Гоммаж

Слово “гоммаж” дещо збиває з пантелику б’юті-користувачів: чи то це скраб по-французьки, чи то позначення спеціального продукту для пілінгу. Виникають запитання: що в ньому особливого, навіщо він потрібен і чи потрібен взагалі? Зараз усе пояснимо.

Обличчя дівчини з засобом для щоках

Що таке гоммаж

Гоммаж – один із різновидів відлущування (пілінгу) шкіри. Він вирізняється м’яким впливом і адресований насамперед власникам чутливої шкіри, яка легко травмується жорсткими абразивними частинками і тому потребує делікатного поводження.

Якщо говорити про класичний гоммаж, винайдений французькими косметологами ще в минулому столітті, то він є гелем з ензимами або кислотами, який наносять на кілька хвилин на обличчя, а після висихання він скочується разом із забрудненнями і мертвими клітинами. Абразивні частинки в такому гоммажі не передбачені.

Подібні пілінги-скатки сьогодні можна зустріти в асортименті корейських виробників, які оголосили цей продукт мало не останнім словом у косметичному догляді, тим самим довівши, що все нове – це добре забуте старе.

Спочатку гоммажем називався пілінг-скатка.

Творці сучасних засобів не те щоб призабули старий добрий gommage (gomme – це по-французьки “ластик”, “гумка”), але вдосконалили його з урахуванням нових технічних можливостей і б’юті-прогресу.

Але головні, визначальні особливості гоммажа – м’якість, делікатність, можливість застосування для чутливої шкіри – залишилися непорушними.

Отже, що собою являє гоммаж нового зразка?

Склад гоммажів

Формула сучасного гоммажа має будуватися на трьох “китах”.

Ензими та/або кислоти (в невеликій концентрації) – агенти, що розм’якшують роговий шар епідермісу і допомагають відмерлим клітинам відокремитися від поверхні шкіри.

Абразивні частинки для механічного відлущування і масажу. Синтетичні або натуральні, вони обов’язково мають бути м’якими і дрібними. Головний закон гоммажа – не дряпати і не травмувати шкіру.

Компоненти для догляду. Найчастіше це пом’якшувальні олії, які забезпечують ще м’якшу “прокатку” ексфолюючих частинок.

Для чого потрібен гоммаж

Будь-яка відлущувальна процедура (пілінг, гоммаж, скраб) звільняє шкіру від шару мертвих клітин разом з дрібними (невидимими) частинками забруднень і себума. Завдяки поєднанню двох видів відлущування (хімічного і механічного) гоммаж за всієї м’якості досить ефективний. Крім того, знову ж таки завдяки делікатності його можна застосовувати частіше, ніж стандартні скраби.

У результаті регулярного застосування гоммажів:

  1. шкіра стає більш гладкою, сяючою, рівною;
  2. завдяки масажу поліпшується її тонус;
  3. підвищується ефективність подальшого догляду;
  4. додаткові інгредієнти пом’якшують і зволожують шкіру.

Гоммажі можна застосовувати 2-3 рази на тиждень цілий рік, але при цьому важливо захищатися від ультрафіолету, особливо в період підвищеної сонячної активності.

Дівчина наносить на обличчя суміш

Чим відрізняється гоммаж від скрабу

У сучасних б’юті-реаліях гоммаж і скраб стали більш спорідненими продуктами, ніж раніше, оскільки в обох випадках ми маємо справу з механічним відлущуванням. Але!

У скрабі абразивні частинки можуть бути досить великими, жорсткими (мелені абрикосові кісточки, діатомова земля, цукор тощо), що зовсім не погано для власників щільної, пористої шкіри, але не підходить для чутливої та сухої.

У гоммажа абразивні частинки м’якші (нерідко полімерні округлої форми, воскові тощо), дрібніші.

Скраби часто адресуються жирній шкірі зі схильністю до утворення чорних цяток.

Гомажі універсальні і можуть застосовуватися для інтенсивного очищення і ексфоліації ніжної, тонкої, чутливої, а також вікової шкіри.

Види гоммажів

Мета будь-якого гоммажа – максимально м’яко й ефективно відлущити мертві клітини шкіри. Гомажі можуть відрізнятися за текстурою, складом, матеріалом, з якого зроблені абразивні частинки, додатковими інгредієнтами. Усе залежить від цілей і можливостей виробника.

Текстура

Крем – зручний формат для включення будь-яких інгредієнтів: кислот і ферментів, гідратантів і олій.

Гелеподібні гоммажі можуть мати розігрівальний ефект, зазвичай містять рослинні екстракти і квіткову воду для пом’якшення шкіри.

Олія дає змогу поєднувати інтенсивне відлущування з пом’якшенням і живленням шкіри.

Область застосування

Обличчя

Так само як і скраб або відлущувальна маска, гоммаж є продуктом для додаткового догляду за обличчям.

Тіло

Гоммаж для тіла – це неагресивний скраб. При цьому він може називатися як gommage (французький варіант), так і scrub. У будь-якому разі, м’який скраб для тіла – корисна в б’юті-арсеналі річ. Адже тіло потребує ексфоліації так само, як і обличчя.

Як користуватися гоммажем для обличчя

Як і скраби, їх наносять на чисте та вологе обличчя. А далі потрібно діяти так:

  1. почекати 1-3 хвилини;
  2. м’якими круговими рухами помасажувати обличчя від центру до периферії, прокочуючи по шкірі відлущувальні частинки;
  3. змити великою кількістю води.
Підборіддя з пальцями у засобі для обличчя

Особливості використання гоммажа для тіла

Виходячи з того, що гоммаж для тіла по суті є скрабом, користуватися цим продуктом потрібно відповідно. Як це робити правильно, докладно написано в наших статтях.

Запобіжні заходи

Гоммаж або скраб – звичні засоби б’юті-рутини. Зазвичай їх використовують один раз на тиждень. За більш жирної шкіри можна це робити трохи частіше, за дуже сухої – рідше. Не забувайте перевірити засіб на індивідуальну переносимість – перед використанням нанесіть його на шкіру зап’ястя і переконайтеся, що немає алергічної реакції.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь