Закриті комедони

Чому з’являються закриті комедони на обличчі, як боротися з ними і як доглядати за проблемною шкірою – про все це розповімо просто зараз.

Що таке закриті комедони

Чорні цятки, вугрі, гнійнички, вузлики, сальні пробки і підшкірні прищі – все це прояви акне, або вугрової хвороби. Звучить не дуже красиво, та й виглядає так само. Недосконалості приносять масу неприємностей, починаючи від суто фізичних незручностей і закінчуючи справжніми психологічними проблемами.

Частина обличчя з комедонами

Оновлюємо б’юті-поличку до літа!

Щоб зрозуміти, що таке закриті комедони, для початку розберемося, що ж таке вугрова хвороба. Згідно із загальноприйнятою думкою, це хронічне шкірне захворювання, яке в більшості випадків проявляється в період статевого дозрівання. Однак заради справедливості варто зазначити, що й у дорослих акне – не така вже й рідкість.

Як розвивається акне: спочатку вискакує прищ, потім ще, а далі починається маленьке персональне пекло і постійна боротьба з ним. Але це зовнішній бік питання.

Зсередини все виглядає, як у науково-фантастичному фільмі. У сальних залозах збільшується секреція шкірного сала, паралельно формується гіперкератоз (накопичуються клітини рогового шару). Усе це тягне за собою ланцюгову реакцію: порушується відтік себуму (шкірного сала), закупорюються протоки сальних залоз (клітини рогового шару не встигають відлущуватися), починається запальний процес у сальних залозах. Так виникають прищі. Вони ж – комедони.

Про відкриті комедони можна почитати тут. Зупинимося докладніше саме на закритих і спробуємо з’ясувати, чи можна їх прибрати.

Закриті комедони – це гирла проток сальних залоз, заповнені відмерлими клітинами шкіри і шкірним салом, які не мають можливості вийти назовні. Зазвичай закритий комедон білого кольору. Якщо шкіра схильна до появи подібних недосконалостей, важливо приділяти особливу увагу очищенню пор. Але якщо момент упущено, то закритий комедон запалюється: спочатку червоніє, а потім трансформується в болючі пустули, заповнені гноєм.

Де найчастіше з’являються комедони

У підлітків прояви акне, як правило, розташовуються на лобі та носі, тобто на ділянках з високою концентрацією сальних залоз, у дорослих жінок вони зосереджені в нижній частині обличчя – на підборідді та щоках.

При цьому в дорослих переважають закриті та відкриті комедони, а в молодих людей висипання мультиформні: на шкірі одночасно присутні папули, пустули та комедони. У старшого покоління запалення мають більш глибоке розташування, схильні довго не розсмоктуватися і за спроб розтину і видавлювання переходити в кісти.

Улюблене місце дислокації закритих білих комедонів – область навколо носа і рота. Це зрозуміло, адже саме тут найбільше сальних залоз.

Крім того, на стані шкіри не найкращим чином позначається негативний вплив навколишнього середовища: загазоване повітря міст, агресивне сонце, жорстка водопровідна вода.

Лоб дівчини у збільшеного вигляді з комедонами

До поширених зон висипань також належать:

  • лоб.
  • шиї;
  • підборіддя;
  • лінія росту волосся;
  • спина і груди.

Причини появи закритих комедонів на обличчі

До факторів, що провокують появу комедонів, належать солодощі. © Getty Images

Якщо говорити про причини появи підшкірних прищів (а комедони – це внутрішньошкірні елементи), то їх кілька, і всі вони так чи інакше пов’язані між собою. Розглянемо їх детальніше.

Вугрі на обличчі: причини появи

Гормональний фактор

Появу закритих комедонів у підлітків пов’язують з підвищенням у крові чоловічих статевих гормонів андрогенів – унаслідок цього чутливі до них сальні залози збільшуються в розмірах і починають продукувати більше себума.

Жінки в період вагітності та під час менопаузи також перебувають у зоні ризику через гормональну перебудову.

Нижня частина обличчя дівчини з вугревим висипом

Анатомічний фактор

Є дані, що у тих, хто страждає на вугрову хворобу, протоки сальних залоз на безволосих частинах тіла, а саме на обличчі та спині, тонші, довші та більш звивисті, ніж у тих, хто з цією проблемою не знайомий. Така анатомічна особливість створює передумови для застою себуму, що розтягує протоку сальної залози замість того, щоб вилитися назовні.

Стреси

Відомо, що гормон стресу кортизол провокує підвищене вироблення шкірного сала і, як наслідок, закупорку пор. Саме тому, а не просто за законом підлості, закриті комедони на носі, підборідді, лобі та щоках можуть виникнути напередодні важливого побачення або співбесіди.

Як стрес впливає на шкіру

Неправильне харчування

Основна умова в боротьбі з комедонами закритого типу зокрема й акне загалом – якнайшвидше налагодити здорове харчування. Головні провокатори прищів – борошняне, солодке, копчене, дуже солоне або гостре, а також алкоголь і кава. Такі продукти не просто некорисні для організму загалом, але ще й небажані для шкіри, особливо в разі вугрової хвороби. Вони запускають активну роботу сальних залоз, унаслідок чого можуть з’явитися закриті та відкриті комедони.

Неправильний косметичний догляд

Надмірне захоплення спиртовмісними засобами, часте вмивання гарячою водою і застосування агресивних очищувальних методів – все це може сприяти погіршенню зовнішнього вигляду і стану жирної проблемної шкіри, адже сприяє її зневодненню, а зневоднена шкіра як відповідна реакція починає продукувати більше шкірного сала.

