корейці почали випускати схожі креми, які в буквальному сенсі підкорили спочатку Азію, а потім і весь світ.
Сучасний BB-крем поєднує в собі дві важливі функції:
- денного крему;
- тонального покриття.
Завдання ВВ-крему – приховувати недоліки шкіри, доглядати за нею і захищати її. Цей продукт містить менше пігменту, ніж тональний засіб, але вміє підлаштовуватися під тон шкіри. Ось чому у нього не так багато відтінків, як у тонального крему.
Ви запитаєте, у чому різниця між ВВ і сучасним розумним тональним кремом і які у цього засобу плюси і мінуси? Отримати розгорнуту відповідь допоможуть наші статті про те, що таке тональний крем. Спойлер: це насамперед засіб макіяжу, незважаючи на те, що сучасні тональні основи поєднують у собі і декоративні, і доглядові властивості.
При цьому BB-крем – це спочатку догляд, а вже потім – тон. Тому й різноманітної кольорової палітри BB-крем не потребує, для нього не це головне. Наведемо приклад: буває, що під час використання тонального крему не вдається домогтися рівномірного нанесення через занадто сильне лущення шкіри. У цьому разі рішенням може стати саме BB-крем, який містить відповідний доглядовий комплекс.
Для чого потрібен BB-крем
2011 року, коли в Росії офіційно з’явився перший BB-крем, важко було уявити, що вже 10 років потому цей продукт стане чи не найбільш розкуповуваним і улюбленим серед б’ютіголіків. Відповідно до потреб і типу шкіри (суха, проблемна, жирна) до BB-кремів включають різні інгредієнти. Свої засоби є навіть для області навколо очей. Усього один продукт, а вирішує відразу кілька завдань:
- вирівнює тон;
- приховує недосконалості;
- звужує пори;
- захищає від ультрафіолету;
- зволожує і матує шкіру.
Найкращі BB-креми для повсякденного використання
У різноманітті сучасних засобів легко заплутатися. Що таке BB-крем, як його вибрати і як користуватися – розповідаємо просто зараз. Насамперед орієнтуйтеся на свій тип шкіри, її індивідуальні особливості та потреби.
Види ВВ-кремів
А зараз розповімо в загальних рисах, якими бувають бальзами краси.
Матуючий
Матувальний ВВ-крем більше підходить для жирної та проблемної шкіри, коли важливо не тільки приховати недосконалості, а й нейтралізувати блиск. Один із прикладів такого засобу – ВВ-крем від Garnier з лінії “Секрет досконалості” для жирної та змішаної шкіри.
Жирна шкіра обличчя: що робити
Зволожувальний
Завдання будь-якого ВВ-крему – зволожувальний ефект, адже його часто використовують як альтернативу денному. У таких BB-засобах відсоток гідратантів трохи вищий, ніж в інших продуктах цієї категорії. Гліцерин, гіалуронова кислота, екстракт алое, цінні олії – ось що зазвичай входить до складу ВВ-кремів для зволоження шкіри.
Багатофункціональний
По суті, будь-який BB-крем не тільки вирівнює тон, а й доглядає за шкірою, тобто зволожує, матує, візуально звужує пори, заспокоює, а також захищає від вільних радикалів і ультрафіолетового випромінювання.
Як вибрати BB-крем
Як підібрати “свій” BB-крем? По-перше, важливо визначитися, яка функція догляду потрібна найбільшою мірою. По-друге, корисно вивчити, які інгредієнти входять до складу засобу.
У формулу, крім пігментів, можуть бути включені:
зволожувальні компоненти: гіалуронова кислота, екстракт алое, гліцерин;
Гіалуронова кислота
- інгредієнти для боротьби з недосконалостями і жирним блиском – саліцилова кислота, глина, перліт;
- цінні олії та екстракти лікарських рослин;
- сонцезахисні фільтри.
Для жирної та комбінованої шкіри
Крем для жирної, проблемної, комбінованої шкіри повинен мати досить легку текстуру, щоб не забивати пори, не робити макіяж занадто важким і не допускати жирного блиску. Шукайте в ньому матувальні компоненти та рослинні екстракти. Вміст олій не вітається, виняток можна зробити лише для деяких ефірних олій, придатних для жирної шкіри, наприклад, для олії чайного дерева.
Для чутливої шкіри
Сприятливу дію на чутливу шкіру нададуть пом’якшувальні та заспокійливі інгредієнти: гліцерин, термальна вода, пантенол, цінні олії, наприклад, ши.
Для сухої шкіри
Власники сухої шкіри повинні звертати увагу на наявність у складі BB-крему таких компонентів, як гіалуронова кислота, гліцерин, різні олії, відомі зволожувальними та живильними властивостями. Не варто боятися силіконів, наприклад, диметикону – він не тільки пом’якшує шкіру, а й виконує роль праймера.
Для проблемної шкіри
Для людей з проблемною шкірою дуже важливо вибирати легкі засоби. Не менш важливо, щоб вони не просто тонували шкіру, приховуючи недоліки, а й чинили профілактичну дію, запобігаючи появі недосконалостей. Такі BB-креми зазвичай є в лініях для проблемної шкіри.
Для нормальної шкіри
У вас нормальна шкіра? Чудово! Але від зморшок, нерівностей і тьмяного кольору вона все одно не застрахована. Вибирайте засоби з вітамінами й антиоксидантами в складі. Слідкуйте, щоб формули містили зволожувальні компоненти – це важливо для будь-якого типу шкіри. Для маскування почервоніння або точкових недосконалостей підійдуть креми з більш щільною текстурою.
Для вікової шкіри
Як ви вже здогадалися, до складу BB-крему для шкіри зі зморшками мають входити компоненти з відновлювальною та антивіковою дією. Пептиди, антиоксиданти, вітаміни, гіалуронова кислота – ось на що варто звернути увагу під час купівлі засобу. І ще один важливий момент: текстуру вибирайте найлегшу, щоб крем не забивався в пори і зморшки.
Як правильно користуватися BB-ремом
Отже, що таке BB-крем і який продукт краще вибрати, ми вже з’ясували, тепер розберемося в деталях: як його правильно використовувати. Кілька корисних порад.
Наносьте крем спонжем або кінчиками пальців на очищену шкіру.
Зачекайте, поки він повністю вбереться. Якщо відчуваєте, що покриття недостатньо, нанесіть крем ще раз, але більш тонким шаром. Об’єму з горошину зазвичай достатньо для всього обличчя.
Не поспішайте з нанесенням другого шару, ВВ-крему потрібно дати час, щоб він підлаштувався під тон шкіри.
BB-крем за бажання можна використовувати як основу під макіяж. Також його можна наносити і поверх звичного денного крему як тональний засіб (про це докладніше розповімо нижче).
Вечорами обов’язково знімайте ВВ-крем, як і будь-який інший тонувальний засіб, використовуючи міцелярну воду або гідрофільні олії.
Чи потрібно наносити крем під BB-крем
BB-крем набув поширення серед жінок різного віку і застосовується для різних потреб шкіри. Чи треба наносити крем під “бібік”, залежить від конкретної ситуації.
Наприклад, у холодний період, коли шкіра стає сухішою, більш вибагливою до зволоження та захисту, додатковий легкий шар косметики для догляду не завадить – і перед нанесенням ВВ-крему можна розподілити по обличчю зволожувальний або інший денний крем. Але якщо цей шар відчувається на шкірі зайвим, можна цього не робити.
Правильно підібраний ВВ-крем цілком здатний взяти на себе функцію повноцінного денного догляду.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.