Шлях до чистоти може бути досить жорстким – зі скрабом і навіть скрипом (що не дуже добре). А може бути дуже м’яким – якщо в процесі бере участь очищувальна олія. Про нього ми зараз і розповімо.
Що таке очищувальні олії
Здавалося б, головна очищувальна субстанція на цій планеті – вода. Але, як не дивно, її могутність небезмежна. Вода не розчиняє жири і, отже, не може їх як слід змити, видалити з поверхні. А тим часом саме жир, тобто себум, виділяє шкіра для власного захисту, з ним виводить жиророзчинні продукти розпаду, яких треба позбутися.
Якщо до цього додати ще доглядову і декоративну косметику, істотна частина якої вироблена на жировій (ліпідній) основі, стає зрозумілим, що якісне очищення самою лише водою практично неможливе.
Подібне розчиняється в подібному, тому, щоб видалити зі шкіри себум, треба використовувати засоби з вмістом олій.
Це знали ще в античності: у римських термах на тіло наносили оливкову олію, потім розтирали шкіру таким собі прототипом сучасних мочалок і вже потім занурювалися у воду.
Оливкова олія ще тисячоліття тому використовувалася для очищення.
Мовою сучасної індустрії краси цю традицію “переклав” усім відомий Шу Уемура, засновник однойменної б’юті-марки. Першим випущеним ним продуктом була очищувальна олія, він назвав її гідрофільною – тобто сумісною з водою. Один з провідних голлівудських художників з гриму, Шу Уемура перетворював європейок на азіаток і водночас дбав про якість їхньої шкіри, навантаженої серйозним шаром макіяжу. Для цього і були необхідні його олії.
Але якщо в давнину доводилося задовольнятися олійним очищенням, просто стираючи зі шкіри разом з олією забруднення, то у ХХ столітті виявилося можливим ще й змусити олію пінитися на кшталт звичного засобу для чищення, щоб після цього спокійно змивати її водою.
Тому очищувальні олії досить часто універсальні, тобто підходять усім типам шкіри (дивіться інформацію на етикетці).
Особливості складу
Очищувальна олія і справді масляна. Але склад у неї складний. До нього входять:
- рослинні олії в різних комбінаціях;
- ефірні олії, здатні чинити найрізноманітніший вплив на шкіру, від очищувального, антисептичного (як, наприклад, олія чайного дерева) до антиоксидантного (такі властивості є у олій цитрусових);
- емульгатори, що дають змогу олії з’єднуватися з водою; завдяки їм очищувальна олія під час контакту з водою легко спінюється і змивається, не залишаючи на шкірі відчуття жирної плівки; шкіра стає і чистою, і м’якою – “умасленою”.
Перераховані вище компоненти, власне, і роблять очищувальну олію очищувальною. Але їх нерідко доповнюють інші речовини, такі як:
- зволожувальні інгредієнти;
- вітаміни;
- антиоксиданти;
- пептиди та вуглеводи, необхідні для антивікового догляду.
Основою очищувальних олій найчастіше стають найлегші, найменш насичені олії – виноградних і абрикосових кісточок, манго, рицинова, каріте, квіткові.
У краплі олії можуть міститися багато цінних для догляду за шкірою речовин.
Корисні властивості та функції
Багатофункціональність очищувальних олій – їхній головний плюс. Чим же вони хороші?
За тонкої або сухої шкіри оптимально підійде унікальний засіб у вигляді олії, що змивається водою. Часто після першого ж застосування воно стає фаворитом, оскільки не викликає стягнутості навіть у найсухішої шкіри, яка погано переносить водопровідну воду.
Під час контакту з водою текстура перетворюється на ніжну емульсію і легко змивається, забираючи з собою всі забруднення.
Очищають шкіру, видаляючи навіть стійкий макіяж і грим без зайвого тертя.
Поєднують олійне, щадне очищення з повноцінним і звичним умиванням.
Підходять для зони навколо очей.
Живлять шкіру ліпідами (з яких, власне, складаються).
Зволожують, зміцнюючи гідроліпідну мантію шкіри.
Забезпечують додатковий догляд відповідно до інгредієнтів, якими збагатив продукт виробник.
Очищувальні олії – ідеальний вибір для сухої шкіри. Але власники жирної шкіри теж можуть підібрати відповідний варіант: головне, прочитати на етикетці, для якого типу шкіри призначена олія.
Сьогодні олійні основи (наприклад, на базі кокосової олії) нерідко замінюють традиційні компоненти в пінках та інших засобах для вмивання.
Лайфхаки з використання
- Не поспішайте. Очищувальна олія зазвичай з першого разу видаляє весь макіяж, тому наносьте її без метушні та поспіху. Це дасть розслаблювальний ефект.
- Наносьте олію, масажуючи обличчя. Навіть знімаючи макіяж з очей, робіть це м’якими круговими рухами.
- Після того як нанесли олію на шкіру обличчя, змочіть руки і вологими руками перетворіть засіб на пінку. Після легкого очищення обличчя делікатними масажними рухами змивайте засіб водою.
- Спробуйте вмитися олією після глиняної маски: очищення вийде ще інтенсивнішим, але при цьому буде забезпечено зволожувальний і пом’якшувальний ефект, якого особливо потребує шкіра після глини.
Запобіжні заходи
Протестуйте засіб на руці на предмет алергії.
На ділянці навколо очей використовуйте олію з обережністю – шкіра тут більш чутлива і може зреагувати не так, як на інших ділянках обличчя.
Хоча очищувальні олії некомедогенні, ретельно змивайте їх водою, не плутайте зі зволожувальними.
Обирайте засіб, орієнтуючись на тип шкіри. Ще не визначили свій тип шкіри?
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.