Лікування ретиноїдами та антибіотиками також сприяє сухості шкіри. Якщо ви приймаєте подібні ліки, необхідний грамотно підібраний, бажано за допомогою дерматолога, щоденний догляд.

Шкідливі звички

Слідкуйте за руками! Звичка торкатися обличчя протягом дня з приводу і без – одна з причин появи закритих комедонів на підборідді та щоках. Алкоголь і сигарети також відносять до потенційних провокаторів прищів на обличчі.

Як позбутися комедонів закритого типу

Як доглядати за жирною шкірою

Іноді закритих комедонів досить просто позбутися, якщо робити це правильно. Нижче основні методи боротьби з ними.

Салонні процедури

Проведення апаратної процедури на оличчі жінки

Багато клінік і салонів краси пропонують найсучасніші й найефективніші процедури не тільки лікування, а й профілактики акне. Якщо дозволяють час і кошти, варто придивитися до таких процедур, як механічна чистка, лазерна чистка, хімічний пілінг. Більш детально ми зупинимося на них трохи пізніше.

Косметичні засоби

Для жирної проблемної шкіри призначено чимало засобів, які тримають акне під контролем. Щоб ефект від їхнього використання був, що називається, в наявності, під час вибору косметики є сенс враховувати такі параметри, як:

  • тип шкіри;
  • склад продукту;
  • додаткові функції засобу (зволоження, живлення, матування).

Домашні рецепти

Загальне захоплення домашніми масками, кремами і лосьйонами досягло сьогодні піку. Звичайно, чудово, що можна приготувати засіб від прищів з того, що є в холодильнику. Але давайте будемо реалістами: жодна домашня маска не гарантує повного позбавлення від недосконалостей, а тим паче безпеки для шкіри. Тому, використовуючи саморобні рецепти, дотримуйтесь здорового глузду.

Салонні процедури проти комедонів

Головна профілактика комедонів – регулярне чищення у косметолога.

Як ми вже говорили, салони і клініки краси пропонують цілу низку процедур для боротьби з вугровою хворобою і для її профілактики. На які з них варто звернути увагу? Ми в редакції Skin.ru склали невеликий список.

Механічна чистка

Виконання механічної чистки обличчя з допомогою косметологічної лопатки

Процедура вважається дуже результативною. Обличчя очищають від макіяжу і повсякденних забруднень, розпарюють і за допомогою рук або спеціальної ложечки уно звільняють закупорені пори від себума. Варто попередити, що процедура, зроблена професіоналом, переноситься набагато легше, хоча і є досить болючою.

Наявність на обличчі гнійничків і активного запалення слугує протипоказанням для будь-яких маніпуляцій з обличчям.

Лазерне чищення

Лазерні методики в принципі ефективні, але ми сміємо припустити, що для чищення пор вони застосовуються не так часто.

Хімічний пілінг

Хімічний пілінг – дієва процедура для проблемної та жирної шкіри із закритими комедонами. Кислоти відлущують, надають антибактеріальний і протизапальний ефект, тим самим звужуючи пори. Зазвичай використовують мікс кількох кислот: гліколевої, молочної, саліцилової, мигдальної, піровиноградної тощо.

Домашні рецепти

Повторимо: до будь-яких народних рецептів варто підходити тверезо і без фанатизму. Іноді найнешкідливіший інгредієнт може завдати чимало клопоту зі шкірою.

Щоб уникнути неприємних ситуацій радимо використовувати для догляду косметику сертифікованих виробників. Але для тих, хто має особливу пристрасть до домашніх масок, ми вибрали кілька нескладних рецептів.

Маска із зеленої глини та меду

Змішайте 2 столові ложки глини, стільки ж води і додайте 1 чайну ложку меду. Нанесіть на обличчя, уникаючи області очей. Час експозиції – 15 хвилин. Важливо не дати масці повністю висохнути. Змийте суміш теплою водою за допомогою спонжа. Зволожте обличчя кремом. Визнаючи всі корисні властивості меду, все ж нагадаємо, що це сильний алерген.

Дерев'яна доска зі шматочками банана та ємнотями з сумішшю

Вівсяна маска з бананом

Вам знадобиться склянка геркулесу, 1 чайна ложка солі, половинка банана і тепла вода. Подрібніть пластівці на борошно, додайте сіль, розім’ятий банан і розведіть водою до консистенції густої сметани. Нанесіть масу масажними рухами на обличчя та шию. Змийте маску і нанесіть зволожувальний крем.

Як уникати появи комедонів

Вугрі, або комедони, – дуже неприємне явище. Щоб мінімізувати кількість недосконалостей, а, головне, запобігти появі нових, радимо уважніше підходити до щоденного догляду і, знаючи свою схильність до прищів, на регулярній основі проводити профілактичні заходи.

Відвідувати косметолога для чищення шкіри. Робити це варто в періоди відсутності активних запальних елементів.

Для очищення шкіри використовувати м’які засоби, призначені спеціально для проблемної шкіри.

  • Раз на тиждень робити очищувальні маски на основі глини.
  • Кілька разів на тиждень застосовувати ексфоліанти для шкіри.

Підбирати денний/нічний зволожувальний догляд, призначений для проблемної шкіри. Ці засоби розроблені і для зволоження, і для контролю за комедонами.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь