Бджолиний віскБджолиний віск – це один із найунікальніших продуктів на Землі, всі секрети якого досі ще повністю не розкриті людством. Застосування бджолиного воску, завдяки безлічі його корисних властивостей, широко використовується в багатьох галузях, особливо в медицині та фармацевтиці, ну і, звісно ж, у косметології.
Бджолиний віск виділяється зі спеціальних воскових залоз, які розташовані на нижньому боці черевця бджоли, і зазвичай виробляти його здатні тільки молоді бджоли, вік яких становить від 10-ти до 20-ти днів.
Віск, що виділяється, бджоли використовують як основний матеріал для побудови стільників, а також як консерватор для збереження інших важливих продуктів, які виробляються все тими ж бджолами.
Склад бджолиного воску є досить таки складним. Не будемо вдаватися в подробиці, важливо відзначити лише те, що він багатий на вітамін А, який просто необхідний для живлення і поліпшення стану шкіри.
Також хочеться зазначити, що, не зважаючи на свій розвиток, людина досі не вміє створювати цей продукт штучно, а може лише очищати його від залишків меду та інших механічних домішок, отримуючи в результаті чистий натуральний бджолиний віск, який вже можна сміливо використовувати для застосування в косметиці.
Колір бджолиного воску може коливатися від білого до темно-жовтого відтінку.
Для застосування в косметології рекомендується використовувати жовтий віск, оскільки саме в ньому присутній великий вміст вітаміну А, який під час відбілювання воску просто руйнується.
Зазвичай бджолиний віск використовують у виготовленні поживних, пом’якшувальних і захисних кремів для обличчя і тіла, в очищувальних косметичних засобах, у сонцезахисних засобах, у засобах для догляду за шкірою рук і нігтями, а також у помадах і бальзамах для губ.
Бджолиний віск має чудові пом’якшувальні, живильні та протизапальні властивості. Засоби на основі бджолиного воску добре впливають на поліпшення стану шкіри, а також сприяють якнайшвидшому загоєнню її різних пошкоджень (запалення, ранки, опіки тощо).
Бджолиний віск досить таки повільно вбирається в шкіру, утворюючи на ній ніби захисну воскоподібну плівку, але при цьому не забиває пори. Така плівка істотно сповільнює процес зневоднення і старіння шкіри, роблячи її ніжною, гладкою та еластичною.
Дуже популярне застосування бджолиного воску і в приготуванні домашньої косметики, особливо щодо кремів для догляду за сухою і в’янучою шкірою.
Крім своїх поживних і пом’якшувальних властивостей, бджолиний віск також слугує гарною в’язкою, консервувальною і стійкою основою. Бджолиний віск не розчиняється у воді, в гліцерині, і практично не розчинний у спирті. Але при цьому він добре розчиняється в жирних і ефірних оліях.
Майте на увазі, що для самостійного приготування кремів або інших домашніх засобів для обличчя бджолиний віск не рекомендується розплавляти в металевому, чавунному, залізному або мідному посуді.
Оскільки в цьому разі відбувається взаємодія жирних кислот, що містяться у воску, з окремими видами металу, внаслідок чого утворюються шкідливі солі.
Найкраще для цієї мети підійде посуд з нержавіючої сталі, алюмінієвий, емальований або ж дерев’яний посуд.
Плавитися віск починає за температури 63-65°С.
У середньому концентрація воску в косметиці становить не більше 5-7%. До речі, для більшої зручності приготування косметичних засобів з бджолиного воску його рекомендується натерти на тертці, або ж зробити з нього стружку, за допомогою ножа. Так вам буде зручно відміряти необхідні його пропорції.
Термін зберігання бджолиного воску досить тривалий, навіть за звичайної кімнатної температури.
Придбати бджолиний віск можна в магазинах, де є продукція бджільництва, або ж в інтернет магазинах.
І далі ви знайдете кілька рецептів домашніх кремів і масок, які можна приготувати на його основі.
Креми та маски з бджолиного воску
Більше інформації про технологію приготування кремів для обличчя, а також багато рецептів кремів із застосуванням бджолиного воску ви зможете знайти в розділі Креми.
Рецепт крем-маски на основі бджолиного воску для в’янучої шкіри, що допомагає розгладити дрібні зморшки:
Розтопіть на водяній бані 1 чайну ложку бджолиного воску, після чого, не знімаючи з бані, додайте до нього 1 чайну ложку меду, 1 ст. ложку олії шипшини, 1 чайну ложку олії зародків пшениці, і 2 ст. ложки соку, віджатого з ріпчастої цибулі. Помішуючи, потримайте склад на водяній бані ще близько 30-ти секунд, потім зніміть і трохи збийте його міксером. Ще теплий крем накладіть на обличчя на 30 хвилин, після закінчення яких приберіть його надлишки, промокнувши обличчя паперовою серветкою. У разі більш жирної шкіри, що в’яне, замість цибулевого соку використовуйте лимонний сік.
* * * * *
У разі обвітреної шкіри, що лущиться, добре підійде така маска з бджолиного воску:
Додайте до 1 чайної ложки розтопленого на водяній бані воску (не знімаючи з бані) 1 ст. ложку м’якого вершкового масла, та 1 ст. ложку морквяного соку (підійде також огірковий сік, або сік, віджатий з кабачка). Потримайте ще трохи склад на бані, щоб повністю розплавилося масло, потім зніміть, збийте міксером, і ще теплу масу накладіть на обличчя на 20-25 хвилин.
Таку маску можна використовувати і в разі обвітреної шкіри рук.
* * * * *
Рецепт живильного та пом’якшувального крему з бджолиного воску для сухої шкіри:
Для цього рецепта вам знадобиться ще такий компонент, як бура, який виступає як емульгатор.
Для початку розведіть невелику кількість бури (на кінчику ножа) в 1 ст. ложці гарячої води. Потім розплавте 1 чайну ложку бджолиного воску (все також на водяній бані), додайте до нього 2 ст. ложки рослинної олії (підійде маслинова і лляна олія, олія зародків пшениці, шипшини, персикових або виноградних кісточок), і розчинену у воді буру. Все перемішайте, зніміть з бані, і збивайте міксером до повного охолодження крему.
* * * * *
Освіжаюча, тонізуюча і живильна маска з бджолиного воску для шкіри, що вже в’яне:
У цьому рецепті крім воску вам також знадобиться ланолін.
Спершу приготуйте таку суміш: Розмішайте 1 неповну ст. ложку сметани з 1 ст. ложкою морквяного соку, з такою ж кількістю соку, віджатого із сирої картоплі, і зі ст. ложкою лимонного соку. У принципі можна використовувати тільки сметану і лимонний сік.
Потім, як і в попередніх рецептах, розтопіть на водяній бані 1 чайну ложку бджолиного воску, після чого, не знімаючи з бані, додайте до нього 1 чайну ложку ланоліну та 1 ст. ложку олії зародків пшениці (можете використати будь-яку іншу олію, придатну для догляду за сухою шкірою, що в’яне). Акуратно помішуючи, потримайте склад на бані ще близько 1 хвилини, потім зніміть, і ретельно розмішайте його з 1-м складом (сметана і соки). Отриману масу накладіть на обличчя, і через 20-25 хвилин змийте теплою водою, після чого обполосніть обличчя прохолодною водою.
Зверніть увагу, що під час приготування кремів або масок, компоненти, які ви додаєте до розплавленого воску (олії, воду), бажано також нагрівати до гарячого стану (хоча б над газом), щоб під час контакту з ними віск не почав застигати.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.