ЯК ЗАХИСТИТИ ВОЛОССЯ ВІД ВИГОРАННЯ

Наше волосся щодня відчуває на собі дію безлічі негативних чинників. На стан пасом впливають високі, низькі температури; вітер, атмосферні опади; неякісна косметика і міський пил. Особливо помітний вплив на пасма ультрафіолетових променів – вони порушують структуру волосяного стрижня, призводячи до руйнування природного пігменту.

ЧОМУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ВИГОРЯННЯ ВОЛОССЯ

Обличчя жінки збоку, що лежить на піску

У складі волосся будь-якого типу присутній природний пігмент меланін. Він надає локонам певного відтінку, а також відповідає за щільність і силу волосяного стрижня. Також меланін входить до структури шкірних покривів і райдужної оболонки очей. Пігмент має цікаву властивість – у волоссі, під дією ультрафіолету, починає розпадатися, а в шкірі, збільшує свою концентрацію, змушуючи її темніти.

Крім втрати кольору, волосся, що зазнало ультрафіолетового випромінювання, стає ламким, сухим, тьмяним. Кератинові лусочки, покликані захищати його поверхню, розкриваються, волога починає випаровуватися швидше, а меланін руйнується прискореними темпами.

Особливо швидко вигоряє волосся в тропічних широтах, де промені пряміші, а випромінювання інтенсивніше.

Втрата пігменту характерна для натуральних і фарбованих пасом. Блондинки після перебування під палючим сонцем стають ще світлішими, а у брюнеток і шатенок зачіска набуває рудого відтінку.

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ВОЛОССЯ ВІД ВИГОРАННЯ

Щоб волосся радувало своїм здоровим, доглянутим виглядом, необхідно подбати про його захист завчасно. Особливо питання актуальне напередодні літнього сезону – періоду відпусток і поїздок у теплі краї. Існує кілька способів запобігти інтенсивній втраті меланіну – допоможе підбір правильного головного убору, народні та косметичні засоби.

ГОЛОВНИЙ УБІР

Найпростіший, найефективніший спосіб захистити волосся від вигорання – головний убір.

Найкращий варіант для літа – капелюшок із соломи. Його пориста структура добре пропускає повітря і дає змогу волоссю дихати. Але водночас, зачіска перебуває в тіні і не відчуває сонячного “навантаження”. Для літа можна підібрати й інший головний убір, головне, щоб він був виконаний з натуральних матеріалів – льону, бавовни, бавовняної тканини. Замість капелюшка на голову можна пов’язати хустку або тюрбан. Існує безліч способів цікаво оформити такий убір з використанням вузлів і плетінь. Вишуканий вигляд мають тканинні капелюхи з об’ємними полями – з їхньою допомогою можна створити дуже жіночний, витончений образ.

Головні убори з широкими полями забезпечують подвійний захист – одночасно прикривають волосся і ніжну шкіру обличчя.

Представникам сильної статі можна зупинитися на стильних кепках або бейсболках. Універсальним варіантом є ковбойський капелюх, який ідеально впишеться в міський і пляжний образ.

Жінка в капелюсі гуляє берегом океану

СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ

Основна маса любителів поніжитися на сонці вже звикла користуватися сонцезахисною косметикою для шкіри. Волосся такого захисту потребує не менше, ніж шкірні покриви. Тому перед виходом з дому або перед походом на пляж потрібно скористатися спеціальним засобом для волосся. Косметика такого типу містить УФ-фільтри, що створюють перешкоду для сонячних променів.

Які засоби пропонує сучасна б’юті-індустрія:

  • Сонцезахисні шампуні – підходять для щоденного застосування. Регулярне використання шампуню в літній сезон слугує профілактикою вигоряння і пересушування пасом.
  • Лосьйони – випускаються у формі зручних спреїв з дозаторами. Засіб м’яко обволікає кожну волосинку тонкою плівкою, допомагає зберігати її структуру і колір.
  • Бальзами – ними рекомендується користуватися після кожного миття голови. Засіб не обтяжує волосся, живить його, насичує вологою і зберігає життєву силу локонів.
  • Навіть захищене від сонця волосся потребує додаткового живлення і зволоження, тому в літній сезон необхідно регулярно користуватися відновлювальними масками.

НАРОДНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Для шанувальників натуральних косметичних засобів можна порекомендувати кілька простих рецептів з використанням рослинних компонентів. Вони мають не тільки захисні, а й зволожувальні властивості.

Найзручніше використовувати домашні засоби у вигляді спреїв. Для цього необхідно попередньо підготувати порожню ємність з дозатором і очищену воду.

РЕЦЕПТ ІЗ М’ЯТОЮ ТА КРОПИВОЮ:

Свіже листя м’яти та кропиви подрібнити на кашку так, щоб воно пустило сік.

Дві великі ложки подрібненої сировини залити склянкою окропу.

Коли суміш повністю охолоне, рідину процідити й перелити в посудину з пульверизатором.

Таким лосьйоном можна протягом дня зрошувати волосся й тоді воно перестане вигоряти.

РЕЦЕПТ ІЗ КУРКУМОЮ:

Одну столову ложку куркуми залити склянкою окропу.

Залишити для настоювання на одну годину.

Процідити рідину, додати по одній столовій ложці лимонного соку й огіркового соку.

Помістити в пульверизатор, використовувати для зрошення шкіри та волосся.

Перед виходом на сонце рекомендується змастити кінчики волосся вітаміном А, з цією метою можна використовувати рідкі аптечні вітаміни в капсулах. Вітамін А послужить захистом волоссю і позбавить посічених кінчиків.

Використовувати весь комплекс заходів щодо захисту волосся від вигорання необхідності немає. Досить мати в арсеналі кілька засобів з УФ-фільтром, не забувати про капелюшок і регулярно балувати волосся зволожувальними масками.


Опубліковано

у

від

Теги:

Коментарі

Залишити відповідь