Арганова олія в косметології та кулінарії – Користь -Склад

Арганова олія – єдиний у своєму роді матеріал, багатий мікроелементами. Цей косметичний продукт завоював популярність у найрізноманітніших галузях, включно з харчовими продуктами, медициною і, насамперед, косметологією. Плоди арганового дерева, насіння яких містить “рідке золото”, є основним джерелом для видобутку арганової олії.

Ареал залізного дерева дуже обмежений, і його можна знайти тільки в марокканських і алжирських пустелях.

Олію аргани отримують шляхом трудомісткої ручної операції. Один робітник може витягти 1 літр із 60 кг плодів аргани приблизно за 20 годин.

Арганова олія у флаконах та горіхи аргана

Арганова олія має відносно високу, але повністю виправдану вартість через таку напружену ручну працю і велику витрату ресурсів під час переробки.

Цікаві факти про арганову олію

Життя рослини, з якої витягують речовину, відому в Африці як “рідке золото”, налічує понад тисячоліття. За деякими даними, перші сліди знайдені в Північній Африці і датуються датою 25 000 років тому. Ареал природного поширення рослини скоротився до кордонів Марокко, і нещодавно він був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Через широке поширення інформації про користь арганової олії дерево почали садити і в інших країнах. Кілька спроб вирощування виявилися безуспішними. Дерево росте на нових ґрунтах, але не плодоносить. Дерево аргани можна знайти, наприклад, у Мексиці та Тунісі. Але Марокко – єдина країна, яка може виробляти справжню арганову олію.

Гілка арганового дерева

Склад олії аргани

Арганова олія містить понад три чверті жирних кислот омега-6, які допомагають уповільнити старіння і старіння шкіри. Решта складається з таких речей, як:

  • Лінолева кислота, яку людський організм не може виробляти самостійно;
  • Токофероли і поліфеноли – природні антиоксиданти з протизапальними властивостями;
  • Вітаміни A і F;
  • Стерин – рідкісний природний протизапальний компонент, який допомагає впоратися з алергією.

Арганова олія застосування

Мікроелементи арганової олії не заважають мікроелементам, що містяться в інших оліях. Це дає змогу безпечно комбінувати її з ефірами, як-от кедр, апельсин, лаванда, бергамот, троянда, ромашка, чорний кмин, пачулі, неролі та іншими, для створення особливих і, що найважливіше, ароматичних композицій, які приносять користь вашому здоров’ю та красі.

Арганова олія для волосся

Арганова олія – надзвичайно потужний засіб для догляду за волоссям і шкірою голови. Волосся стає шовковистим, пухнастим і блискучим. Коли справа доходить до відновлення ламких і посічених кінчиків, арганова олія є дуже корисною, оскільки за умови регулярного використання вона чинить лікувальний ефект і відновлює їхню структуру.

Олія аргани також слугує захисним бар’єром для волосся, захищаючи його від руйнівного впливу атмосфери. Вітаміни та кислоти олії дуже корисні для шкіри голови, зволожуючи та живлячи її, а також покращуючи приплив крові до волосяних фолікулів і діючи як протигрибковий, протизапальний та антибактеріальний засіб.

Оскільки сальні залози нормалізуються, олію часто використовують під час лікування і профілактики лупи, себореї та алопеції.

Рецепти

– Для росту і зміцнення волосся.

Олії аргани та реп’яха слід змішати рівномірно і нанести на всю довжину волосся. Оберніть просочене олією волосся поліетиленом і рушником, залиште на дві години. Потім промийте шампунем. Така маска допоможе відновити структуру пошкодженого волосся, надати йому об’єму та прискорити його розвиток. Важливо пройти не менше 5-7 сеансів, щоб побачити видимі результати.

Арганова горіли на камені

– Для ламкого і сухого волосся.

  • Змішайте в мисці 
  • одну чайну ложку арганової олії, 
  • дві чайні ложки оливкової олії, 
  • п’ять крапель олії шавлії, 
  • десять крапель олії лаванди
  •   яєчний жовток

На паровій бані нагрійте суміш і нанесіть на шкіру голови, рівномірно і ретельно розподіливши по всій поверхні. Цю маску-бальзам слід залишити на голові на півгодини, перш ніж змити теплою водою.

Ще варіант. 

Розітріть краплю олії між долонь і розгладьте волосся. Цей простий рух не потребує багато часу чи засобу, але прибере наелектризованість і зробить локони слухнянішими.

Арганова олія для обличчя

Олію аргани часто використовують для догляду за шкірою обличчя. Вона вважається одним з найкращих інгредієнтів для догляду за обличчям і тілом. Оскільки за її допомогою можливо повністю зволожувати всі шари епідермісу, сприяючи клітинній регенерації та омолодженню. Завдяки інтенсивному живленню розгладжуються зморшки і повністю усуваються незначні недоліки і нерівності шкіри.

Олія аргани сприяє

  • вироблення еластину і колагену,
  • відновлює водний і жировий баланс,
  • лікує сухість і лущення, а також
  • серйозніші проблеми, як-от нерегулярна пігментація, вугрі, псоріаз і екзема.

Олію аргани часто використовують у післяпологовий період для позбавлення від розтяжок, що утворилися на животі та стегнах, для лікування синців, опіків і дрібних ран. А також для швидкого загоєння і запобігання утворенню рубців на ділянках, що загоюються, завдяки її цілющим властивостям.

Багато засобів для засмаги містять арганову олію. У ній є мікроелементи, що захищають шкіру від шкідливого впливу УФ-випромінювання.

Олію аргани можна сміливо додавати в будь-які креми, маски або лосьйони. Чисту арганову олію можна використовувати як живильний і зволожувальний засіб. І як олію для масажу. Олію аргани не слід використовувати на жирній шкірі. Якщо ваші сальні залози надмірно активні, висушіть шкіру перед нанесенням олії. І не забувайте при жирному типі обов’язково використовувати очищувальні скраби та пілінги, щоб уникнути закупорки пор.

Арганова олія у флаконі та гілка з горіхами аргани

Нюанси використання

  • Не використовуйте відразу велику кількість олії. Концентрація речовин у цьому продукті надзвичайно висока, і навіть невелика кількість олії може мати значний вплив. Ця порада особливо корисна у світлі того факту, що це не найдешевший варіант.
  • Для оптимального впливу на шкіру обличчя розпарте її на паровій бані перед нанесенням олії.
  • Не залишайте маску більш ніж на півгодини на шкірі. Цього часу достатньо для того, щоб усі корисні мікроелементи увійшли в епідерміс.
  • Коли ви використовуєте арганову олію, у вас може виникнути неприємне відчуття, що ваша шкіра занадто жирна. З цим незначним побічним ефектом дійсно легко впоратися. Протріть поверхню шкіри ватним диском, змоченим у теплому молоці, потім змийте теплою водою.
  • Не намагайтеся видалити відчуття жирності шкіри після маски за допомогою мила або гелю для душу, оскільки це нейтралізує благотворний вплив арганової олії.
  • Для догляду за віями та бровами олія аргани відмінно підходить при використанні в домашніх умовах. Вона сприяє їх зростанню, додає об’єму і товщини, робить їх виразнішими, а також захищає від негативного впливу довкілля, відновлює пошкоджену структуру, повертаючи блиск і природний колір. Волосяні фолікули отримують користь від олії, тому що вона оживляє і зміцнює їх.

Інструкції з використання арганової олії для догляду за бровами та віями такі:

  1. Нанесіть олію ватним тампоном або спеціальною щіточкою.
  2. Тримайте олію на бровах і віях 40-60 хвилин.
  3. Потім акуратно видаліть його ватним диском або сухою серветкою.

Арганова олія для нігтів

Олія аргани зміцнює нігтьову пластину і пом’якшує кутикулу, що робить її ідеальним засобом для догляду за нігтями.

Для досягнення позитивного результату не потрібно створювати складні суміші або лосьйони тривалої дії.

Достатньо щодня змащувати руки та ноги невеликою кількістю теплої олії.

За необхідності приготуйте спеціальну суміш з олії жожоба й аргани, плюс 5-10 крапель ефіру лаванди. Наносьте на нігтьову пластину і кутикулу 1-2 рази на день. Суміш дає зміцнення, відновлення та живлення, знижує ламкість і пом’якшує кутикулу.

Протипоказання

Арганова олія не рекомендується тільки в разі індивідуальної непереносимості. Це буквально означає, що протипоказань до її використання немає. Однак під час купівлі готових масок, що містять арганову олію, будьте обережні. Навіть якщо у вас не було алергічної реакції на цей продукт, уважно прочитайте етикетку, щоб переконатися, що вона не містить олій або інгредієнтів, на які у вас алергія.

Незважаючи на різке скорочення площ, дерева аргани не повністю вимерли завдяки зусиллям природоохоронних організацій, і в нас є можливість використовувати цей безцінний дар природи на благо нашого здоров’я, молодості та краси.

Як вибирати арганову олію?

Донині жінки продовжують робити олію вручну за берберським звичаєм. Майте на увазі, що олія, отримана таким способом, не буде дешевою. У результаті звертайте увагу на ціну. Переконайтеся, що ви знаєте, яка частина продукту складається з олії. У справжньої – сто відсотків.

У складі не повинно бути жодних добавок. Крім того, уникайте купівлі засобів з Китаю або будь-якої іншої країни, крім Марокко. У такому продукті можуть бути присутніми багато добавок, хімічних компонентів і ароматизаторів, а вміст олії може бути надзвичайно низьким. Обов’язково понюхайте олію.

Марокканські продукти не мають різкого запаху і не містять синтетичних ароматизаторів. Натуральна олія має горіховий аромат.

Арганові горіхи у тарілі та банка арганової олії

Як зберігати арганову олію?

Найважливіше, що потрібно пам’ятати, – зберігати олію в темній банці. Оскільки арганова олія часто продається в темних пляшках, дотримуватися цього правила нескладно. Це робить її ще більш зручною. Однак, якщо арганова олія розфасована в прозору або світлу тару, її необхідно перелити в темну пляшку. І зберігати в темному місці.

Обираючи банку, зверніть особливу увагу на горлечко, яке не повинно бути занадто відкритим або великим. Ідеально підходять краплинні флакони або флакони з шийкою, в яку можна вставити піпетку тільки через отвір.

Однак фахівці застерігають від купівлі цього предмета, якщо ця вимога не була виконана в процесі виробництва. Це означає, що купівля товару в неправильній упаковці пов’язана з високим ризиком отримання контрафактного товару.

Також варто пам’ятати, що олію можна зберігати тільки два роки.

Так ви зможете переконатися в його легітимності. Якщо в коробці вказано триваліший термін зберігання, найімовірніше, олія містить присадки, що руйнують корисні властивості. Від такого лікування не буде жодної користі, або вона буде незначною порівняно з користю від натурального засобу.

Арганова олія в кулінарії

Насіння плодів аргани попередньо обсмажують для отримання рослинної олії з хорошим горіховим смаком і кольором від темно-жовтого до червоного.

Харчова арганова олія має злегка гострий, терпкий післясмак зі слідами спецій і горіхів, схожий на гарбузову олію. Найпоширеніша форма олії зі смаженого насіння, яка використовується в кулінарії, – це олія зі смаженого насіння, яка має виразний смак і аромат.

Рекомендується економно використовувати її в кулінарії (достатньо кількох крапель, щоб вдало підкреслити смак і аромат страви). Слід зазначити, що олію, призначену для приготування їжі, не слід використовувати для смаження, оскільки термічна обробка негативно позначається на корисних властивостях продукту та його користі для здоров’я.

Олію аргани використовували в марокканській та інших африканських кухнях протягом десятиліть.

Африканці зазвичай використовують цю олію для заправки фруктових та овочевих салатів і для приготування десертів, рибних або м’ясних страв. Так, салат із помідорів, приправлений олією аргани, змішаний із базиліком і сіллю – чудова вечеря. Якщо змішати з лимонним соком, вийде смачна заправка для фруктового салату.

Пасту амла, яку готують зі смаженого мигдалю, змішаного з медом і аргановою олією, подають на сніданок у Марокко. Цю масу загортають у пшеничні коржі або намазують на хліб.

Калорійність

Цей рослинний продукт, як і будь-яка олія, має високу калорійність – 828 ккал. У результаті не рекомендується використовувати у стравах надмірну кількість арганової олії. Але вона корисна і додає стравам особливого аромату та смаку.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь