Петрушка – властивості та правила застосування для обличчя

Обличчя жінки, пучки петрушки та кропу, глиняна есність з творогом

Натуральна косметика останнім часом набуває великої популярності. Наприклад, багато представниць прекрасної статі приділяють особливу увагу петрушці, використовуючи її для очищення шкіри та збереження її молодості. Про те, які властивості та правила застосування цієї рослини для обличчя, мова піде далі.

Властивості

Петрушка має багатий перелік корисних властивостей. Ця однорічна рослина, притаманна більшості городів дачників, характеризується комплексом вітамінів, що входять до її хімічного складу. Крім того, що петрушка є ефективним засобом у разі різних захворювань організму, вона чинить тонізувальний, живильний і освіжальний ефект. Застосування рослини для обличчя не тільки наситить клітини корисними речовинами, а й позбавить їх зайвої вологи та відбілить, покращуючи колір обличчя.

Крім листя, корисне й коріння культури. У ньому містяться ефірні олії, а також флавоноїди, глікозиди, каротин і аскорбінова кислота. Корисні властивості проявляються не тільки в разі зовнішнього використання травички.

Якщо її вживати регулярно, вона прискорить обмінні процеси жіночого організму, зміцнить серцеву систему, упорядкує роботу органів травлення.

Не можна не відзначити і здатність рослини благотворно позначатися на функції щитоподібної залози, від якої залежить здоров’я жінки загалом. До інших корисних якостей належить здатність петрушки знеболювати організм, а також усувати запалення, що особливо важливо в разі подразненої та хворої шкіри обличчя. Її застосовують як дезінфікувальний засіб, а також ліки від набряклості. Крім того, вона відмінно виводить з організму солі та бореться з вугровими висипаннями.

Якщо вживати рослину всередину і періодично робити з неї косметичні маски, укупі це відіб’ється на загальному стані шкірних покривів, поліпшить їхній стан.

Правильний підхід до догляду за своєю шкірою за допомогою цієї травички дає змогу впоратися з першими ознаками в’янення шкіри або її раннім старінням. З огляду на своє натуральне походження підхід до усунення недосконалостей шкіри виходить комплексним.

Застосування петрушки дозволяє зробити шкіру обличчя підтягнутою, пружною та еластичною.

  • Завдяки вітамінам А і В, що входять до її складу, маски з цією травою збагачують клітини епідермісу необхідними речовинами, заповнюючи їх нестачу. Дерма позбавляється сухості, вона перестає лущитися.
  • Завдяки вітаміну К, який регулює згортання крові, вдається розсмоктувати синці, усувати темні кола під очима, що благотворно позначається на зовнішньому вигляді жінки.
  • За рахунок каротину петрушка забезпечує захист шкірних покривів від негативного впливу ультрафіолетових променів.
  • Маючи в складі пектин і тіамін, дія рослини спрямовується і на загоєння мікротріщин, ранок і запалень.

Загалом, її можна назвати воістину цінним косметичним засобом для обличчя та жіночого здоров’я. Однак щоб цілюща трава не нашкодила здоров’ю шкіри, застосовувати її слід правильно.

Показання до застосування

Використовувати в косметичних цілях петрушку можна по-різному. Це може бути лікувальний комплекс курсових процедур або профілактика попередження мімічних зморшок.

Рослина затребувана для:

  • позбавлення епідермісу від веснянок;
  • вирівнювання тону шкіри завдяки усуненню вікової пігментації;
  • підвищення тонусу тканин обличчя;
  • зменшення вираженості глибоких зморшок;
  • позбавлення епідермісу від “гусячих лапок”;
  • позбавлення від “мішків” під очима;
  • нормалізації вироблення шкірного сала;
  • позбавлення обличчя від набряклості та припухлості;
  • відбілювання шкірних покривів.

Підходять маски на основі петрушки для жінок різних вікових категорій. Однак для того, щоб їхня дія була спрямованою, необхідно дотримуватися правильного співвідношення інгредієнтів, а також саме тих добавок, які потрібні для усунення недоліків шкіри конкретного типу.

Що дає?

Застосування масок з петрушки дає змогу усунути свербіж шкіри і сірий тон епідермісу. Завдяки виведенню токсинів шкіра набуває здорового кольору. Косметичні засоби з петрушки сприяють зниженню вираженості рубців, вони роблять плями після акне не такими помітними.

Завдяки нікотиновій кислоті вдається нормалізувати кровообіг. Крім того, маски з петрушки сприяють стимуляції вироблення природного колагену.

Протипоказання

При масі переваг не можна ігнорувати проведення експрес-тесту. Якщо він показує наявність алергічної реакції шкіри на петрушку, використовувати її в косметології протипоказано. Крім того, потрібно враховувати й індивідуальну непереносимість. За її наявності застосовувати подібні косметичні засоби неприпустимо.

Правила підготовки рослини

Незалежно від типу косметичного засобу, що готується, рослину слід ретельно промивати під проточною водою. Найчастіше для масок використовують листя петрушки, яке обдають окропом і нарізають з метою отримання природного соку. Отримана маса є основою для різних сумішей. При цьому максимальну користь вона має, якщо для масок використовують свіжу рослину.

Пучок петрушки на дерев'яній дошці

Коли в будинку немає свіжої зелені, в хід може йти суха рослина. У цьому разі з неї готують відвари й тоніки, застосовуючи як протирання й умивання.

Якщо жінка вважає за краще крім масок робити примочки, компреси, варто використовувати коріння рослини. Як і саме листя, його подрібнюють після промивання і сушіння. У хід може йти як свіже, так і висушене коріння.

Найкращі рецепти

Щоб дія косметичного засобу на основі петрушки була максимально вираженою, варто враховувати його спрямованість. Від цього залежатиме тип домашньої косметики (маска, лосьйон, тонік, крем, примочка, настій). Наприклад, для усунення пігментації потрібні маски, тоді як для видалення мішків під очима можна обійтися примочками. Для їх виготовлення використовують марлю.

З неї роблять маленькі мішечки (розміром не більше очної ямки), куди й кладуть дрібно нарізану зелень рослини. Потім їх опускають у киплячу воду приблизно на 1 хвилину, після чого виймають і остуджують до комфортної для очей температури. Поки вони ще теплі, їх прикладають до очей, що дає змогу зняти втому й позбутися почервоніння шкірних покривів.

Якщо розглядати відвари, кожна жінка обирає для себе сама, з якої саме частини рослини їх робити. Коли вона обирає варіант із використанням листя, то оптимальне співвідношення рецептури становить 50 г на 0,4 л води.

Методика приготування косметичного засобу полягає в тому, щоб у підготовлену ємність всипати нарізану зелень, залити її водою, поставити на плиту і варити після кип’ятіння близько 15 хвилин. Після охолодження до комфортної температури слід процідити засіб.

Зручністю такого відвару є той факт, що використаний він може бути по-різному.

Наприклад, це може бути самодостатній засіб для вмивання, що не потребує додаткових компонентів для підвищення ефективності. Крім цього, на основі відвару петрушки можна готувати тоніки, маски, компреси і примочки. У цьому разі концентрація буде іншою, але завдяки іншим активним компонентам вдасться впливати на конкретну проблему шкірних покривів.

Коли для відвару використовують коріння рослини, його кількість на склянку води не має перевищувати більше однієї столової ложки подрібненого продукту.

Таке зілля для шкіри обличчя можна готувати інакше: наприклад, заливши окропом одразу, після чого довести до кипіння і прибрати з плити. Унікальність рецепта полягає в тому, що рідина має остигати за закритої ємності, в укутаному вигляді. Використовувати для цієї мети найкраще рушник.

Ця домашня косметика за курсового застосування дасть змогу очистити шкіру, знизити вираженість зморшок. При цьому якщо збагатити її іншими компонентами з відбілювальним ефектом, вона освітлить обличчя й надасть йому свіжого, відпочилого вигляду. Можна збагатити петрушкою навіть дитячий крем, використовуючи на одну частину подрібненої зеленої маси дві частини крему.

Розглянемо кілька інших дієвих рецептів, за допомогою яких можна помітно поліпшити стан шкіри обличчя.

Лосьйон

Приготувати з петрушки відбілювальний косметичний лосьйон, який не тільки вирівняє тон обличчя, а й позбавить шкіру вікової пігментації, нескладно. Для цього знадобиться подрібнена зелень рослини (1 столова ложка), а також склянка мінералки без газу і 50 г сухого білого вина. Свіжозібрану зелень заливають водою, ставлять на водяну баню приблизно на півгодини. Після закінчення потрібного часу знімають з вогню, настоюють і проціджують.

Флакон з гідролатом петрушки

Після цього в поки ще теплу масу додають вино. Щоб користуватися подібним тоніком було зручно, його переливають у тару, що залишилася після використаного лосьйону. Застосовувати косметичний засіб слід вранці та ввечері, при цьому протирати ним можна тільки попередньо очищену шкіру обличчя. Зберігати цю косметику потрібно подалі від сонячних променів і тепла.

Лід

Косметичний лід, який не лише поліпшить стан епідермісу, а й надасть йому легкого тону засмаги, можна зробити з половини літра чистої води, двох столових ложок квіток ромашки, столової ложки чорного чаю і невеликого пучка свіжої петрушки. Рослину миють, нарізають, з’єднують з усіма іншими компонентами і ставлять на повільний вогонь. Масу доводять до кипіння, після чого томлять ще 15 хвилин, а потім ще 15 хвилин настоюють, знявши з плити.

Дівчина тримає в руках кубики льоду

Після того як відвар трохи охолоне, його проціджують, віджимаючи частинки трави, чаю і ромашки. Далі проціджену рідину розливають у форми для крижаних кубиків і відправляють у заморозку. Коли вони замерзнуть, їх виймають і протирають обличчя щодня, поки вони не закінчаться. При цьому шкіра перед процедурою має бути чистою, інакше ефективність засобу буде істотно знижена.

Цим льодом протирають обличчя круговими рухами. Це дає змогу омолодити шкірні покриви, наситити клітини корисними речовинами і вітамінами, а також підвищити тонус. Крім цього, ця процедура має і знезаражувальний ефект. Однак застосовувати корисний лід потрібно курсово, щоб клітини не звикли до нього, оскільки від цього знижується ефективність.

Можна робити кубики з однієї тільки петрушки, розтираючи її в рідку масу за допомогою блендера. У тому разі доведеться заливати форми віджатим соком. Однак такий лід не є універсальним засобом для омолодження шкіри обличчя.

Та й не можна забувати, що комусь занадто велика концентрація рослини в косметиці, створеній у домашніх умовах, може бути протипоказана.

Суміш трав з петрушкою у блендері поруч чашка з відваром зеленого кольору та кубики льоду зеленого кольору

Маска

Ці засоби відрізняються не тільки складом, а й консистенцією. Наприклад, рецептура для лікування шкіри навколо очей іноді передбачає використання не просто дрібно посіченої зелені, а навіть кашки. Для цього петрушку подрібнюють у блендері, що дає змогу отримати рідку кашоподібну масу, багату власним соком. Косметологи зазначають, що в такому вигляді маска має максимальну користь, оскільки що дрібніша фракція основного інгредієнта маски, то виразніший її ефект.

Однак щоб маска не стікала з обличчя, якусь частину соку доводиться віджимати. Після цього кашку накладають на ділянку навколо очей, потім накривають ватними дисками або марлевими тампонами й залишають на шкірі протягом 20 хвилин. Цей засіб дає змогу ефективно боротися з так званими “гусячими лапками”. Якщо ж потрібно вирівняти зморшки не тільки біля зони очей, а й на інших ділянках обличчя, до подрібненої кашки варто перед нанесенням додати ложку сметани.

Ця косметика дає змогу розгладити дрібні зморшки. Звичайно, вона не прибере повністю мімічні зморшки, але ефективність цього рецепта є доведеним фактом, як і користь від рослини. Обличчя після кількох процедур такого типу стає підтягнутим і рівним. Крім того, воно посвітлішає, позбудеться вугрів.

Коли потрібно підтягнути овал обличчя й надати шкірі пружності, до подрібненої петрушки додають в однакових пропорціях йогурт, а також подрібнений огірок. Від такої маски через півгодини нанесення шкірні покриви виглядають оновленими та свіжими. Втома стирається повністю, обличчя жінки здається молодшим і рівнішим. При цьому зменшується й кількість камедонів.

Якщо шкіра страждає на купероз або рясніє зморшками, для усунення цієї проблеми потрібно зробити настій із петрушки, змішаної з молоком у співвідношенні 1:2. Змішану рідину перед застосуванням нагрівають до 40 градусів. Курс становить близько 10 процедур, при цьому наносять масу на шкіру щодня.

У разі в’янучої та пігментованої шкіри використовують маску, що складається з петрушки та кропу (по 1 столовій ложці) і мінеральної води без газу. Цей засіб дасть змогу відбілити тон обличчя, позбавити його сірості, зробити свіжим. Зелень подрібнюють і з’єднують із водою так, щоб вона ледь покривала зелену масу. Потім її накривають кришкою і прибирають для настоювання на 12 годин.

Коли час закінчиться, масу злегка віджимають і наносять на розпарене обличчя. Приблизно через 15-20 хвилин масу прибирають, шкіру вмивають трохи теплою водою. Віджату рідину можна застосовувати для вмивання шкіри або використовувати її як тонік.

Для обробки чутливої дерми до петрушки, крім води, можна додати траву шавлії. Якщо немає шавлії, можна замінити її рожевими пелюстками. При цьому на склянку окропу зазвичай йде по одній столовій ложці петрушки і другої трави. Компоненти з’єднують, настоюють приблизно 2 години, після остуджують і застосовують як маску або лосьйон.

Цей засіб дає змогу не тільки зняти подразнення клітин, але й усунути почервоніння та лущення.

Поради щодо застосування

Незважаючи на комплексний підхід до догляду за шкірою обличчя, важливо враховувати попередню підготовку шкіри. Неважливо, який саме засіб планується використовувати (тонік, відбілювальну маску, засіб проти пігментації шкіри або лосьйон), шкіра має бути чистою. Максимальну вираженість ефекту можна отримати, якщо вона розпарена. Однак як би не подобався рецепт, важливо робити маску строго з урахуванням особливостей конкретного типу шкіри.

В іншому разі домашня косметика може нашкодити стану шкіри або зовсім погіршити її зовнішній вигляд. Додавати до петрушки можна різні добавки, зокрема сметану, молоко, кефір і навіть олію.

Важливо врахувати той факт, що використовувати косметику домашнього виробництва слід відразу після її приготування. Рідини (сік, відвар або настій) можуть зберігатися в холодному місці не більше двох діб, до того ж із плином часу їхня ефективність знижується.

Дівчина накрила голову полотенцем над чашею з водою.

Маску можна використовувати максимум протягом доби з моменту приготування. Щодо кубиків льоду варто зазначити, що вони зберігаються довше за інші типи рослинної косметики. Однак і їх не можна зберігати довго: після тижневого перебування в морозильній камері вони не годяться для косметичних процедур.

До інших рекомендацій можна віднести ще кілька порад:

  • корінь рослини натирають на тертці, для зелені використовують ніж або блендер;
  • маски змивають проточною водою кімнатної температури;
  • після процедур наносять крем з урахуванням конкретного типу шкіри;
  • ефективніший для масок і відварів звичайний сорт рослини (не кучерявий);
  • за відсутності кефіру можна використовувати кисле молоко;
  • від пігментних плям краще рятує корінь рослини.

Відгуки

Використання петрушки в косметології є заходом, що ефективно бореться з різними недосконалостями шкіри обличчя. У цьому впевнені багато жінок, які регулярно користуються цією рослиною для омолодження своєї шкіри. У відгуках, залишених на просторах Всесвітньої павутини, наголошується, що косметика на основі петрушки є запобіжним заходом для профілактики прищів і вугрів. Вона нормалізує вироблення шкірного сала, завдяки чому обличчя позбувається противного жирного блиску.

Крім того, – впевнені представниці прекрасної статі, – завдяки петрушці домашня косметика заповнює дефіцит вологи шкірних покривів обличчя. Саме тому усувається сухість і лущення, що відзначається в жіночих відгуках. Ця рослина ефективно звужує судини, що важливо в разі куперозу і помічено дамами середнього віку. Маски, тоніки, лосьйони ефективні в разі відбілювання та видалення сірості обличчя, крім того, вони усувають набряклість.

Обличчя дівчини поділена на дві різні частини

Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь