ЧИМ КОРИСНА БЕРЕЗА ДЛЯ ВОЛОССЯ

Для лікування та відновлення шкіри голови й волосся часто використовують цілющі рослини. Натуральні інгредієнти допомагають від посічення, тьмяності та уповільненого росту. Відвари, настої, маски з березових бруньок, кори і листя практично не мають протипоказань, не викликають побічних ефектів і легко готуються в домашніх умовах.

КОРИСТЬ БЕРЕЗИ ДЛЯ ВОЛОССЯ

Цілющі властивості березових шампунів і бальзамів були відомі не одне століття. Корисні відвари і настої можна готувати цілий рік, після весняного збору інгредієнтів.

До лікувальних складів на основі берези входять такі компоненти:

  • фітонциди – відповідають за знищення шкідливих бактерій;
  • ефірні олії – зволожують шкіру, надають блиск волоссю;
  • сапоніни – створюють мильну основу домашніх шампунів;
  • каротини – природні антиоксиданти;
  • мінерали – кальцій, магній, калій, залізо;
  • вітамін С, таніни.

Регулярне застосування самостійно приготованих масок і бальзамів із берези допомагає:

  • прискорити ріст волосся;
  • запобігти масовому випадінню й облисінню;
  • знизити жирність;
  • позбутися лупи, підвищеної сухості шкіри голови;
  • зробити волосся пружним, м’яким і шовковистим;
  • відновити пошкодження від частого використання термічних приладів.

Корисні властивості березових компонентів зберігаються за умови правильної заготівлі. Зібрані в середині або наприкінці літа інгредієнти втрачають корисні якості більше, ніж на 50%.

КОЛИ ЗБИРАТИ ЛИСТЯ БЕРЕЗИ

Заготівля проводиться до дня святкування Святої Трійці. У цей час листочки ще свіжі та молоді, але вже не клейкі. Зібраний матеріал сушать у приміщенні з достатньою вентиляцією, в яке не проникають прямі сонячні промені.

Малюнок гілки берези з китицями

ЯК ЗАВАРЮВАТИ ЛИСТЯ БЕРЕЗИ

Ефективні відвари готуються за простою схемою:

  1. невелика кількість свіжої або сухої сировини ретельно подрібнюється;
  2. після пересипання в емальований посуд до неї додається достатня кількість води;
  3. суміш ставиться на вогонь, після закипання проварюється від 10 до 15 хвилин.

ЗАСТОСУВАННЯ БЕРЕЗИ ДЛЯ ВОЛОССЯ

Лікувальні склади допомагають поліпшити роботу сальних залоз, впоратися з лупою, зупинити процес облисіння. Ефективність процедур залежить від правильного виконання правил з лікування та приготування настоїв і масок. Порушення технології не дасть результатів, тоді волосся залишиться тьмяним і млявим.

ВІДВАР ІЗ ЛИСТЯ БЕРЕЗИ

Ретельно нарубані листки берези (2 ст. л.), у свіжому або засушеному вигляді, заливають водою (1 л), проварюють від 15 до 20 хв. Після охолодження засіб фільтрують, і використовують як основу для масок або бальзаму-ополіскувача.

ВІДВАР ІЗ БЕРЕЗОВИХ БРУНЬОК

2 ст. л. подрібнених березових бруньок заливають 1 л води, кип’ятять протягом 15 хвилин, а після охолодження проціджують, готовим засобом промивають волосся. Термін придатності приготованого відвару – 72 години, на четверту добу він втрачає свої корисні якості.

НАСТІЙ БЕРЕЗИ

Беруть по 1 ст. березових бруньок і листя, подрібнюють, заливають 250 мл свіжого окропу. Настоюють протягом 3 годин, потім охолоджують, а концентрований засіб фільтрують. Готовий препарат наносять на ніч на корені волосся.

Настої корисні проти лущення, сальності шкіри, для загального зміцнення і поліпшення стану волосся. Періодичне застосування допомагає боротися з випадінням.

ОПОЛІСКУВАННЯ ВОЛОССЯ БЕРЕЗОВИМ СОКОМ

Сік використовують як бальзам. Відразу ж після миття голови ним обполіскують волосся. Процедура повертає волоссю силу і блиск, ефект буде помітний вже після кількох застосувань. Частота проведення лікування – 1-2 рази на тиждень.

Для лікування потрібно використовувати березовий сік високої якості. Нектари, що продаються в магазинах (у пляшках або пакетах) не підходять.

НАЙКРАЩІ РЕЦЕПТИ МАСОК ДЛЯ ВОЛОССЯ З БЕРЕЗОЮ

Бруньки на гілках дерева

Засоби легко приготувати вдома самостійно. Прості рецепти прискорюють ріст волосся, зміцнюють його, запобігають посіченню на кінчиках.

  • Збір із 10 г натурального меду, 1 жовток курячого яйця, по 1 ч. л. березового, часникового і соку алое ретельно перемішати. Маска наноситься на корені, голова покривається поліетиленовою плівкою, зверху – рушником. Після 2 годин витримки змивається проточною теплою водою.
  • Змішати 1 ст. л. дрібно нарубаного листя і бруньок берези, залити 250 мл окропу, настоювати протягом 3 годин. Потім маску слід пропустити через фільтр. Засіб застосовується щодня перед сном. Рідину втирають у корені волосся, а голову вкривають рушником. Лікування проводять 2 тижні.

МАСКА З ЛИСТЯ БЕРЕЗИ

Застосовується для запобігання розвитку захворювань шкіри голови та додаткового живлення локонів. Беруть по 1 ч. л. аптечної ромашки, листя берези та кропиви, змішують, потім заливають 175 г соняшникової олії. Кип’ятять 20 хвилин, охолоджують, проціджують. До складу додають 1 ч. л. лимонного соку, наносять за 60 хвилин до миття голови. Змивають маску теплою водою з великою кількістю шампуню.

МАСКА З БРУНЬОК БЕРЕЗИ

Натуральний склад готується з настоянки березових бруньок. Маска допомагає усунути проблему посіченого й пошкодженого волосся, також помітно освітлює пасма й надає їм додаткового блиску.

Рецепт приготування настоянки: сухі бруньки берези (1 ст) заливають спиртом (0,2 л), відправляють у затемнене приміщення на 10 діб. Готовий розчин змішують з оливковою олією, додають кілька крапель ефіру. Застосовують протягом 2 тижнів.

МАСКА ДЛЯ РОСТУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ВОЛОССЯ

Невелику кількість натурального меду розігрівають на водяній бані, до нього додають трохи реп’яхової та рицинової олій і готовий відвар березових бруньок. Після перемішування вийде маска, що за консистенцією нагадує негусту сметану. Її наносять на 15 хвилин – перед миттям голови.

Змішують по 1 ст. л. квіти мати-й-мачухи, листя кропиви, берези, шишки хмелю. Збір заливають 1 л крутого окропу, тримають на маленькому вогні 5 хв. Після охолодження та фільтрування втирають у шкіру голови. Процедуру проводять щодня, протягом 1 тижня.

МАСКА ВІД ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ

Склад запобігає вогнищевій алопеції, позбавляє сухості шкіри голови та лупи.

Приготувати відвар з 1 ст.л. листя берези, процідити, потім змішати зі збитим курячим яйцем. До продуктів додати 30 г оливкової олії, 1 ч. л. гірчичного порошку. Готову маску наносять на волосся. Голову вкривають харчовою плівкою на півгодини, після промивають шампунем.

Перемішати 1 ст. л. березових бруньок і лляного насіння, додати 4 ст. л. аптечної ромашки. Залити 1 л окропу і проварити 10 хв. Теплий засіб проціджують, наносять на чисті пасма, змивати його не потрібно.

Після застосування масок не рекомендується користуватися феном.

МАСКА З БЕРЕЗОВОГО СОКУ

Призначена для зміцнення, живлення та запобігання масовому випадінню волосся.

Змішують 175 г свіжого березового соку без добавок, по 30 г натурального меду, рицинової та реп’яхової олій. Суміш наноситься на брудне волосся, через півгодини змивається шампунем.

Суміш з 1 ст. соку берези, 0,5 г кухонної солі та 2 ст. л. бджолиного меду ретельно перемішують і прибирають у затемнене, прохолодне приміщення. На 5 день засіб втирають у шкіру голови за 15 хвилин до миття. Регулярне використання допоможе знизити жирність, пом’якшить шкіру, усуне закупорку в гирлах волосяних цибулин.

МАСКА З КОРИ БЕРЕЗИ

Суху бересту подрібнюють, беруть 1 ст. л. готового продукту, перемішують із 50 мл соку лимона. Готову кашку втирають у шкіру голови. Маска допомагає зняти свербіж, запобігти висипанням, рекомендується для лікування дерматитів.

Кора берези

Люди, які використовували маски, відвари та настої з берези для відновлення волосся, позитивно відгукуються про результати лікування. Фахівці радять додавати косметичні олії в настої під час використання їх для сухих і сильно пошкоджених пасом.

Чітке виконання рекомендацій щодо терапії, дотримання співвідношення продуктів у рецептах і регулярне застосування цілющих препаратів на основі берези дадуть змогу поліпшити стан волосся, позбутися лупи й ламкості. Маски і шампуні на основі натуральних трав мають більшу ефективність, ніж готові засоби, що виготовляються в промислових масштабах.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь