Лід із ромашкою для обличчя

Лід із ромашкою

Протирання обличчя кубиками льоду з ромашкою – проста і безпечна косметична процедура, що дає змогу не тільки підтримувати молодість і здоров’я шкіри, а й ефективно боротися з деякими її естетичними недоліками. Регулярно вдаючись до цього нескладного методу догляду за обличчям, можна всього за кілька тижнів значно поліпшити стан шкіри, відновити її еластичність і запобігти появі вікових змін.

Користь, шкода і протипоказання

Перш ніж говорити про користь застосування льоду з ромашкою для догляду за обличчям, слід більш детально вивчити не тільки властивості кожного компонента окремо, а й особливості його впливу на шкіру. Варто зазначити, що ефективність від застосування і льоду, і ромашки під час догляду за шкірою як обличчя, так і тіла відзначають не тільки пересічні користувачі, а й професійні фахівці – лікарі дерматологи і косметологи.

Лід, який використовують для ранкового або вечірнього протирання обличчя, чинить на шкіру і мімічні м’язи потужну тонізуючу дію, спричиняє звуження розширених пор і скорочення кровоносних і лімфатичних судин. У сукупності всі ці властивості сприяють поліпшенню мікроциркуляції крові та лімфи в підшкірних тканинах, стимуляції обміну речовин у клітинах шкіри, уповільненню процесу вироблення шкірного сала. Крім того, під впливом низької температури відбувається короткочасне і легке скорочення (спазм) лицьових м’язів, включно з тими, які майже не беруть участі в міміці і, як наслідок, не отримують функціональних навантажень.

Таким чином, регулярне застосування льоду для косметичних процедур дає змогу стимулювати діяльність майже всіх мімічних м’язів і тим самим запобігти їхньому ослабленню.

Відвар ромашки, своєю чергою, чинить на шкіру заспокійливу дію, усуває запалення і подразнення, сприяє швидкому загоєнню дрібних ушкоджень. Маючи виражений антибактеріальний ефект, ромашковий відвар дає змогу запобігти розвитку шкірних інфекцій і ефективно боротися з гнійничковими захворюваннями шкіри.

Таким чином, регулярне протирання обличчя льодом з ромашкою дає змогу значно поліпшити стан шкіри, відновити її природний здоровий колір і привабливий зовнішній вигляд. Ця процедура буде корисною для власників жирної шкіри, схильної до надмірного саловиділення, появи подразнення і запалень.

До неї ж варто вдатися і за таких проблем, як:

  • ознаки в’янення шкіри;
  • птоз обличчя;
  • набряки;
  • нездоровий відтінок шкіри (землисто-сірий, синюшно-блідий);
  • поява темних кіл під очима;
  • формування мімічних зморшок.

Необхідно відзначити і специфічні недоліки описуваної процедури. Так, за надто частого її проведення на шкірі обличчя можуть з’явитися сліди сухості та лущення. З цієї причини часте протирання обличчя льодом з ромашкою не рекомендовано власникам сухої та чутливої шкіри.

Не можна здійснювати цю процедуру і в таких випадках, як:

  • купероз (підвищена крихкість капілярних судин);
  • холодова кропив’янка (гостра алергічна реакція на вплив низьких температур);
  • шкірні інфекції та захворювання в стадії загострення (герпетичні та інші вірусні інфекції);
  • механічні, термічні, хімічні та інші травми шкіри;
  • висока температура тіла.

Не слід вдаватися до цього способу домашнього догляду за обличчям і тим людям, у яких контакт із льодом викликає сильний дискомфорт. У процесі протирання обличчя крижаними кубиками не повинно виникати неприємних або болісних відчуттів, що свідчать про підвищену чутливість шкірних покривів.

Коробка крему для обличчя з ромашки - здоров'я і краса

Як приготувати?

Щоб приготувати відвар ромашки для подальшого заморожування, необхідно залити склянкою води 2 ст. ложки сухої сировини. Як сировину найкраще використовувати квітки аптечної ромашки, що містять ефірні олії, які багаті на азулен – органічну сполуку, що володіє потужною протизапальною і протиалергічною дією. Отриману суміш доводять на вогні до кипіння і варять ще протягом 10 хвилин. Далі відвар пропускають через ситечко або марлю, охолоджують і заморожують у формочках для харчового льоду. Готовий ромашковий лід володіє всіма перерахованими вище властивостями і може використовуватися для догляду за нормальною, жирною і проблемною шкірою, схильною до подразнень і запальних процесів.

Що можна додати?

Ще один рецепт приготування косметичного льоду, придатного для догляду за подразненою, запаленою шкірою, передбачає використання суміші квітів ромашки і квіток календули (нагідок) у пропорції 2 ст. ложки і 1 ст. ложка відповідно. Сухі квіти заливають 250 мл води і доводять суміш до кипіння на вогні. Відвар відстоюють протягом півгодини, після чого проціджують і заливають у форму. Календула, як і ромашка, має потужні антибактеріальні властивості, усуває почервоніння, запальні процеси та подразнення шкіри.

Чудовими тонізувальними властивостями володіє лід, приготований на основі аптечної ромашки і перцевої м’яти. Щоб зробити настій для подальшого заморожування, сухі квіти ромашки змішують із висушеною зеленню перцевої м’яти в рівних частинах (по 2 ст. ложки кожного компонента) і заливають склянкою киплячої води. Через півгодини настій пропускають через марлю, залишки рослинної сировини віджимають. Далі настій розливають по формах і відправляють у морозильну камеру.

Готовим м’ятно-ромашковим льодом рекомендується протирати обличчя вранці – це дасть змогу швидко освіжити й розгладити шкіру, набути здорового рум’янцю, позбутися слідів втоми або недосипання. Підходить ця тонізувальна процедура насамперед власникам проблемної шкіри.

А також вона рекомендована до проведення в таких випадках, як:

  • поява ознак вікових змін шкіри;
  • підвищене саловиділення;
  • розширені пори;
  • жирний блиск шкіри;
  • нездоровий колір обличчя.

Великою популярністю користується рецепт косметичного льоду, приготованого на основі ромашки і соку алое. Деревоподібне алое – загальновідома кімнатна рослина-сукулент, що має численні лікувальні властивості. Сік алое прискорює регенерацію шкіри, сприяє швидкому загоєнню невеликих поверхневих ушкоджень (подряпин, подряпин), скорочує мімічні зморшки й усуває видимі ознаки старіння шкірного покриву.

Для того щоб приготувати суміш для подальшого заморожування, 2 ст. ложки висушених квіток ромашки аптечної заливають склянкою окропу, настоюють 30-40 хвилин, остуджують і проціджують. В отриманий настій додають 2 ст. ложки соку алое, переливають у чисту посудину з кришкою і ретельно збовтують, після чого розливають у форми для заморожування.

Із лущенням і сухістю шкіри, що виникли під впливом несприятливих чинників зовнішнього середовища (кліматичні або погодні умови, опалювальний сезон, сухе повітря), добре впорається косметичний лід, приготований із квіток ромашки, сушеної кропиви та материнки. Усі компоненти беруться в рівних пропорціях (по 1 ст. ложці) і заливаються склянкою окропу. Настоювати трави слід протягом півгодини. Після цього настій проціджують і, розливши по формах, відправляють у морозильник.

Важливо зазначити, що власникам сухої та чутливої шкіри застосовувати такий лід для протирання обличчя рекомендується не частіше ніж 1 раз на тиждень, щоб не погіршити лущення і сухість.

Власникам комбінованої шкіри косметологи рекомендують використовувати для ранкового протирання обличчя косметичний лід, приготований із настою ромашки, деревію і шавлії. Для приготування настою потрібно залити склянкою окропу суміш сухої рослинної сировини, взявши по 1 ст. ложці кожного компонента. Протирання шкіри обличчя і шиї таким льодом дасть змогу нормалізувати вироблення шкірного сала, продезінфікувати шкірні пори й усунути сліди втоми.

Позбутися блідості шкірних покривів, зменшити прояви вікових змін і підвищити пружність шкіри допоможуть регулярні протирання обличчя та шиї льодом, приготованим на основі квіток аптечної ромашки та шишок хмелю. Відомо, що шишки хмелю у великій кількості містять дубильні речовини, вітаміни С і РР, біофлавоноїди, антиоксиданти та фітогормони, які дають змогу підтримувати молодість і свіжість шкіри.

Для приготування настою 2 ст. ложки квіток ромашки змішують із 2 ст. ложками сухих шишок хмелю, заварюють рослинну сировину окропом, настоюють близько години і проціджують.

Остиглий настій розливають у формочки для льоду і поміщають у морозильну камеру.

Помітного ефекту омолодження шкіри дають змогу досягти ранкові протирання обличчя, шиї та зони декольте льодом, приготованим із квіток ромашки та липи. Липовий цвіт, так само як і хміль, містить у собі велику кількість фітоестрогенів, що чинять на шкіру потужну омолоджувальну дію. Щоб зробити настій для подальшого заморожування косметичного льоду, слід залити склянкою окропу 3 ст. ложки квіток ромашки і 2 ст. ложки сухих квітів липи.

Контейнер з кремом і ромашки на білому тлі дерев'яні

Як використовувати?

Косметологи рекомендують протирати обличчя косметичним льодом у ранкові години після вмивання. Правильно протирати обличчя слід по масажних лініях, рухаючись від центру чола і перенісся – до скронь, від носогубних складок і центру підборіддя – у напрямку вилиць. Рухи мають бути легкими, масажними. Не рекомендується сильно натискати кубиком льоду на шкіру під час процедури.

З огляду на те, що протирання обличчя та шиї косметичним льодом чинить на організм загалом потужний тонізувальний, підбадьорливий ефект, небажано проводити цю процедуру пізно ввечері, незадовго до сну. Оптимальніше за все проводити її за кілька годин (3-4 години) до відходу до сну.

Варто зазначити, що і після ранкових, і після вечірніх протирань обличчя косметичним льодом змивати залишки цілющого настою, що розтанув, не потрібно.

Не рекомендується вдаватися до описуваного способу догляду за шкірою занадто часто. Для підтримання привабливого свіжого вигляду і здоров’я шкіри достатньо протирати обличчя і шию косметичним льодом не більш як 3 рази на тиждень – для власників нормальної і жирної шкіри, і не більш як 1 раз на 1-2 тижні – для власників сухої і чутливої шкіри.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь