З віком протистояти віковим недолікам шкірного покриву стає все складніше. Однак доглядати за ним насправді набагато простіше, ніж про це твердять виробники дорогої косметики. З цим чудово справляються такі бюджетні засоби, як риб’ячий жир.
Природний препарат і його склад
Риб’ячий жир – масляна речовина рідкої консистенції, що має своєрідні смакові та нюхові властивості. Він володіє важливими для людського організму компонентами. Робиться з печінки жирних сортів риби.
Користь цього природного компонента відома в косметології давно. Використовується риб’ячий жир як основний або додатковий компонент. Найчастіше його можна знайти в косметиці для догляду за старіючою шкірою.
- Риб’ячий жир містить кілька важливих для краси шкіри компонентів.
- Вітамін А. Підвищує опірність шкірних покривів агресивним факторам навколишнього середовища. Адже шкіра перша стикається зі шкідливою флорою, тому підвищення її захисної функції дуже важливе для проблемної шкіри з вуграми і гнійниками. За регулярного застосування значно зменшується кількість вугрів і прищів. Вітамін дуже важливий для власниць жирного типу шкіри, тому що він здатний контролювати роботу сальних залоз і має протизапальну властивість.
- Вітамін D (ергокальциферол). Важливий не тільки для кісток, хрящів і зубів, а й для шкіри. Він є важливим компонентом, що бере участь у клітинному поділі епідермісу. Захищає шкіру від шкідливих сонячних випромінювань, прискорює процес загоєння ран на шкірі. Завдяки ергокальциферолу зовнішній шар епідермісу швидше оновлюється, що гарантує гарний і здоровий колір шкіри.
- Омега-3 жирні кислоти. В організм людини вони надходять тільки ззовні. Їхній дефіцит погано позначається на здоров’ї шкіри. Контролюють роботу імунної системи, пригнічують алергічну симптоматику, мають протизапальну дію. Запобігають в’ялості та зморшкуватості шкіри навколо очей. Благотворно впливають на кровообіг у шкірі, покращуючи її повітрообмін.
В аптеках риб’ячий жир продається в капсулах, що не дуже зручно для народних рецептів. Якщо немає можливості придбати бутильований жир у спеціалізованих фітокрамницях, цілком підійдуть і попередньо розчавлені капсули.
Варто пам’ятати, що вживання продукту як біологічно активної добавки в кілька разів покращує зовнішню дію речовини та захищає внутрішні органи від вікових змін. Однак, як і перед прийомом будь-якого медичного препарату, потрібно вивчити всі протипоказання та побічні дії, зазначені в інструкції з використання, і переконатися у відсутності алергії на препарат.
Користь
Маски, приготовані на основі омега-3, за постійного і систематичного використання дають прекрасний результат. Після кількох процедур можна помітити такі ефекти:
- Глибоке зволоження шкірного покриву. Пропадає сухість і лущення.
- Зникнення прищів, почервоніння і запалень, пігментації.
- Запобігання невеликим зморшкам. Глибокі стають менш видимими.
- Колаген омега-3 чудово підходить для чутливої шкіри навколо очей.
- Шкіра, насичена всіма необхідними вітамінами, швидше відновлюється.
- Підтягнутість і пружність шкірних покривів.
Виробники багатьох косметичних продуктів, знаючи про унікальні властивості риб’ячого жиру, додають його до складу своїх косметичних засобів. Однак зробити дієвий засіб для шкіри з риб’ячим жиром можна без особливих зусиль вдома, витративши на це зовсім небагато фінансів. Жир можна використовувати як один, так і з додатковими інгредієнтами, такими як молочні продукти, ефірні олії, лимон, зелень і різна глина. Користь від поживних і зволожувальних якостей жиру безцінна для старіючої шкіри. Зовсім юні дівчата також можуть використовувати омега-3. Це допоможе запобігти ще непомітним віковим змінам і таким недолікам, як прищі та вугрі.
Правила використання
Риб’ячий жир у косметології зібрав багато позитивних відгуків. Його використовують і в чистому вигляді – речовину наносять тонким шаром на шкіру, не втираючи, витримують не менше двадцяти хвилин. А на завершення процедури акуратно змивається теплою водою, уникаючи потрапляння речовини в очі.
Риб’ячий жир для шкіри обличчя, нанесений на ніч, дає максимальний результат. Підніметься загальний тонус шкіри, розгладяться зморшки.
Особливо обережними з цим засобом варто бути жінкам з тонкою чутливою шкірою. За перших дискомфортних відчуттів у місці нанесення жиру потрібно його негайно змити.
Маски
Масок для обличчя на основі риб’ячого жиру існує дуже багато. Користь кожної індивідуальна і залежить від додаткових інгредієнтів, доданих до складу.
Медова від зморшок. Береться омега-3, рідкий мед і вода у співвідношенні 1:1:1. Інгредієнти змішують до кашоподібної консистенції. Отриману масу розподіляють по шкірі. Через 15 хвилин маску змивають теплою водою. На завершення процедури рекомендується вмитися прохолодною водою для підняття тонусу. Через кілька процедур поліпшується колір обличчя і зникають запалення.
Сметанна омолоджувальна маска від прищів. Сметана і жир перемішуються в однакових пропорціях по одній чайній ложці. Міксером збивається курячий жовток зі сметаною і риб’ячим жиром. Усі компоненти попередньо залишають у кімнаті на кілька годин, щоб вони стали тієї температури, як і повітря в приміщенні. Наноситься на шкіру обличчя і шиї на 30 хвилин. Змивається теплим ромашковим відваром. Маска від прищів повертає шкірі пружність, розтягуючи невеликі зморшки.
З відбілювальним ефектом. Риб’ячий жир перемішується з вершками і лимоном (можна замінити петрушкою) у співвідношенні 1:1:1, наноситься на обличчя і витримується протягом 15-20 хвилин. Змивається домашній засіб прохолодною водою або трав’яними відварами. Маска освітлює веснянки та пігментацію, глибоко живлячи нижні шари шкіри.
Маска “Відновлення”. Риб’ячий жир, сік лимона, сметана і сир з’єднуються в однакових пропорціях, дотримуючись співвідношення один до одного. Суміш наноситься на шкіру обличчя на п’ятнадцять хвилин. Після закінчення часу змивається. Лимонний сік можна замінити петрушкою. Такий склад ефективно відновлює тонус втомленого епідермісу.
Омолоджувальна. До двох чайних ложок водоростей ламінарії додається риб’ячий жир доти, доки суміш не стане кашоподібною. Змішані інгредієнти розподіляються на обличчя і шию на півгодини. Для змивання складу рекомендується використовувати зелений чай або відвар ромашки. За систематичного застосування шкіра помітно омолоджується.
Підтягувальна. Видавлюється риб’ячий жир з чотирьох капсул і змішується з настоянкою календули в кількості п’ятнадцяти крапель. До отриманої рідини додається глина до консистенції жирної сметани. Маска наноситься на обличчя на п’ятнадцять хвилин. Перші кілька хвилин склад може трохи пощипувати. Відновлює шкіру та має ліфтинг-ефект.
Освіжаюча. Крохмаль і жир змішайте у співвідношенні 1:1. Додайте краплю ефірної олії імбиру. Перед нанесенням домашнього засобу шкіра обличчя заздалегідь розпарюється. Наноситься склад по масажних лініях на цілу годину. Змивається теплою водою. Маска допомагає запобігти появі зморшок і пігментації, надає шкірі обличчя свіжого вигляду.
Для шкіри навколо очей із петрушкою. Кілька гілок зелені подрібнюється і змішується з жиром. У розчині змочують ватні диски, які витримують на повіках протягом півгодини. Засіб чудово живить шкіру навколо очей.
Охолоджене перепелине яйце збивається міксером до густої піни. Додається вміст п’яти капсул риб’ячого жиру і столова ложка сметани. Суміш наноситься в кілька етапів. Кожен шар має добре висохнути. Маска заповнює потрібний об’єм вітамінів, зволожуючи і живлячи шкіру.
Та, що відновлює еластичність. Змішується по одній чайній ложці меду і жиру. Додається кілька крапель улюбленої ефірної олії. На заздалегідь розпарену шкіру наноситься приготована суміш. Бажано наносити її спеціальним косметичним спонжем. Для змивання ідеально підійде брусничний відвар. За його відсутності можна взяти будь-який інший трав’яний відвар або теплу воду.
Загальні рекомендації
Видимий ефект не з’явиться від одного і єдиного застосування засобу. Риб’ячий жир потрібно використовувати курсом до місяця, при цьому не частіше ніж двічі на тиждень. Після таких масок не потрібно наносити крем.
Потрібно обов’язково перевіряти наявність алергії на складові компоненти. Для цього можна нанести трохи засобу на лікоть.
Не забувайте стежити за терміном придатності риб’ячого жиру і правильності його зберігання.
Зазначені в рецепті пропорції інгредієнтів підібрані невипадково. Потрібно їх дотримуватися, щоб не нашкодити шкірі.
Відгуки
Позитивні відгуки підтверджують, що багато дівчат експериментують з риб’ячим жиром вдома. Багато хто відзначає приголомшливий ефект від використання чистого омега-3. Від нього шкіра починає сяяти здоров’ям, стає оксамитовою і пружною. Буквально за два тижні зникає сухість. Під час нанесення жиру на ніч заспокоюються дрібні запалення, а почервоніння стають не такими помітними. Зморшки стають менш видимими, але не розгладжуються повністю. Ефектом від масок на основі риб’ячого жиру вони більш ніж задоволені.
Але у відгуках пишуть про один недолік – це жахливий запах, до якого просто нереально звикнути і який досить стійкий.
Рекомендується приймати паралельно і риб’ячий жир всередину. Так швидше буде помітний результат. До того ж цей жир дуже корисний для здоров’я.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.