Власницям м’якого і шовковистого волосся хочеться, щоб воно було слухняним. Відомий факт, що воно зберігає зачіску лише протягом 1-2 годин, потім просто розсипається. Виправити цю проблему можна за допомогою народних методів, спрямованих на те, щоб зробити волосся жорсткішим.
У ЧОМУ ПЛЮС ЖОРСТКОГО ВОЛОССЯ
У кожного типу є свої переваги і недоліки. Жорстке має такі плюси:
- Більш щільна структура.
- Менше піддається негативному впливу навколишнього середовища.
- Практично не піддаються ламкості.
- Довше зберігають чистий і доглянутий вигляд.
- На відміну від м’яких, легше укладаються і чудово підходять для створення незвичайних зачісок.
Способів зробити пасма жорсткими існує досить багато, для цього можна використовувати як народні, так і традиційні засоби.
ЗАСОБИ ДЛЯ НАДАННЯ ЖОРСТКОСТІ
Для того, щоб волосся стало жорсткішим, могло протистояти різним зовнішнім впливам і було менш жирним, потрібно застосовувати натуральні засоби. Коштують вони недорого, тому їх може дозволити купити кожна людина. Також під час їх використання можна домогтися поліпшення волосяних фолікулів на клітинному рівні.
Жорсткими пасма стають у разі використання таких засобів і компонентів:
- Дубова кора.
- Коріння лопуха.
- Листя кропиви.
- М’якоть житнього хліба.
- Басма або хна.
- Гірчичний порошок.
- Желатин та ефірні олії.
- Засоби для стайлінгу й укладання.
- Пілінг із морською сіллю.
- Лимонно-грейпфрутова суміш.
- Відвар розмарину.
У салоні, дівчатам із тонким і ламким волоссям, майстри радять процедуру ламінування. Для цього його покривають спеціальним лікувальним засобом, який обволікає стрижень і захищає від негативного впливу. Унаслідок цього воно фіксується в потрібному положенні, що сприяє його зміцненню та обважненню.
ПРОСТІ НАРОДНІ СПОСОБИ, ЯК ЗРОБИТИ ВОЛОССЯ ЖОРСТКІШИМ
Для найкращої ефективності потрібно суворо дотримуватися пропорцій інгредієнтів і способу приготування складу. Найпопулярнішими засобами є:
Маска з яйця і желатину. 1 ст. ложку желатину змішують з 1 яйцем і невеликою порцією шампуню, ретельно перемішують до отримання однорідної консистенції, потім наносять суміш, розподіляючи масажними рухами по всій довжині. Через 5 хвилин, змивають великою кількістю води.
Дитяче мило. Спосіб його застосування досить простий, досить використовувати його замість шампуню для миття голови.
Перед використанням того чи іншого способу, необхідно переконатися у відсутності алергії на компоненти.
ВИКОРИСТАННЯ МОРСЬКОЇ СОЛІ
Засіб ефективно справляється з проблемним волоссям, але використовувати його багато і часто шкідливо.
Для приготування розчину знадобиться 1 склянка води і кілька чайних ложок солі. Усі інгредієнти змішують, виливають у пульверизатор або спрей-насадку, щоб було зручно розподіляти. Ефективність цього засобу помітна вже через 2-3 процедури.
Концентрація великої кількості морської солі на 1 ст. води може призвести до порушення структури пасом, що в результаті призведе до їхньої ламкості та сухості.
ТРАВИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ
Щодня використовувати засоби для укладки або морську сіль не рекомендується, краще дотримуватися рослинних складів, наприклад, настоїв із трав. Популярним способом застосування є ополіскування різними лікувальними травами. Процедура не тільки зміцнює пасма, а й надає більш здорового та красивого вигляду.
ОПОЛІСКУВАННЯ ХНОЮ
Хна робить волосся густішим і товщим. Крім того, вона чинить лікувальну дію. Якщо потримати її довше, то вдасться поекспериментувати з кольором.
Для приготування настою для ополіскування знадобиться 3 ст. л. безбарвної хни, півсклянки води кімнатної температури і 2 ст. л. гірчичного порошку. Усі інгредієнти змішують, ретельно розмішують, наносять на волосся на 5-10 хвилин, потім змивають.
ЗАСТОСУВАННЯ МАСКИ З ЧОРНОГО ХЛІБА
Допомагає зробити пасма жорсткими й слухняними, а також зміцнює їхню структуру. Спосіб приготування:
М’якоть будь-якого чорного хліба розламують на дрібні шматочки і заливають гарячою водою так, щоб вона була повністю покрита рідиною.
Отриману кашоподібну суміш залишають на 2 години в теплому місці, потім наносять на пасма.
Голову вкривають целофаном і загортають рушником на 1,5 години.
Голову ретельно миють великою кількістю теплої води і просушують природним методом, без використання фена.
Проводити цю процедуру рекомендується через день або щодня протягом тижня.
ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ
Засоби для стайлінгу добре допомагають зробити волосся жорстким, але вони чинять негативний вплив. До вимирання волосяних фолікулів і випадання призводять різні пінки, муси і лаки, оскільки вони забивають пори і шкірі стає нічим дихати.
Плойку, фен, термобігуді та інші прилади, що надають прикореневого об’єму, теж не можна часто використовувати. Або бажано тільки з термозахисними засобами. Часте фарбування і завивка також не вирішать проблеми з густотою, оскільки ці маніпуляції рано чи пізно призведуть до пошкодження волосяної цибулини. Щоб цього не сталося, рекомендується використовувати фарбувальні речовини, у складі яких містяться тільки натуральні компоненти.
Усі перераховані рекомендації допоможуть зберегти волосся красивим і жорстким. Головне періодично насичувати організм корисними мікроелементами та вітамінами.
Волосся навіть за належного догляду, рано чи пізно слабшає, стає ламким, тьмяним і неслухняним. За правильного догляду та своєчасної профілактики цього вдасться уникнути. Головне не боятися експериментувати і тоді зачіска завжди привертатиме захоплені погляди оточуючих.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.